Hopp til innhold

Imponerende av Helene Marie Fossesholm og øvrige Buskerudløpere på NC Konnerud

Stor Buskeruddominans i NC på Konnerud

Buskerudløperne fikk en knallstart på 5/10 km fri med seier i 4 av 6 klasser i fredagens Equinor Norgescup junior på Konnerud. Lørdag og søndag fortsatte med imponerende resultater. Skikretsen gratulerer både løpere og Konnerud IL som dyktig arrangør!

Det ble en utrolig start på Norgescuprennene 5/10 km fri for junior for Buskerudløperne. 4 klasseseire av 6 mulige klasser i tillegg til flere pallplasser og en rekke løpere inne blant de 30 beste. Både løpere og publikum koste seg i finværet og flotte forhold med hele 1100 løpere på startstreken.

Buskerudseire 5/10 km fri:

  • Maria Hartz Melling, Konnerud, K17
  • Helene Marie Fossesholm, Eiker Skiklubb, K18
  • Kristine Stavås Skistad, Konnerud, K19/20
  • Martin Kirkeberg Mørk, Drammens Ballkl., M18

lørdagens sprint klassisk ble det igjen gode resultater med nok en seier til Maria Hartz Melling, Konnerud i K17 og meget sterke 2. plasser til Tuva Hagen Rønning, Vikersund i K17 og Mari Landro Svingheim, Konnerud i K18. I K19/20 ble Kristine Stavås Skistad dessverre disket pga tyvstart, her tok Helene Marie Fossesholm en god 2. plass i eldste jenteklasse selv om hun tilhører K18. Blant guttene tok Andreas Tronsli, Lier, en fin 3. plass i M19/20.

I søndagens klassiske distanserenn ble det igjen en utrolig Buskeruddominans med 4 klasseseire av 6 mulige!  Seier til Emma Kirkeberg Mørk i K17, Margrethe Bergane i K18, Helene Marie Fossesholm som gikk i eldste jenteklasse 19/20 samt seier til Martin Kirkeberg Mørk i M18. Flott 2. plass til Tuva Hagen Rønning og tredje til Maria Hartz Melling i K17. I eldste gutteklasse ble det nok en sterk 3. plass til Sivert Leander Johansen.

NC JR KONNERUD - BUSKERUDRESULTATER BLANT DE 30 BESTE:          
      5/10 km fri Sprint K Klassisk
K 17 år Maria Hartz Melling Konnerud 1 1 3
  Emma Kirkeberg Mørk Drammens BK 3 4 1
  Tuva Hagen Rønning Vikersund 4 2 2
  Marte Mikkelsplass Bromma 8 27 5
  Sigrid Haug Grønnerød Fjellet 26    
  Ingrid Røe Gullingsrud Bromma     20
           
K 18 år Helene Marie Fossesholm Eiker Skikl. 1 (19/20 år) (19/20 år)
  Margrethe Bergane Konnerud 3 10 1
  Frida Torodsgard Dokken Svene 4    
  Hedda Thoresen Bolstad Simostranda 8    
  Mari Torsteinsrud Fjellet 12    
  Julie Henriette Arnesen Konnerud 19 21 23
  Mari Landro Svingheim Konnerud   2 10
  Silje Holm Johannesen Bevern   28  
  Andrea Ranvik Konnerud     27
           
K 19/20 år Kristine Stavås Skistad Konnerud 1   4
  Agnes Irene Longfjeld Vikersund 17    
  Amalie Winnes Drammens BK   6 29
  Marie Laukli Konnerud   16  
           
M 17 år Sander Teisbekk ROS 8    
  Anders Larsen Høiås Birkebeineren 20 19 12
  Vemund Kragh Bevern 21    
  Phillihp Granaas Bjerke Konnerud 28 5  
  Torodd Klausen Konnerud   17  
           
M 18 år Martin Kirkeberg Mørk Drammens BK 1   1
  Kasper Andersson Herland Hemsedal 6 20 13
  Peder Fekjan Solheim Svene 15    
  Sindre Lysaker Norbom Konnerud 30 16  
  Anders Melaaen Døssland Lier   9  
  Christian Hartz Melling Glassverket   12  
           
           
M 19/20 år Sivert Leander Johansen Drammens BK 3 12 3
  Andreas Kirkeng ROS 9 6 9
  Bjørnar Stensrud Tyribakken Bromma 10 15  
  Albert Sunde Øhlschlägel Sjåstad/V.Lier 11   10
  Emil Sørgård Ringkollen 14 16 27
  Jørgen Baklid Konnerud 25    
  Kristen Mikkelsplass Bromma 28   5
  Andreas Tronsli Lier   3  
  Andreas Lillemoen Treffen Sjåstad/V.Lier   13 30
       

Komplette resultater her.

Kristine Stavås Skistad i fint driv på 5 km fri

nif-epi04, 04
NTB scanpix