Hopp til innhold

NorgesCup Hopp

Resultater

Oppdatert pr. 05.07.2022

Seeding Pr. 05.07.2022 - Starten av sommerperioden 2022

RANKING MENN Ved sesongstart 2022 

RANKING Kvinner

--

Seeding pr. 18.03.2022.

Ranking Menn pr. sesongslutt 28.03.2022 (etter NC Finale / COC Zakopane / WC Planica)

RANKING kvinner pr. 20.03.2022

LO NorgesCup 2021/2022 Menn Totalt etter NC Finale. Oppdatert 20.03.2022

LO Norgescup 2021/2022 Kvinner Totalt etter NC Finale. Oppdatert 20.03.2022

--

SEEDING (Menn og Kvinner for import til K-Jump pr. 11.03.2021)

RANKING MENn Ranking etter NC Bavallen Voss, FC Lahti, COC Brotterode, WC Rasnov - samt NM JR Voss

RANKING KVINNER Ranking etter NC Lillehammer, COC Brotterode, WC Rasnov.

LO NORGESCUP 2020/2021 MENN inkl. NM JR Voss

LO NORGESCUP 2020/2021 KVINNER inkl. NM JR Voss

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Oppdatert pr. 21.03.2020

Seeding (Menn og Kvinner for import til K-Jump pr. 21.03.2020)

Ranking Menn  m/utviklingsnivå. Etter endt vintersesong.

Ranking Kvinner Oppdatert etter vintersesongen 2019/2020.

LO NorgesCup 2019/2020 Menn TOTALT sommer og vinter (21.03.2020)

LO NorgesCup 2019/2020 Kvinner TOTALT sommer og vinter (21.03.2020)

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------

RANKING MENN  pr. 07.10.2019 etter someren 2019

Ranking Menn pr. 20.08.2019, inkl. inndeling i utviklingsnivå for starten av sommeren 2019

RANKING MENN pr. 01.04.2019. (etter vinteren og sesongen 2018/19 er avsluttet).

RANKING KVINNER pr.  01.04.2019

Konica Minolta NorgesCup 2018/2019 Menn TOTALT (01.04.2019)

Konica Minolta NorgesCup 2018/2019 Kvinner TOTALT (01.04.2019)

 

Rankingliste Vinter 2018/19  Menn og Kvinner på hver sine faner. Menn oppdatert 12.02.2019; etter Konica Minolta NC Holmenkollen.

Konica Minolta NorgesCup Sammenlagt 2018/19 Oppdatert 04.02.2019 etter NM Junior Normalbakke Voss.

 

RANKINGLISTE SOMMER 2018  Oppdatert 09.09.2018; etter Sommerhoppuka, COC Stams og SGP Chaikovsky.

Rankingliste vinter 2017/18  Oppdatert 16.04.2018; etter endt sesong for Konica Minolta NC, FIS, COC  og WC. 

Konica Minolta NorgesCup sammenlagt 2017/18  Endelig liste totalt etter endt sesong (t.o.m. Konica Minolta NC Notodden; oppdatert 16.04.2018)

NORGESCUP HOPP VINTER 2021/2022

Kvalifisert til M Elite: Sindre Trier Aslesen, Simen Aasen Markeng, Alexander Yigermal Røshol Johnson
Kvalifisert til M A: Marcus Laurentz Piene Grønvold, Tobias Haugelien, Jo Krogstad
Kvalifisert til M B: (Oddvar Gunnerød), (Harald Derås Høgden), Anton Øyvindsson

20220319 LO NC Finale Lillehammer Resultatliste

HOVEDRENN Kollenlekene 2022 MIDTSTULIA

20220227 Hovedrenn Kollenlekene Lag Midtstulia
20220226 Hovedrenn Kollenlekene Midtstulia

Hovedlandsrenn 2022 Midtstulia

20220227 HL Lag Midtstulia
20220226 HL Midtstulia

Kvalifisert til M Elite: (Richard Selbekk-Hansen), (Iver Myhre), Olav Dvergsdal Prestegård
Kvalifisert til M A: Sindre Trier Aslesen, Nicolai Eriksen Sundal, Benjamin Pettersen
Kvalifisert til M B: Frode Vik Bredesen, Sondre Skeie

20220227 LO NC Bavallen Resultatliste søndag
20220226 LO NC Bavallen Resultatliste lørdag

Kvalifisert til M Elite: (Isak Andreas Langmo), (Richard Selbekk-Hansen), (Adrian Aadalen)
Kvalifisert til M A: Alexander Yigermal Røshol Johnson, Marius Nordsveen, Inge Enger
Kvalifisert til M B: Arnt Nicolai Christensen, Oddvar Gunnerød, (Isak Skorstad Mortensen)

20220221 LO NC Lysgårdsbakkene Resultatliste mandag
20220222 LO NC Lysgårdsbakkene Resultatliste tirsdag

NM Junior liten bakke kvinner Voss 2022

20220220 NM Junior Liten bakke Kvinner Voss Resultatliste Lag
20220220 NM Junior Liten bakke Kvinner Voss Resultatliste

Hopptreff Namsos 2022

20220212 Hopptreff Namsos Lag
20220212 Hopptreff Namsos 2
20220212 Hopptreff Namsos 1

Kvalifisert til M Elite: Øystein Torshov, (Martin Tonby Opsahl), (Richard Selbekk-Hansen)
Kvalifisert til M A: Audun Malmer Nybøen, Olav Dvergsdal Prestegård, Magnus Heimdahl
Kvalifisert til M B: Vebjørn Bergh-Hansen, Harald Derås Høgden, Isak Skorstad Mortensen, Jakob Alvsåker Walseth

