Vellykket NC og NM i Telemark Sprint i Vardåsen
Asker Skiklubb arrangerte i helgen NC i sprint og NM i parallell sprint i Vardåsen, med flotte forhold, sterke prestasjoner og høy kvalitet på gjennomføringen.
Helgen 31.januar - 1.februar arrangerte Asker Skiklubb Norgescup i Telemark Sprint og NM i Telemark Parallell Sprint (PS) i Vardåsen i Asker. Arrangementet ble gjennomført i et fantastisk anlegg med flott utsikt over Oslofjorden, og Asker Skiklubb – tidligere Hagahogget – kan med rette være stolte av gjennomføringen.
Lørdagens NC-renn i Sprint samlet 22 løpere til start, mens 20 løpere stilte i NM i Parallell Sprint på søndag. Forholdene lå godt til rette for konkurranser i toppklasse, med flott vintervær; rundt 7–8 kuldegrader, lite vind og gode snøforhold.
Arrangøren leverte på høyt nivå, både når det gjaldt preparering av bakken, utforming av løyper, målområde og selve gjennomføringen av rennene. Som vanlig i telemarksporten, var det behov for mange funksjonærer, og en stor dugnadsinnsats ble lagt ned. Mange bidro fra Asker Skiklubb, i tillegg til engasjerte ildsjeler som tok turen fra både nær og fjern. Uten denne innsatsen hadde det ikke vært mulig å gjennomføre et slikt arrangement.
Nivået blant norske telemarkskjørere er høyt for tiden, og NM i Parallell Sprint bød på flere tøffe dueller i en publikumsvennlig og actionfylt disiplin som virkelig viste sportens kvaliteter.
Resultater fra rennene finner du her.
Umiddelbart etter premieseremonien ble uttaket til World Cup-rennene i Trillevallen (SWE) og Ål offentliggjort. Hvem som er tatt ut kan du lese her.
Vi ser frem til å følge mange norske løpere på start i de kommende verdenscuprennene!


(Alle foto: Morten V. Eriksen)