Hopp til innhold

Uttak langrennslandslag sesongen 2022/2023

Landslagene i langrenn for kommende sesong ble tatt ut i dag, og Ane Appelkvist Stenseth, Grong IL og Emil Iversen, IL Varden Meråker fikk fornyet tillit. Skikretsen gratulerer begge med uttaket og ønsker lykke til.

(Equinor Juniorlandslag 2022/2023 blir tatt ut medio mai.)

Kvinner Elite:

  • Fossesholm, Helene Marie – Eiker SK
  • Haga, Ragnhild – Åsen IL
  • Kalvå, Anne Kjersti – Lundamo IL
  • Myhre, Julie – Byåsen IL
  • Myhrvold, Mathilde – Vind IL
  • Skaanes, Marte – Strindheim IL
  • Stenseth, Ane Appelkvist – Grong IL
  • Svendsen, Anna – Tromsø Skiklubb Langrenn
  • Weng, Heidi – IL Bul
  • Weng, Lotta Udnes – Nes Ski
  • Weng, Tiril Udnes – Nes Ski

Landslagstrener og trener: Ansettelser i prosess

Menn Elite Distanse:

  • Amundsen, Harald Østberg – Asker SK
  • Holund, Hans Christer – Lyn Ski
  • Iversen, Emil – IL Varden Meråker
  • Krüger, Simen Hegstad – Lyn Ski
  • Nyenget, Martin Løwstrøm – Lillehammer SK
  • Røthe, Sjur – Voss IL
  • Tønseth, Didrik – Byåsen IL

Landslagstrener: Eirik Myhr Nossum

 Menn Elite Sprint:

  • Golberg, Pål – Gol IL
  • Klæbo, Johannes Høsflot – Byåsen IL
  • Northug, Even – Strindheim IL
  • Skar, Sindre Bjørnestad – Bærums Verk og Hauger IF
  • Taugbøl, Håvard Solås – Lillehammer SK
  • Valnes, Erik – Bardufoss og Omegn IF 

Landslagstrener: Arild Monsen

Equinor Rekruttlandslag:

 Kvinner:

  • Amundsen, Hedda Østberg – Asker SK
  • Arnesen, Synne – Tromsø Skiklubb Langrenn
  • Bergane, Margrethe – Konnerud IL
  • Fosnæs, Kristin Austgulen – Fossum IF
  • Melling, Maria Hartz – Konnerud IL
  • Simpson-Larsen, Karoline – IL Vargar 

Menn:

  • Andersen, Iver Tildheim – Rustad IL
  • Hjelmeseth, Lars Agnar – Gjellerårsen IL
  • Hope, Jon Rolf Skamo – Hyen IL
  • Moseby, Håvard – Kjelsås IL
  • Mørk, Martin Kirkeberg – Drammens BK
  • Ree, Andreas Fjorden – Støren SK

Trenere: Torstein Drivenes og Jacob Walther

Para Elite:

 Kvinner

  • Liseth, Indira Milena Hopsdal – TIF Viking
  • Nilsen, Vilde – Kvaløysletta – Skilag

 Menn

  • Larsen, Trygve Steinar Toskedal – Trysil IL
  • Oxaal, Thomas Kaarbøl – Sauda IL

Landslagstrener: Magnus Evenby

Langrennslandslag med bilder finner dere her

NIF-EPI01, 01
Kjell G. Karlsen/NM alpint