20220206 LO NorgesCup Sprova K90 - Resultatliste
20220205 LO NorgesCup Sprova K90 - Resultatliste

Nordisk juniorlandskamp 2022 Knyken, nor (NJC)

20220129 NJC SJ Mixed Team Knyken NOR
20220129 NJC SJ Team Knyken NOR
20220128 NJC SJ Knyken NOR

Kvalifisert til M Elite: (Adrian Aadalen), (Sigurd Myrvang), (Martin Tonby Opsahl)
Kvalifisert til M A: Sander Modalen Bakken, Ole Gudbrand Kihle Gravermoen
Kvalifisert til M B: Karl Haugen Kleppa, Nicolai Eriksen Sundal, Odd Harald Svenningsen-Fjeld, [Audun Malmer Nybøen]

20220123 LO NC Notodden K90 - Resultatliste søndag

20220122 LO NC Notodden K90 - Resultatliste lørdag

NM Junior Notodden 2022

NM Junior Mikslag 
NM Junior Laghopp
NM JUNIOR NORMALBAKKE NOTODDEN

20220118 NM Hopp Stor bakke - Resultatliste

20220118 NM Hopp Stor bakke Kvalifisering Menn Prolog Kvinner

Kvalifisert til M Elite: Fabian Østvold, Jostein Saglien Bråten, Adrian Aadalen
Kvalifisert til M A: Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll, Per Einar Skjæret Strømhaug, Henrik Haave
Kvalifisert til M B: Jarle Eikehaug, Olav Dvergsdal Prestegård, Jonas Pettersen

20220116 NM Junior Stor bakke menn - Resultatliste
20220116 LO NC Holmenkollen - Resultatliste

20220109 LO NC Viksersund Resultatliste Søndag 
20220108 LO NC Viksersund Resultatliste Lørdag

 

Kvalifisert til M Elite: Martin Tonby Opsahl, Isak Andreas Langmo, Leonard Taubert
Kvalifisert til M A: Øystein Thorshov, Adrian Aadalen, Richard Selbekk-Hansen
Kvalifisert til M B: Inge Enger, Fredrik Jevne, Marcus Laurentz Piene Grønvold

20211214 LO NorgesCup Midtstuen - Resultatliste tirsdag 
20211213 LO NorgesCup Midtstuen - Resultatliste mandag

20211208 LO NorgesCup Lysgårdsbakkene - Resultatliste onsdag
20211207 LO NorgesCup Lysgårdsbakkene - Resultatliste tirsdag

NM NORMALBAKKE 2021 LAG Kretslagskonkurranse
NMNORMALBAKKE 2021 MIKSLAGSKONKURRANSE
NM NORMALBAKKE 2021 Midtstuen Menn og Kvinner

NORGESCUP HOPP SOMMER 2021

Hopptreff Vikersund sommer

20211024 Hopptreff Vikersund Laghopp
20211023 Hopptreff Vikersund RC

Disse kvalifiseringen vil i praksis ikke få noen effekt, da listen med utviklingsnivå vil resettes før vinterperioden.

Kvalifisert til M Elite: Marius Solvik, Fabian Østvold, Sindre Åsen
Kvalifisert til M A: David Bieniek, Ole Gudbrand Kihle Gravermoen, Henrik Haave
Kvalifisert til M B: Audun Malmer Nybøen, Olav Dvergsdal Prestegård, Inge Enger

20210912 LO Norges Cup Midtstuen - Resultatliste søndag 
20210911 LO Norges Cup Midtstuen - Resultatliste lørdag

Plastmesterskap Stor bakke 2021 Lillehammer

Plastmesterskap Normal bakke 2021 Lillehammer

Kvalifisert til M Elite: Jens Gaarder, Jostein Saglien Bråten, Jørgen Oliver Strøm
Kvalifisert til M A: Flemming Dolonen Hagen, Fabian Østvold, Sander Modalen Bakken
Kvalifisert til M B: David Bieniek, Jørgen Berget Storsveen, Magnus Heimdahl

20210903 LO NC Lillehammer - Resultatliste fredag

HOVEDRENN 2021 midtstulia (ERSTATTER SOLan GUNDERSEN VINTERLEKER)

20210829 Hovedrenn SGV Lag Midtstulia
20210828 Hovedrenn SGV Midtstulia

HOVEDLANDSRENN 2021 MIDTSTULIA

20210829 HL Lag Midtstulia
20210828 HL Midtstulia

Hopplandslaget Challenge Sammenlagt 2021

20210827 Hopplandslaget Challenge - LO Final
20210826 Hopplandslaget Challenge - Team
20210825 Hopplandslaget Challenge - Minigolf surprise
20210824 Hopplandslaget Challenge - Norsk Tipping Target
20210823 Hopplandslaget Challenge - Elimination Menn
20210823 Hopplandslaget Challenge - Elimination Kvinner

Kvalifisert til M Elite: Johannes Årdal, Iver Myhre, Isak Andreas Langmo
Kvalifisert til M A: Leonard Taubert, Tobias Haugelien, Martin Tonby Opsahl
Kvalifisert til M B: Tate Frantz, Torje Seljeset, Sander Modalen Bakken

