
Skigleden lever i Trøndelag
I Sør-Trøndelag skikrets har det foregått mye de siste to ukene. Skiklubbutvikler Kjetil og praksisstudentene Samuel og Jonas har vært ute å bidratt på flere typer arrangement og aktivitet i denne perioden. Her er noen av dem.
8. februar - Sesongens første Show & style på Oppdal ble en suksess. Vi shapet hopp, satt i sekretariatet og bidro som vakter/fotografer i bakken. Rått å se så mange unge lovende skikjørere snurre og flippe. Bare å glede seg til neste Show &style i Surnadal 15. mars. Resultater finnes her: Oppdal Show and Style 2025.xlsm - Google Regneark
9. februar - Skisprell på Sverresborglekene. Selv om mildværet hadde tæret bra på snøen i skibakken på Ferista, så var over 360 barn ute på ski i løypene til Byåsen Skiklub. Skikretsen bidro med aktivitetsutstyr og lagde et lite skisprell, der mange barn gikk runde på runde.
12. februar - Gråkallen Rando - Et lavterskel randoneerenn i Trondheim. Veldig gøy å hjelpe Trondheim Randoneeklubb med gjennomføringen av Gråkallen Rando like ved Skistua. Her så vi hvor enkelt et slikt arrangement kan gjøres. Full gass både opp og ned på alle sammen, samtidig som man fikk man en god treningsøkt i fellesskap. Neste randoneerenn i Trøndercupen er Hårskallen rando 16. mars. Resultater fra Gråkallen finner du her: Facebook
13. februar - Inspirasjonskveld med Øverbygda og Selbu IL på Selbuskogen. Masse aktivitet på skistadion denne kvelden. Første timen sammen med trenere, og andre timen med 30 skiglade barn. Med fokus på organisering og leikbaserte aktiviteter ble dette en morsom og lærerik kveld for alle involverte.
15. februar - Samuel og Jonas bidro med å arrangere Norgescupen i Freeski i Vassfjellet. Resultater finnes her: NOR Freeski
17. februar - Skiklubbutvikler Kjetil besøkte Bratsberg skistadion, som hadde bestilt en inspirasjonskveld sammen med Nidelv og Utleira. Snøen lavet ned denne kvelden, og det ga gode forhorld for skileik. Gode ideer til nye leker og hvordan man kan organisere en trening ga et godt utbytte å ta med seg videre for trenerene som var med.
19. februar - Inspirasjonskveld med Strindheim på Saupstad skistadion. En litt kjølig aften stoppa ikke ivrige og engasjerte trenere i Strindheim. Gode diskusjoner, refleksjoner og ideer ble delt. Trenerne kan ta med seg nye erfaringer i bagasjen som helt sikkert vil bidra til mye moro for klubbens skiaktivitet fremover.
20. februar - Skisprell på Saupstad. Skiklubbene Byneset, Tiller, Heimdal og Leinstrand gikk sammen for å arrangere Skisprell for utøverne sine. Vi i kretsen stilte med skileikelementer og lagde en morsom og innholdsrik runde for barna. Gøy å se så mange som syntes det var stas med "hinderløype"
23. februar - En drømmedag på Selbuskogen. Et skisprell for minnebøkene i strålende sol. Et godt samarbeid mellom nærliggende skiklubber arrangerte en magisk dag på Selbuskogen skisenter. Les nyhetssaken til Selbyggen her: Drømmedag for store og små på Selbuskogen Skisenter
Denne uka: Kjetil, Samuel og Jonas skal være mye på Litjåsen i forbindelse med VM. Her blir det skileik, bålpannegrillig, heiing på raske skiløpere og sceneshow. I tillegg skal vi ut i flere klubber for å holde kurs i større aktivitetsutstyr. Kanskje vi sees?
Ønsker din klubb besøk av skikretsen?
Ta kontakt med skiklubbutvikler Kjetil Øygard, kjetil.oygard@skiforbundet.no
Bildegalleri:
Oppdal Show& style. Fra shaping av hopp kvelden i forveien til fete triks i bakken.
To gode ressurspersoner i skikretsen denne vinteren. Samuel Jøssang fra Bergen og Jonas Røthe fra Namsos. Begge studerer Sport Management i Høgskolen i Molde og har sin praksisperiode i Sør-Trøndelag skikrets. De er med skiklubbutvikler Kjetil ut på oppdrag i klubbene og har fått flere ansvarsoppgaver innenfor Freeski. Til våren kan de nok forvente flere oppgaver fra administrasjonssjef Anders.
Skisprell på Sverresborglekene 9. februar
Startskuddet går på Gråkallen rando 12. februar.
Morsomt med skifotball på Selbuskogen. Hvem vant, barna eller de voksne? :)
Yes! Snø i lufta ga en spesiell atmosfære på Bratsberg.
Og til slutt, to fine skisprell på Saupstad og eventyrlige Selbuskogen 23. februar.