Hopp til innhold

Kretscuper 2018

Alle de tre kretscupene ble avsluttet under flotte forhold på Gålå i helgen. Vi gratulerer alle vinnere og deltakere med innsatsen og takker våre sponsorer for godt samarbeid!

Vi takker også våre sponorer GD, Toten Sparebank og Gålå Idrettsanlegg AS for et godt samarbeid sesongen 2017-18!

Til sammen har 416 unge skiløpere deltatt på ett eller flere renn i de tre cupene i løpet av vinteren, 164 jenter og 252 gutter. Til sammenligning var de samme tallene i 2015-16 totalt 491, fordelt på 180 jenter og 312 gutter. 

Av disse deltok 173  i Totenbank Cup (183), 156 GD Cup (186) og 87 i Gålå Cup (122).
Tallene i parentes viser fjorårets tall.

Vi gratulerer alle de 416 skiløperne med innsatsen, her er sammenlagtresultatene for hver cup: 

TOTENBANK CUP      GD CUP     GÅLÅ CUP

Totenbankcup Topp 3 alle klasser

Jenter 11 år
1. Mali Jåvoll Hagen, Brandbu IF
2. Sol Frid Linvollen Brorson, Svea Skilag
3. Ida Kiara Krüger, Gjøvik Skiklubb

Jenter 12 år
1. Marthe Olsen Katnosa, Svea Skilag
2. Martine Imerslund Harefallet, Østre Toten Skilag
3. Hanna Hagen Voytovich, Skrautvål IL

Jenter 13 år
1.  Malin Hoelsveen, Raufoss IL langrenn
2. Hedda Nyhagen, Rogne IL
3. Synne Dragerengen, Reinsvoll IL
3. Anna Lysne Johansen, Bagn IL

Jenter 14 år
1.  Synne Børresen Bollingmo, Raufoss IL langrenn
2. Jessica Silber, Vind IL
3. Mathea Nordvik, Brandbu IF

Gutter 11 år
1. Mikkel Lysne Johansen, Bagn IL
2. Mikkel Raastad Hallum, Svea Skilag
3. Ludvig Lunde Ragnhildsløkken, Vind IL

Gutter 12 år
1. Henrik Berg, Gjøvik Skiklubb
2. Albert Bjerregård Otterholm, Raufoss IL langrenn
3. Willian Tømterud, Harestua IL

Gutter 13 år
1. Mathias Hoelsveen, Raufoss IL langrenn
2. Lars Heggen, Harestua IL
3. Casper Engum Nilsen, Varde IL

Gutter 14 år
1. Eskil Engdal, Vind IL
2. Lars Lien, Gjøvik Skiklubb
3. Nikolai Kristiansen, Brandbu IF

GD Cup Topp 3 alle klasser

Jenter 11 år
1. Vilde Njarga Øien, Follebu Skiklubb
2. Elise Retterås, Roterud IL
3. Ida Øverlien Støen, Lillehammer Skiklub

Jenter 12 år
1.  Mari Schøyen Stiansen, Roterud IL
2. Hedda Stenumgard, Ringebu-Fåvang Skiklubb
3. Celine Storlien, Roterud IL

Jenter 13 år
1. Iris Tollan Brandhaug, Roterud IL
2. Åsne Oline Sletten, Tormod Skilag
3. Stine Ludahl Lagethon, Øyer-Tretten IF

Jenter 14 år
1. Maria Lykken Hamre, Søre Ål IL
2. Oline Vestad, Vågå IL
3. Mille Marie Storlien, Lillehammer Skiklub

Gutter 11 år
1.  Simen Landmark Johansen, Roterud IL
2. Magnus Ringlund, Tormod Skilag
3. Nataniel Bjugan Haanshus, Lillehammer Skiklub

Gutter 12 år
1.  Edvald Smogeli Opsann, Follebu Skiklubb
2. Jørgen Holm Grøneng, Lillehammer Skiklub
3. Ola Fjeld, Lom IL

Gutter 13 år
1. Jørgen Landmark Johansen, Roterud IL
2. Oskar Stenberg Øien, Øyer-Tretten IF
3. Kristoffer Welhaven Thorstad, Søre Ål IL

Gutter 14 år
1. Jakob Krøger Træthaug, Søre Ål IL
2. Edvard Fossum Olstad, Øyer-Tretten IF
3. Oscar Smogeli Opsann, Follebu Skiklubb

Les reportasjer fra GD Cup i GD

Gålå Cup Topp 3 alle klasser

Jenter 15 år
1. Kristina Masovn Haave, Lillehammer Skiklub
2. Birgit Dorthea Kleppa Madslisen, Lillehammer Skiklub
3. Maria Masovn Haave, Lillehammer Skiklub

Jenter 16 år
1.  Anna Heggen, Svea Skilag
2. Andrine Fuglerud Flugstad, Gjøvik Skiklubb
3. Janne B. Seierstad, Raufoss IL Langrenn

Gutter 15 år
1. Imre Sagbakken Myrland, Raufoss IL Langrenn
2. Vemund Wangen, Lillehammer Skiklub
3. Falk Håkenstad-Bråten, Lillehammer Skiklub

Gutter 16 år
1. Isak Skari Berger, Lillehammer Skiklub
2. Johannes Staune-Mittet, Lillehammer Skiklub
3. Fredrik Hammerdal Owren, Lillehammer Skiklub

 Se også egen side for alle kretscuper

  

NIF-EPI03, 03
NTB