  Sommerhoppuka 2021 Sammenlagt

20210822 LO NC Sommerhoppuka Gjerpenkollen
20210821 LO NC Sommerhoppuka Hasselbakken
20210820 LO NC Sommerhoppuka Vikersund

Kvalifisert til M Elite: Mats Konterud Sagbakken, Sebastian Østvold, Sølve Jokerud Strand
Kvalifisert til M A: Simen Aasen Markeng, Mats Søhagen Berggaard, Jens Dahlseide Kvamme
Kvalifisert til M B: Tobias Haugelien, Adrian Aadalen, Ole Gudbrand Kihle Gravermoen

20210605 LO NC Lillehammer - Resultatliste lørdag
20210606 LO NC Lillehammer - Resultatliste søndag

NORGESCUP HOPP VINTER 2020/2021

Kvalifisert til M Elite: Johannes Årdal, Sebastian Østvold, Leonard Taubert
Kvalifisert til M A: Jans Dahlseide Kvamme, Sigurd Myrvang, Inge Enger
Kvalifisert til M B: Tobias Haugelien, Olav Dvergsdal Prestegård, Håkon Eggen

20210228 LO NC Voss - Resultatliste søndag
20210227 LO NC Voss - Resultatliste lørdag

NM JUNIOR LAG Kretslag og Mix Lag, Bavallen, Voss
NM JUNIOR NORMAL BAKKE  Bavallen, Voss

Kvalifisert til M Elite: Mats Konterud Sagbakken, (Jostein Saglien Bråten), Børge Hansen Utby, Iver Myhre
Kvalifisert til M A: Jo Krogstad, Per Einar Skjæret Strømhaug, Martin Tonby Opsahl
Kvalifisert til M B: Halvor Lutnæs, Jørgen Berget Storsveen, Inge Enger

20210221 LO NC Lillehammer - Resultatliste søndag
20210220 LO NC Lillehammer - Resultatliste lørdag

NM STOR BAKKE 2021 KVinner og Menn Granåsen, Trondheim
NM STor bakke 2021 Prolog Granåsen, Trondheim
NM JUNIOR STOR BAKKE 2021 Menn Granåsen, Trondheim

Kvalifisert til M Elite: Jonas Viken, Isak Andreas Langmo, Jostein Saglien Bråten
Kvalifisert til M A: Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll, Richard Selbekk-Hansen, Leonard Taubert
Kvalifisert til M B: Adrian Aadalen, Jo Krogstad, Ole Gudbrand Kihle Gravermoen

20210110 LO NC Vikersund K105 - Resultatliste søndag
20210109 LO NC Vikersund K105 - Resultatliste lørdag

NM Junior liten bakke 2021 kvinner lag Vikersund
NM JUNIOR LITEN BAKKE 2021 KVINNER Vikersund

Kvalifisert til M Elite: Andreas Varsi Breivik, Johannes Årdal, Fredrik Gran
Kvalifisert til M A: Iver Myhre, Alexander Yigermal Røshol Johnson, Isak Andreas Langmo
Kvalifisert til M B: Sigurd Myrvang, Sander Modalen Bakken, Magnus Heimdahl

20201220 LO NC Huka K85 - Resultatliste søndag
20201219 LO NC Huka K85 - Resultatliste lørdag

NM stor BAKKE 2020 Menn Lysgårdbakken, Lillehammer
NM Stor BAKKE 2020 Kvinner Lysgårdbakken, Lillehammer
2020204 LO NC Lillehammer K9o Kvinner - Resultatliste fredag

Kvalifisert til M Elite: Marius Aas Hast, (Simen Aasen Markeng), Sindre Åsen
Kvalifisert til M A: Even Wålen Østerhaug, Johannes Årdal, Fabian Østvold
Kvalifisert til M B: Iver Myhre, Alexander Yigermal Røshol Johnson, Nicolai Eriksen Sundal

20201122 LO NC Midtstuen K95 - Resultatliste søndag
20201121 LO NC Midtstuen K95 - Resultatliste lørdag

 

NM Normalbakke 2020 Lag Kretslagskonkurranse
NMNormalbakke 2020 Mikslagskonkurranse
NM Normalbakke 2020 Menn og Kvinner

NORGESCUP HOPP SOMMER 2020

Kvalifisert til M Elite: Jonas Sloth Sandell, Simen Kvarstad, Andreas Varsi Breivik
Kvalifisert til M A: Sindre Trier Aslesen, Øystein Torshov, Jarle Eikehaug
Kvalifisert til M B: Johannes Årdal, Leonard Taubert, Martin Tonby Opsahl

20201017 LO NC Granåsen K124 - Resultatliste lørdag Elite
20201017 LO NC Granåsen K124 - Resultatliste lørdag NCA
20201017 LO NC Granåsen K90 - Resultatliste lørdag
20201016 LO NC Granåsen K90 - Resultatliste fredag

Plastmesterskapet 2020 20201016 Granåsen K124 Kvinner og Menn

Kvalifisert til M Elite: Richard Ween Haukedal, Christian Røste Solberg, Jostein Saglien Bråten
Kvalifisert til M A: Sindre Åsen, Marius Nordsveen, Benjamin Pettersen
Kvalifisert til M B: Isak Andreas Langmo, Fabian Østvold, Sindre Trier Aslesen

