Hopp til innhold

Ansatte og komite

Om hopp Hoppkomiteen Møtedokumenter

Ansatte

Clas Brede Bråthen Sportssjef 934 40 623 cbb@skiforbundet.no
Bjørn Einar Romøren Markedssjef 986 26 262 ber@skiforbundet.no
Alexander Stöckl Landslagstrener herrer 910 05 781 alexander.stockl@skiforbundet.no
Christian Meyer Landslagstrener damer  915 14 972 christian.meyer@skiforbundet.no
Magnus Brevig Assistent landslag herrer 959 71 735 magnus.brevig@skiforbundet.no
Jermund Lunder Assistent landslag damer  997 26 640 jermund.lunder@skiforbundet.no 
Thomas Lobben Trener toppidrettsatsningen  952 12 078  thomas.lobben@skiforbundet.no
Henning Stensrud Trener toppidrettsatsningen  901 07 536  henning.stensrud@skiforbundet.no
Tore Øvregård Utviklingssjef 915 39 194 tore.ovregard@skiforbundet.no
Ståle Villumstad Arrangementssjef hopp 959 85 162 stale.villumstad@skiforbundet.no
Kjetil Strandbråten Kompetansesjef 930 50 555 kjetil.strandbråten@skiforbundet.no
Lars Haugvad Medisinsk koordinator 938 67 266 lars.haugvad@skiforbundet.no

Om hopp

Vi som er en del av norsk hoppsport, må alle være klar over at vi representerer noe som er større og viktigere enn oss selv.

En idrett med de stolteste tradisjoner som er skapt gjennom 200 år med uforglemmelige øyeblikk for utøvere, trenere, ledere, sponsorer, foreldre, tilskuere og tv-seere. Denne idretten er det vi som skal ta vare på og utvikle, slik at også generasjoner etter oss kan nyte godt av de fantastiske opplevelsene idretten vår gir.

Dette medfører at vi må opptre på en måte som gjør at andre mennesker  ønsker å være en del av det vi driver med. Dette kan være nye hoppere, ildsjeler, trenere, journalister og sponsorer.

Vi skal være spektakulære, vågale, offensive, innovative og fengende. For å lykkes med dette, skal vi opptre med ydmykhet, respekt og glede om det er på trening i den lokale bakken, på kretsrenn, Norgescuprenn, eller om det handler om man har fått muligheten til å representere Norge, noe som er det stolteste en idrettsutøver kan gjøre.

I våre idrett er alle like mye verdt, og det må vi aldri glemme.

nif-epi04, 04
NTB Scanpix