Hopp til innhold

Terminliste WC

World Cup arrangeres av IPC.

Norges Skiforbund tar ut utøvere til deltakelse i internasjonale konkurranser og det fordrer gyldig IPC lisens.

Terminliste Internasjonale konkurranser langrenn

12.12.18   WC  Vuokatti, FIN Sittende/stående Kvinner  5/7,5km cl
        Sittende/Stående Menn 7,5/10 km cl
13.12.18   WC Vuokatti, FIN Sittende /Stående Kvinner 2,5/2,5 km Fri
        Sittende/Stående Menn 5/5 km Fri
16.12.18   WC Vuokatti, FIN Sittende /Stående Kvinner Sprint Cl
        Sittende/Stående Menn Sprint Cl 
           
12.01.19   WC Østersund, SWE Sittende/Stående Kvinner 5/7,5 Cl
        Sittende/Stående Menn 7,5/10 Cl
13.01.19   WC Østersund, SWE Sittende/Stående Kvinner 12/15 km Fri
        Sittende/Stående Menn 15/20 km fri
16.01.19   WC Østersund, SWE Sittende/Stående Kvinner Sprint Cl
        Sittende/Stående Menn Sprint Cl
           
17.02.19   VM Prince George, CAN Sittende/Stående Kvinner 5/7,5 km Fri
        Sittende/Stående Menn 7,5/10 km Fri
18.02.19   VM Prince George, CAN Sittende/Stående Kvinner Sprint Fri
        Sittende/Stående Menn Sprint Fri
23.02.19   VM Prince George, CAN Alle klasser Stafett 4x2,5 km
24.02.19   VM Prince George, CAN Stående/Sittende Kvinner 12/15 km cl
        Stående/Sittende Menn 15/20 km cl
           
           
           
16.03.19   WC Sapporo, JPN Sittende/stående Kvinner 5/7,5 km Fri
        Sittende/stående Menn 7,5/10 km Fri
17.03.19    WC Sapporo, JPN Sittende/stående Kvinner 2,5 km Cl
        Sittende/stående Menn 5 km Cl

Terminliste Internasjonale konkurranser Alpint
I alpint er det tre ulike cuper,WPAS, EC og WC. 
Det kreves at man opparbeider seg nok punkter på WPAS nivå før en kan delta på EC og igjen må et vist antall punkter oppnås før man kan ta steget opp til deltagelse i WC. 

NSF alpint har valgt og prioritere følgende konkurranser sesongen 18-19

8.-9.12.18 WPAS /NC GER Pitztal, AUT

GS + SL, alle klasser

11.-12.12.18 EC  Pitztal, AUT GS + 2 x SG, alle klasser 
13.- 15.12.18 EC St. Moritz, SUI 2 x GS + SLalle klasser
16.-17.1.19 WC Zagreb, CRO 2 x SL, alle klasser
       
21.1-1.2.19 VM Kranjska Gora, SLO SL + GS alle klasser
    Sella Nevea, ITA DH + SG, alle klasser
       
3.-4.2.19 WC Kranjska Gora, SLO 2 x GS, alle klasser
7.-10.2.19 WC Veysonnaz, SUI 2 x SG + 2 x GS, alle klasser
4.-8.3.19 WC Espot, ESP 2 x DH + 2 x SG, alle klasser
11.15.3.19 WC LaMolina, ESP 2 x GS + 2 x SL,  alle klasser
18.-21-3.19 WC finals Morzine, FRA 2 x SL + TE, alle klasser
1.-4.4.19 EC finals Vemdalen, SWE SG + SC + GS + SL, alle klasser
       
       

.

NIF-EPI03, 03