20200920 LO NC Lysgårdsbakken - Resultatliste søndag
20200919 LO NC Lysgårdsbakken - Resultatliste lørdag

20200816 Landsrenn Hopp Midtstuen - Resultatliste søndag
20200815 Landsrenn Hopp Midtstuen - Resultatliste lørdag

NORGESCUP HOPP VINTER 2019/2020

Kvalifisert til M Elite: (Simen Aasen Markeng), Børge Hansen Utby, Nicolai Langseth Fredriksen, (Sindre Ulven Jørgensen)
Kvalifisert til M A: Martin Andre Krogh, Alexander Yigermal Røshol Johnson, Iver Myhre
Kvalifisert til M B: Sander Kolberg, Fredrik Jevne, Sindre Trier Aslesen

20200302 LO NC Hopp Storbakke Lillehammer
20200301 LO NC Hopp Storbakke Rena

2020.03.01 Solan Gundersen Vinterleker Alvdal Laghopp
2020.02.29 Solan Gundersen Vinterleker Alvdal Gutter og Jenter

2020.02.23 Hovedlandsrennet Hopp Lag Lierberget
2020.02.22 Hovedlandsrennet Hopp Gutter og Jenter Lierberget

2020.02.18 NM JUNIOR VIKERSUND LITEN BAKKE

2020.02.08 NM JUNIOR RENA 2020 Storbakke

2020.02.07 NM junior Rena 2020 MIX LAGHOPP

2020.02.07 NM JUNIor REna 2020 LAGHOPP

2020.02.07 NM Junior Rena 2020 NORMALBAKKE kVINNER OG MENN 

20200202 Hopptreff Laghopp Lierberget
20200202 Hopptreff Lierberget

Kvalifisert til M Elite: Simen Kvarstad, (Simen Aasen Markeng), Petter Løset Skodjereite
Kvalifisert til M A: Sindre Åsen, Peder Isaksen Fossum, Trym Brandsegg-Lein
Kvalifisert til M B: Espen Benjaminsen, Johan Fredriksen Orset, Stian Danielsen

20200201 NC Hopp Granåsen renn 2
20200201 NC Hopp Granåsen K124 renn 1
20200201 NC Hopp Granåsen K90 renn 1

Kvalifisert til M Elite: Jonas Viken, Morten Haug Haavi, Simen Meen Haugeng
Kvalifisert til M A: Marius Nordsveen, Vegar Aarum Warhus, Jarle Eikehaug
Kvalifisert til M B: Halvor Lutnæs, Jo Krogstad, Isak Andreas Langmo

20200119 NC Hopp Lillehammer K90 søndag
20200118 NC Hopp Lillehammer K90 og K123 lørdag

Kvalifisert til M Elite: Marius Solvik, Jostein Saglien Bråten, (Jørgen Madsen)
Kvalifisert til M A: Morten Haug Haavi, Richard Selbekk-Hansen , Øystein Thorshov
Kvalifisert til M B: Alexander Yigermal Røshol Johnson, Audun Malmer Nybøen, Magnus Heimdahl

20200110 NC Hopp Holmenkollen fredag renn 2
20200110 NC Hopp Holmenkollen fredag renn 1

Kvalifisert til M Elite: Mats Konterud Sagbakken, Bjørnar Kvaal, (Sindre Ulven Jørgensen), Marius Aas Hast
Kvalifisert til M A: Ola Hannevold Johannessen, Benjamin Pettersen, Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll
Kvalifisert til M B: Håkon Eggen, Johannes Årdal, (Iver Myhre)

20200105 NC Hopp Vikersund søndag renn 2 (Kvinner og C)
20200105 NC Hopp Vikersund søndag renn 1
20200104 NC Hopp Vikersund lørdag

Kvalifisert til M Elite: (Simen Aasen Markeng), Fredrik Gran, (Iver Olaussen)
Kvalifisert til M A: (Sindre Ulven Jørgensen), Henrik Haave, Marius Solvik
Kvalifisert til M B: Ola Hannevold Johannessen, Sander Henriksen Bjørndalen, Øystein Thorshov

20191215 NC Hopp Midtstuen søndag renn 2
20191215 NC Hopp Midtstuen søndag renn 1

Kvalifisert til M Elite: Espen Jacobsen
Kvalifisert til M A: Simen Meen Haugeng, Børge Hansen Utby, Nicolai Langseth Fredriksen, Iver Olaussen (topp 3 i A som B utøver), Simen Aasen Markeng, (topp 3 i A som B utøver)
Kvalifisert til M B: Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll, Benjamin Pettersen, Sindre Åsen

20191201 NC Huka Høydalsmo søndag
20191130 NC Huka Høydalsmo lørdag

Kvalifisert til M Elite: Bendik Jakobsen Heggli, Jørgen Oliver Strøm, Jens Gaarder
Kvalifisert til M A: Sivert Markeset, Bjørnar Kvaal
Kvalifisert til M B: Peder Isaksen Fossum, Leonard Taubert, Iver Myhre, Børge Hansen Utby (startet i B som C utøver og bli topp 3 i B)

NC Menn søndag ble avlyst 
20191117 NC Falun søndag kvinner
20191116 NC Falun lørdag kvinner
20191116 NC Falun lørdag menn

