NC junior Lygna
Mange gode prestasjoner av Opplandsløperne sesongens første NC junior på Lygna helgen 10-12. januar, inkl NM sprint.
Arrangørens hjemmeside Påmeldte deltakere Oppland Skikrets
Anna Heggen fra Svea Skilag gikk inn til pallplass i alle de tre rennene på Lygna, hhv. seier både fredag og søndag og 2. plass lørdagens NM sprint, i klassen K18.
Johannes Staune-Mittet fra Lillehammer Skiklub imponerte med 2. plass i begge distanserennene, i klassen M18.
Ansgar Evensen, Vind IL, sprintet inn til NM-gull i klassen M19/20.
Skikretsen gratulerer!
RESULTATER
Fredag 10 januar, klassisk indv. start
- M17: Ingen topp 10
- M18: Nr. 2 Johannes Staune-Mittet, Lillehammer Skiklub
- M19/20: Nr. 6 Ansgar Evensen, Vind IL
- K17: Ingen topp 10
- K18: Nr. 1 Anna Heggen, Svea Skilag, nr. 7 Tuva Johnsen, Raufoss IL Langrenn, nr. 8 Sigrid Jøranli Sundgaard, Søre Ål IL
- K19/20: Ingen topp 10
Lørdag 11. januar, NM sprint klassisk
- M17: Ingen topp 10
- M18: Nr. 4 Bjarte Bjertnæs, Jevnaker IF ski
- M19/20: Nr. 1 Ansgar Evensen, Vind IL, nr. 5 Arngrim Sørumshaugen, Gjøvik Skiklubb, nr. 8 Jostein Karlsen, Lillehammer Skiklub
- K17: Ingen topp 10
- K18: Nr. 2 Anna Heggen, Svea Skilag, nr. 5 Tuva Johnsen, Raufoss IL Langrenn
- K19/20: Nr. 8 Ronja Håkenstad Evertsen, Øystre Slidre IL
Søndag 12. januar, fri teknikk indv. start
- M17: Ingen topp 10
- M18: Nr. 2 Johannes Staunr-Mittet, Lillehammer Skiklub
- M19/20: Ingen topp 10
- K17: Ingen topp 10
- K18: Nr. 1 Anna Heggen, Svea Skilag, nr. 9 Eivor Melbybråten, Øystre Slidre IL
- K19/20: Ingen topp 10
__________________________
Ledere fra skikretsen
Stein Plukkerud, tlf. 902 90 303
Robert Granseth, tlf. 913 60 942
Overnatting
Skikretsen skal bo på Clarion Collection Hotel Grand Gjøvik
NB! Vi minner også om at all kontakt med hotellet går gjennom skikretsen!
Innsjekk kl. 15.00, evt. før dersom rommet er klart.
Utsjekk innen kl. 12.00.
Måltider
- 06.30-09.30 Frokost (lørdag og søndag 07.00 - 11.00)
- 15.00 - 18.00 Tilgang til vafler i resepsjonen
- 18.00 -21.00 Middagsbuffet
Matpakker smøres under frokosten
Smøreplasser
Disse har bestilt smøreplasser:
Søre Ål IL (1), Team Valdres Ski (2) og Tormod Skilag (1)
Startnummer
... hentes av den enkelte løper i telt i startområdet (30 min før første start i klassen)
Løpermøter
Kretslederne Robert og Stein deltar på lagledermøter. All informasjon legges fortløpende ut på den lukkede gruppa på Facebook, https://www.facebook.com/groups/391666147668641/.
Smørekoordinator
NTG kommer til å være smørekoordinator og deler info på gruppe på whatsapp. Mer informasjon om dette finner dere på den lukkede Juniorgruppa på Facebook (se link over).
Husk også emit-brikken din, og at du har betalt skilisens!
RENNPROGRAM
Torsdag 9. januar
- Kl. 11.00-14.00: Offisiell trening i løypene
Fredag 10. januar
- Kl.10.00 Menn 10 km klassisk enkeltstart
- Kl. 13.00 Kvinner 5 km klassisk enkeltstart
Lørdag 11. januar
- Kl. 09.30 Menn NM junior sprint klassisk teknikk
- Kl. 14.30 Kvinner NM junior sprint klassisk teknikk
Søndag 12. januar
- Kl. 10.00 Menn 10/15 km fri teknikk enkeltstart
- Kl. 13.00 Kvinner 7,5/10 km fri teknikk enkeltstart
Vi gleder oss til helgen, vel møtt!
Sportslig hilsen fra Stein og Robert