Hopp til innhold

Time schedule - Hommelvik 2024

  ūüí•NORSK PROGRAM
Onsdag 28.februar  
Kl. 18:00 - 20:00 Rennkontor åpent
   
   
Tordag 29.februar  
Kl. 09:00 - 16:30 Rennkontor åpent
Kl. 09:00 - 15:00 Testområder åpne (se kart på hovedsiden)
Kl. 12:00 - 14:00 Sprintl√łypa √•pen for offisiell trening 
Kl. 12.00 - 15.00 Fluortest åpen
Kl. 17:00 Laglederm√łte for konkurranser fredag, l√łrdag og s√łndag p√• Bruket kulturhus
Kl. 18:00 Foredrag av skihistoriker Thor Gotaas
   
Fredag 01.mars  
 Kl. 07:30 - 18:00  Rennkontor √•pent
 
 
 
 Sprint Classic
Kl. 09:00  PARA Sprint Prolog 
Kl. 10:00  Prologstart kvinner
Kl. 10:25  Prologstart herrer
Kl 11:15 Start PARA sprint finaler - stående og sittende Kvinner og menn
Kl. 12:00 Start kvartfinaler kvinner og menn
   
  Premieutdeling p√• stadion etter at offisielle resultater foreligger
  Trening i l√łyper til kl 19:00
   
 L√łrdag 02.mars  
Kl. 07:30 - 17:00 Rennkontor åpent
   
  30 km classic, sitt 10 km, st√• 20 km klassisk
Kl. 08.45 PARA 10 km sittende
Kl. 09:50 PARA 20 km stående
Kl. 09:55 Start senior kvinner, 30 km klassisk
Kl. 12:30 Start senior herrer, 30 km klassisk
   
   Premieutdeling p√• stadion etter at offisielle resultater foreligger
   Trening i l√łyper til kl 19:00
   
S√łndag 03.mars  
Kl. 07:00 - 14:00 Rennkontor åpent
   
  10 km fri teknikk, sitt 5 km, st√• 10 km fri teknikk
Kl. 08:30 PARA 5 km sittende
Kl. 09:00 PARA 10 km stående
Kl. 09:05 Start senior kvinner, 10 km skate
Kl. 10:45 Start senior herrer, 10 km skate
   
  Premieutdeling p√• stadion etter at offisielle resultater foreligger
   
   
  Det tas forbehold om eventuelle justeringer i programmet
   
  ūüí• ENGLISH PROGRAM
Wednesday, February 28th 6:00 PM - 8:00 PM:        Race Office Open
   
   
Thursday, February 29th        
9:00 AM - 4:30 PM: Race Office Open
9:00 AM - 3:00 PM:

The test area on Thursday, as indicated on the separate map, will be open from 9:00 AM to 3:00 PM (See map on the main page)

12:00 PM - 2:00 PM: Sprint course will only be open for official training from 12:00 PM to 2:00 PM
12:00 PM - 3:00 PM Fluoride test open
5:00 PM:   Team Leaders' Meeting for Friday, Saturday, and Sunday competitions at the Bruket Cultural Center
6:00 PM:

Lecture by ski historian Thor Gotaas

Thor Gotaas will give a lecture titled "A Lighthearted Look at Norwegian Ski History" focusing on Tr√łndelag athletes at Bruket Cultural Center in connection with the event.

A link for purchasing tickets will be published.

   
Friday, March 1st  
7:30 AM - 6:00 PM:  Race Office Open
   
  Sprint Classic
09:00 AM Qualification PARA sprint cl all classes
10:00 AM:   Prologue start for women
10:25 AM:  Prologue start for men
11:15 AM:  Finals for PARA all classes
12:00 PM: Start Finals for women and men
   
  A prize ceremony will be held at the stadium after the official results are available.
  Training on the course until 7:00 PM
   
Saturday, March 2nd  
7:30 AM - 5:00 PM: Race Office Open

 

 
 

30 km Classic, Sit 10 km, Stand 20 km Classic

   
 08.45 AM: PARA Sitting men and woman 10 km cl
 09.50 AM:  PARA Standing/VI men and woman 20 km cl
09:55 AM: Senior women's start, 30 km Classic
12:30 PM:  Senior men's start, 30 km Classic
   
  A prize ceremony will be held at the stadium after the official results are available.
  Training on the course until 7:00 PM
   
Sunday, March 3rd  
07:00 AM - 02:00 PM: Race Office Open
   
 

10 km skate, sit 5 km, stand 10 km freestyle

08.30 AM: PARA sitting men and woman 5 km free
09:00 PARA standing/VI men and women 10 km free
09:05 AM: Senior Women's Start, 10 km skate
10:45 AM:  Senior Men's Start, 10 km skate
   
  A prize ceremony will be held at the stadium after the official results are available.
  Please note that the program is subject to possible adjustments