2019.10.26 NM Normalbakke 2019 Laghopp

2019.10.26 NM Normalbakke 2019 Kvinner og Menn 

NorgesCup Hopp Sommer 2019

Kvalifisert til M Elite: Simen Kvarstad, (Mats Konterud Sagbakken), Harald Johnas Riiber
Kvalifisert til M A: Iver Olaussen, Richard Selbekk-Hansen, Nicolai Langseth Fredriksen
Kvalifisert til M B: Espen Benjaminsen, Sander Henriksen Bjørndalen, Eirik Svartdal Gundersen

20191006 NC Hopp Granåsen resultater søndag

20191005 NC Hopp Granåsen resultater lørdag

Kvalifisert til M Elite: Jens Gaarder, Matias Braathen, Oliver Dahl
Kvalifisert til M A: Simen Vikan, Simen Aasen Markeng, Morten Haug Haavi
Kvalifisert til M B: Børge Hansen Utby, Johannes Årdal, Peder Isaksen Fossum 

20190922 NC Hopp Midstuen resultater søndag

20190921 NC Hopp Midstuen resultater lørdag

Kvalifisert til M Elite: Jo Rømme Mellingsæter, Jørgen Oliver Strøm, Mats Konterud Sagbakken
Kvalifisert til M A: Fredrik Gran, Bendik Jakobsen Heggli, Adrian Thon Gundersrud
Kvalifisert til M B: Casper Branting, Bjørnar Kvaal, Sindre Ulven Jørgensen 

2019.09.08 NC Hopp Lysgårdsbakkene resultater søndag

2019.09.07 NC Hopp Lysgårdsbakkene resultater lørdag

    Sommerhoppuka 2019

Sommerhoppuka 2019 - Sammenlagt

Kvalifisert til M Elite: Jostein Loe, Pål-Håkon Bjørtomt, Edvart Myrvang Bakke
Kvalifisert til M A: Flemming Dolonen Hagen, Jostein Saglien Bråten, Henrik Haave
Kvalifisert til M B: Vegar Aarum Warhuus, Morten Haug Haavi, Richard Selbekk-Hansen

2019.08.25 Sommerhoppuka 2019 - NC Gjerpenkollen K74 - Resultatliste

2019.08.24 Sommerhoppuka 2019 - NC Vikersund K65 - Resultatliste

2019.08.23 Sommerhoppuka 2019 - NC Hasselbakken K62 - Resultatliste

2019.08.22 Sommerhoppuka 2019 - NC Sandrip K60 - Resultatliste

KONICA MINOLTA NORGESCUP VINTER 2018/2019

20190330 NM 2018 SENIOR NORMAL BAKKE LAG Midtstuen 

20190330 NM 2018 SENIOR Normal bakke Midtstuen

Kvalifisert til M Elite: (Bendik Jakobsen Heggli), (Marius Aas Hast), Pål-Håkon Bjørtomt
Kvalifisert til M A: Tor Håkon Gisholt, Iver Olaussen, Olav Dvergsdal Prestegård
Kvalifisert til M B: Håkon Eggen, Vegar Aarum Warhuus, (Audun Malmer Nybøen), Halvor Lutnæs

20190217 Konica Minolta NC Lillehammer søndag

20190216 Konica Minolta NC Vikersund lørdag

Kvalifisert til M Elite: Bjørnar Kristiansen Malm, Jostein Loe, (Bendik Jakobsen Heggli)
Kvalifisert til M A: Sindre Åsen, Sander Henriksen Bjørndalen, Sindre Trier Aslsesen
Kvalifisert til M B: (Benjamin Pettersen), Øystein Thorshov, Audun Malmer Nybøen 

20190210 KMNC Holmenkollen Resultater søndag

20190209 KMNC Holmenkollen Resultater lørdag

20190203 NM JUNIOR LAG VOSS

20190202 NM JUNIOR NORMAL BAKKE VOSS

20190203 Hopptreff Laghopp Lierberget
20190202 Hopptreff Lierberget

Kvalifisert til M Elite: (Jørgen Oliver Strøm), Bendik Jakobsen Heggli, Marius Aas Hast
Kvalifisert til M A: Morten Haug Haavi, Edvart Myrvang Bakke, Fredrik Jevne
Kvalifisert til M B: Alexander Røshol Johnson, Isak Solberg, Benjamin Pettersen
20190120 Konica Minolta NC Rena søndag
220190119 Konica Minolta NC Rena lørdag

20190115 NM senior Stor bakke Trondheim

20190115 NM Junior Stor bakke Trondheim

Kvalifisert til K NC Elite: Karoline Hansen Lauvsland, Mathilde Oustad, (Astrid Louise Baarset)
Kvalifisert til M NC Elite: Jens Gaarder, Mats Konterud Sagbakken, (Espen Jacobsen)
Kvalifisert til M NC A: Bendik Jakobsen Heggli, Bjørnar Kristiansen Malm, Sivert Markeset
Kvalifisert til M NC B: Morten Haug Haavi, Sindre Trier Aslesen, Richard Selbekk-Hansen
20190113 Konica Minolta NC Lillehammer søndag
20190112 Konica Minolta NC Lillehammer lørdag

