
Samling alpint SNØ 1 og 2 nov 2023
I henhold til samlingsplanen inviteres det til samlingene SNØ 1 og SNØ 2 i november. Vi setter en nedre aldersgrense på U12, dvs. født 2013 og eldre på disse samlingene.
I henhold til samlingsplanen inviteres det til samlingene SNØ 1 og SNØ 2 i november. Vi setter en nedre aldersgrense på U12, dvs. født 2013 og eldre på disse samlingene.
Alpinkomiteen ønsker nok engang velkommen til herlige Hintertux 7-13 oktober 2023. Endelig påmelding og utfakturering til klubb viser ca. 100 deltakere.
Norges to fremste medaljegrossister i paraidretten, Jesper Saltvik Pedersen og Birgit Skarstein, mottok hver sin Trysil-Knut pris på Ullevaal Stadion fredag.
I henhold til samlingsplanen inviteres det til samlingene Fonna 5 (a og b) og Fonna 6 i august. Usikkerheten rundt snøsmeltingen i løpet av sommeren gjør samlingene noe usikre, men foreløpige prognoser sier at vi får til noe skikjøring også i august.
Siste fonnasamling før ferien. 5 dager med fokus på SSL og SL.
Fonnasamlingene er populære blant våre alpinklubber. Ny samling og fokus på tekniske disipliner.
Fonnasamlingene kommer på løpende bånd og nå er det klart for fine dager på breen. Fokus på grunnteknikk. Støtte i ytterski og balanse. 85 løpere og foreldre/trenere er på plass.
Den nye klubbtilgangen Treneradmin gir idrettslaget og gruppene oversikt over alle aktive trenere, og status på trenerattest, trenerkompetanse og politiattest.
Fonna 1 ble planlagt som en fartsamling. Vi laget 2 trasêer, 1 enkel Super-G og 1 med bølger og hopp. Stor deltakelse og deilig å være tilbake igjen på Fonna! Snart er vi klar med ny samling.
På bakgrunn av innmeldt behov samt muligheten fra kretstrener til å samkjøre trenerutdanning ifbm. kretssamling inviterer vi klubbene til Trener I kurs