
Konica Minolta NC - Trøndersk Hopphelg avlyst
2019.02.19 Trøndersk hopphelg må dessverre avlyses pga. snøsituasjonen i bakkene. Mildværet har også herjet med bakkene ellers i landet, og det viser seg dessverre at det ikke er mulig å finne andre steder det kan arrangeres NorgesCup denne helga.
Mildværet og regn har dessverre gjort det umulig å arrangere hopprenn i Steinfjellbakken og Bjørkbakken i Nord-Trøndelag kommende helg.
De andre arrangørene som er forespurt om eventuelt å erstatte disse Norgescup rennene sliter også med tilstanden til bakkene etter siste dagers mildvær.
Så det blir dessverre ikke renn i Konica Minolta Norgescup kommende helg.
Vi får heller følge med på våre viktigste arrangement under Solan Gundersen Vinterleker på Alvdal og VM i Seefeld !
Konica Minolta NorgesCup tar en pause til etter RAW AIR, og kommer tilbake med avslutningsrenn i Skarbakken i Molde 23. og 24. mars.