Kvalifisert til NC Elite: Sølve Jokerud Strand, Eirik Leander Fystro, Bendik Netland Hulløen
Kvalifisert til NC A: Ole Kristian Baarset, Flemming Dolonen Hagen, Martin Andre Krogh, Simen Aasen Markeng
Kvalifisert til NC B: Erik Hannevold Johannessen, Fredrik Jevne, Tobias Haugelien
20190106 Konica Minolta NC Notodden søndag
20190105 Konica Minolta NC Notodden lørdag

2019.01.06 NM LITEN BAKKE KVINNER LAG LINDERUDKOLLEN

2019.01.05 NM Liten Bakke Kvinner Linderudkollen

Kvalifisert til NC Elite: (Jørgen Oliver Strøm), (Espen Røe), (Oliver Dahl)
Kvalifisert til NC A: (Adrian Thon Gundersrud), (Casper Branting), Henrik Haave
Kvalifisert til NC B: Martin Andre Krogh, Sindre Åsen, Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll
20181216 KM NC Trondheim søndag
20181215 KM NC Trondheim lørdag

Kvalifisert til NC Elite: Kenneth Henningsmo Fredheim, Jonas Viken, Jonas Bratlien
Kvalifisert til NC A: Sebastian Østvold, Adrian Thon Gundersrud, Simen Meen Haugeng, Casper Branting
Kvalifisert til NC B: Sindre Ulven Jørgensen, Ole Gudbrand Kihle Gravermoen, Flemming Dolonen Hagen
20181202 KMNC Vikersund søndag
20181201 KMNC Vikersund lørdag

Kvalifisert til NC Elite: Sander Vossan Eriksen, Anders Ladehaug, Jonas Gropen Søgård
Kvalifisert til NC A: Esben Alexander Johansen Amble, Simen Vikan, Bjørnar Kvaal
Kvalifisert til NC B: Adrian Thon Gundersrud, Casper Branting, Sivert Markeset
20181118 KMNC Falun søndag
20181117 KMNC Falun lørdag

KONICA MINOLTA NORGESCUP 2018 SOMMER

Konica minolta norgescup trondheim

Kvalifisert til NC Elite: Jonas Gropen Søgård, Kenneth Henningsmo Fredheim, Simen Kvarstad
Kvalifisert til NC A: Peder Isaksen Fossum, Iver Olaussen, Børge Hansen Utby
Kvalifisert til NC B: Trym Brandsegg-Lein, Fredrik Jevne, Håkon Eggen

Utviklingsnivå vil justeres før vintersesongen, slik at det er ikke sikkert at disse vil oppnå kvalifisert utviklingsnivå på rankinglista ved start vinter.

2018.10.06 Konica Minolta NC Trondheim lørdag
2018.10.07 Konica Minolta NC Trondheim søndag

sommerhoppukA

Kvalifisert til NC Elite: Jonatan Hansen Lauvsland, Anders Ladehaug, Eirik Fystro
Kvalifisert til NC A: Pål Håkon Bjørtomt, Sebastian Østvold, Ole Kristian Baarset
Kvalifisert til NC B: Mats Søhagen Bergaard, Flemming Dolonen Hagen, Henrik Haave

sommerhoppuka SAMMENLAGT

2018.09.09 Konica Minolta NC Sommerhoppuka Lysgårdsbakken søndag
2018.09.08 Konica Minolta NC Sommerhoppuka Lysgårdsbakken lørdag
2018.09.07 Konica Minolta NC Sommerhoppuka Midtstuen fredag - AVLYST
2018.09.06 Konica Minolta NC Sommerhoppuka Gjerpenkollen torsdag

Toppidrettsveka

Kvalifisert til NC Elite Kvinner: Ida Marie Hagen, Gyda Westvold Hansen, Marte Leinan Lund
Kvalifisert til NC Elite: Sander Vossan Eriksen, Benjamin Østvold, Mats Konterud Sagbakken
Kvalifisert til NC A: Simen Aasen Markeng, Nicolai Langseth Fredriksen, Jostein Saglien Bråten
Kvalifisert til NC B: Edvart Myrvang Bakke, Leonard Taubert, Ola Stenumgaard

 Toppidrettsveka sammenlagt

2018.08.19 Konica Minolta NC Toppidrettsveka Granåsen Stor bakke søndag
2018.08.19 Konica Minolta NC Toppidrettsveka Granåsen Normal bakke søndag 

2018.08.18 Konica Minolta NC Toppidrettsveka Granåsen lørdag
2018.08.16 Konica Minolta NC Toppidrettsveka Knyken torsdag

KONICA MInOLTA STorsamling

KING AND QUEEN OF THE HILL Konica Minolta Challenge

Konica Minolta NorgesCup 2017/18 Vinter

Kvalifisert til NC Elite: Bendik Netland Hulløen, Jens Gaarder, Simen Aasen Markeng

Kvalifisert til NC A:  Edvart Myrvang Bakke, Henrik Haave, Flemming Dolonen Hagen

Kvalifisert til NC B: Ola Johannessen, (Sindre Ulven Jørgensen), Adrian Thon Gundersrud

2018.04.08 Konica Minolta NC Notodden søndag

2018.04.07 Konica Minolta NC Notodden lørdag

Kvalifisert til NC Elite: (Jo Rømme Mellingsæter), (Espen Alexander Eriksen), Simen Vikan

Kvalifisert til NC A:  Jostein Saglien Bråten, Esben Alexander Johansen Amble, Knut Jokerud Strand

