Gøy på ski med Randonee
Mandag 30.mars arrangerer Tromsø Randoneeklubben en dag med spennende randoneeaktivitet for barn og ungdom. Møt opp!
For de minste (6-10 år) blir det skicross der de får prøve spesiallagde feller til langrennsski i en løype der vi går opp, tar av fellene og kjører ned igjen. Se inspirasjon til aktivitet her
For de eldre (11-18 år) øver vi litt i lett terreng før vi går en tur på Rødtinden. Her er det fint om dere har topptur-utstyr selv, men det er også mulig å låne lett utstyr fra Norges Skiforbund Randonee. Merk at det er begrenset med utstyr tilgjengelig så vi anbefaler å "booke" på forhånd ved å sende en mail til Magnus Andersen. Alle er velkomne, uansett erfaring eller type utstyr!
Landslagsløper Elise Hjelset Andersen vil være instruktør gjennom dagen og spre tips og triks for å få en spennende og hyggelig randoneetur for store og små!
Alt er gratis, bare å melde seg på!
Program:
- 17:30: Oppmøte, vi snakker om dagen og tilpasning av låne-utstyr.
- 18:00: Ut på ski i bakkene opp mot Rødtinden. De yngste finner en fin løype i skogen og de eldre beveger seg opp Rødtinden.
- 19:00: Pause med litt mat og drikke (medbrakt matpakke)
- 19:30: Minikurset avsluttes
Utstyr:
De yngre:
- Langrennsski og staver
- Hjelm (ski eller sykkelhjelm)
De eldre:
- Randonee/toppturski og staver
- Hjelm, skredsøker, søkestang og spade
Alle:
- Lett tøy (som ikke er for varmt), tørr trøye og isolerende jakke.
- Matpakke og drikke.
All aktivitet vil foregå i helt skredtrygt terreng. Alle er likevel selv ansvarlig for egen sikkerhet både på tur opp og ned på skituren.