Kvalifisert til NC B: Sigve Evensen, Edvart Myrvang Bakke, Martin Andre Krogh

2018.03.04 Konica Minolta NC Molde søndag

2018.03.03 Konica Minolta NC Molde lørdag

2018.03.03 NM liten bakke Kvinner Lag Knyken

2018.03.03 NM liten bakke kvinner Knyken

2018.02.28 NM Stor bakke Holmenkollen

Kvalifisert til NC Elite: Edwin Madsen Kirknes, Espen Alexander Eriksen, (Jostein Loe)

Kvalifisert til NC A:  (Gaute Laeskogen), (Leonard Taubert), Ola Stenumgård

Kvalifisert til NC B: (Håkon Eggen), (Simon Klingenberg Osnes), Tor Kristian Haug

2018.02.25 Konica Minolta NC Stjørdal søndag

2018.02.24 Konica Minolta NC Stjørdal lørdag

2018.02.18 Junior NM Lag Stryn

2018.02.17 Junior NM Normal bakke Stryn

Kvalifisert til NC Elite: (Jørgen Madsen), (Thomas Aasen Markeng), Erik Hannevold Johannessen

Kvalifisert til NC A: Simen Aasen Markeng, Olav Dvergsdal Prestegård, Ole Gudbrand Kihle Gravermoen

Kvalifisert til NC B: Fredrik Jevne, (Benjamin Pettersen), Sander Kolberg

2018.02.10 Junior NM Stor bakke Lillehammer

2018.02.10 Konica Minolta NC Lillehammer

Kvalifisert til NC Elite: Fredrik Gran, Stian Danielsen, Håvard Svingen Lunnan

Kvalifisert til NC A: Edwin Madsen Kirknes, Jakob Tjåland Randen, Gaute Laeskogen og Leonard Taubert

Kvalifisert til NC B: Iver Olaussen, Simon Klingenberg Osnes, Håkon Eggen

2018.02.03 Konica Minolta NC Sprova Renn 2

2018.02.03 Konica Minolta NC Sprova Renn 1

Kvalifisert til NC Elite: Peder Skjæret Strømhaug, Benjamin Østvold, Jonatan Hansen Lauvsland

Kvalifisert til NC A: Ole Kristian Baarset, Nicolai Langseth Fredriksen, Tor Håkon Gisholt

Kvalifisert til NC B: Markus Månum, Benjamin Pettersen, Ole Gudbrand Kihle Gravermoen

2018.01.28 Konica Minolta NC Holmenkollen søndag

2018.01.27 Konica Minolta NC Holmenkollen lørdag

Kvalifisert til NC Elite: Christian Røste Solberg, Sander Vossan Eriksen, Sølve Jokerud Strand

Kvalifisert til NC A: Lemet Johanas Nystad, Peder Isaksen Fossum, Simen Meen Haugeng

Kvalifisert til NC B: Tor Håkon Gisholt, Sindre Åsen, Leonard Taubert

2018.01.21 Konica Minolta NC Falun søndag

2018.01.20 Konica Minolta NC Falun lørdag

Kvalifisert til NC Elite: (Kristoffer Eriksen Sundal), Marius Aas Hast, Mats Konterud Sagbakken

Kvalifisert til NC A: Sebastian Østvold, John André Langkaas, Børge Hansen Utby

Kvalifisert til NC B: Alexander Yigermal Røshol Johnson, Per Einar Skjæret Strømhaug, Flemming Dolonen Hagen

2018.01.14 Resultater Konica Minolta NC Rena søndag K99

2018.01.14 Resultater Konica Minolta NC Rena søndag K124

2018.01.13 Resultater Konica Minolta NC Rena lørdag K99

2018.01.13 Resultater Konica Minolta NC Rena lørdag K124

Kvalifisert til Elite Menn: Jørgen Oliver Strøm, (Jo Rømme Mellingsæter), Anders Ladehaug

Kvalifisert til NC A: Håvard Svingen Lunnan, Sander Vossan Eriksen, Bendik Jakobsen Heggli

Kvalifisert til NC B: Børge Hansen Utby, Alexander Larsen, Isak Solberg

2018.01.06 Resultater Konica Minolta NC Trondheim lørdag renn 2 K90 og K124

2018.01.06 Resultater Konica Minolta NC Trondheim lørdag renn 1 K90

Kvalifisert til Elite Menn: Anders Sandberg Håre, Jonas Gropen Søgård, Oliver Dahl

Kvalifisert til NC A: Sølve Jokerud Strand, Fredrik Gran, Bjørnar Kvaal

Kvalifisert til NC B: Sindre Ulven Jørgensen, Sivert Markeset, Knut Jokerud Strand

2017.12.10 Resultater Konica Minolta NC Høydalsmo søndag

2017.12.09 Resultater Konica Minolta NC Høydalsmo lørdag

Kvalifisert til Elite Menn: Kristoffer Eriksen Sundal, Jonas Bratlien, Jo Rømme Mellingsæter

Kvalifisert til NC A: Even Wålen Østerhaug, Marius Aas Hast, Jonatan Hansen Lauvsland

Kvalifisert til NC B: Simen Aasen Markeng, Nicolai Langseth Fredriksen, Gaute Laeskogen

2017.11.26 Resultater Konica Minolta NC Vikersund søndag renn 2

2017.11.26 Resultater Konica Minolta NC Vikersund søndag renn 1

Konica Minolta NorgesCup 2017 sommer

Kvalifisert til Elite Menn: Harald Riiber, Espen Dahlhaug Bjørnstad, Simen Kvarstad

                        Elite Kvinner: Gyda Westvold Hansen

Kvalifisert til NC A: Simen Vikan, Andreas Skoglund, Bendik Netland Hulløen

Kvalifisert til NC B: Bendik Jakobsen Heggli, Simen Meen Haugeng, Ola Stenumgaard

2017.10.08 Resultater Konica Minolta NC Granåsen søndag

2017.10.07 Resultater Konica Minolta NC Granåsen lørdag

 Kvalifisert til Elite Menn: Anders Ladehaug, Mats Sagbakken, Jo Rømme Mellingsæter

                        Elite Kvinner: Pernille Kvernmo, Eirin Maria Kvandal, Emilie Serina Røstad

Kvalifisert til NC A: Sander Bjørndalen, Stian Danielsen, Peder Skjæret Strømhaug

Kvalifisert til NC B: Simen Vikan, Jonatan Hansen Lauvsland, Peder Isaksen Fossum

2017.09.24 Resultater Konica Minolta NC Lysgårdsbakken K123 søndag

2017.09.24 Resultater Konica Minolta NC Lysgårdsbakken K90 søndag

 2017.09.23 Resultater Konica Minolta NC Lysgårdsbakken K123 lørdag

2017.09.23 Resultater Konica Minolta NC Lysgårdsbakken K90 lørdag

2017.09.18 Rankingliste med utviklingsnivå etter COC Trondheim

2017.09.01 Rankingliste med utviklingsnivå

2017.08.28 Konica Minolta NorgesCup hopp sammenlagt

Kvalifisert til Elite Menn: Erik Johannessen, Elite Kvinner: Astrid Moberg, Karoline Skatvedt, Julia Lundberg

Kvalifisert til NC A: Eirik Fystro, Pål-Håkon Bjørtomt, Christian Inngjerdingen

Kvalifisert til NC B: Ole Kristian Baarset, Sebastian Østvold, Esben Amble

2017.08.27 Resultater Konica Minolta Midtstuen søndag

2017.08.26 Resultater Konica Minolta Midtstuen lørdag

2017.08.21 Rankingliste med utøvers utviklingsnivå etter helgas SGP-L, COC-L og COC-M og utøvere med FIS poeng fra foregående sesong også i utviklingsnivå Elite  

2017.08.10 Rankingliste med utviklingsnivå ved start sommeren 2017

KONICA MINOLTA NorgesCup Sammenlagt Vinter 2016 2017

Resultater sommer 2016.

Rangeringsliste vinter 2016 sommer 2016

Konica Minolta sammenlagt sommer 2016

Konica Minolta NC Midtstuen 140816

 Konica Minolta NC Midtstuen 130816

Resultater Vinter 2015/2016
Konica Minolta Norgesc

Konica Minolta Norgescup sesongen 2015/2016 sammenlagt.

Rangering alle konkurranser sesongen 2105/2016.

Rangeringssystem.

Jr. NM lag Trondheim.

Jr. NM individuelt normal bakke Trondheim.

Jr. NM individuelt stor bakke Trondheim.

Hovedlandsrennet lag

Hovedlandsrennet individuelt

Solan Gundersen lag

Solan Gundersen individuelt

Konica Minolta NC Molde 200316

Konica Minolta NC Molde 190316

Konica Minolta Stryn 280216

Konica Minolta Stryn 270216

Konica Minolta NC Holmenkollen 31.01.

Konica Minolta NC Holmenkollen 30.01.

NM stor bakke Lillehammer 2016

Konica Minolta NC Sprova 24.01.

Konica Minolta NC Sprova 23.01.

Konica Minolta NC Midtstuen 17.01.

Konica Minolta NC Midtstuen 16.01.

Konica Minolta Granåsen 09.01
Konica Minolta Vikersund 20.12
Konica Minolta Vikersund 19.12
Konica Minolta Rena 29.11
Konica MInolta Rena 2811

Konica Minolta Midtstuen 081115

Konica Minolta Midtstuen 071115

Resultater Vinter 2014/2015

Resultater NM normalbakke gutter/storbakke jenter

Resultater jr nm laghopp
Resultater jr nm normalbakke

Resultater jr nm stor bakke Granåsen

Resultater renn 2 Meldal

Resultater renn 1 Meldal

Resultater renn 2 Midtstua

Resultater renn 1 Midtstua

Resultater renn 2 Lillehammer

Resultater renn 1 Lillehammer

Klasseinndeling rennhelg 3 Lillehammer

Resultater KM NC Rena 040115

Resultater KM NC Rena 030115


Klasseinndeling rennhelg 2 Rena

Resultater KM NC Vikersund 20.12

Resultater KM Vikersund 19.12.14  

  
Klasseinndeling Elite og A KM Vikersund
Rangeringsliste oktober 2014  
  
Resultater Sommer 2014
Konica Minola Plastmesterskap Granåsen
Konica Minolta Plastmesterskap Midtstuen 31.08
Konica Minolta Midtstuen 30.06.14 (Avlyst)

Sommerhoppuka sammenlagt kvinner

Sommerhoppuka sammenlagt menn

Sommerhoppuka Lillehammer
Sommerhoppuka Midtstuen

Sommerhoppuka Gjerpenkollen

nif-epi04, 04
NTB Scanpix