Hopp til innhold

Hedmark Skikrets kretsting

Vårmøter og Ting avholdt. Referat lagt ut her.

Hedmark Skikrets avholdt sitt kretsting lørdag 25. mai  på Elverum. 

Referat fra Hedmark Skikrets ting 2019

Langrenn og Hopp/Kombinert hadde samtidig sine vårmøter hvor det var gode diskusjoner med innspill som komiteene tar med seg videre i sitt arbeid og også inn til NSF.

Selve tinget forløp uten noen større diskusjoner, (for sakspapirer etc se innkallingssak).
Kretsleder Mette ønsket velkommen før gjest fra NSF skistyret, Andrea Bell Pedersen hilste fra NSF med et innlegg med både tilbakeblikk og fokus fremover på norsk skiidrett.

Beretninger og regnskap ble gjennomgått, økonomien er pr dato sunn.
Det ble vedtatt en liten økning i lagskontingent, mens den største endringen for fremtiden er vedtaket om slå sammen Hoppkomite og Kombinertkomite, men da med under/arbeidsgrupper som skal jobbe mere direkte på aktiviteten.
Handlingsplan med tilhørende budsjett ble gjennomgått.
Valgene ble avholdt og Valgkomiteen har foretatt et grundig arbeid da ingen benkeforslag ble lansert.

Dermed leder Mette Thorslund Hedmark Skikrets for ytterligere 2 år. Ny inn i hovedtyret ble "pensjonist" Håkon G. Olsrud som har ansvar for Utvikling/Utdanning (SUM). Vi ønsker Håkon samt alle andre nye og gamle tillitsvalgte velkommen til to år med innsats for ski i Hedmark og bidrag til fellesskapet. 

De tillitsvalgte som gikk ut av styret/komiteer ble også behørig takket av for innsatsen.
Offisielt referat fra tinget kommer når underskrevet.

En alltid hyggelig post på sakslista, er Utdeling av hederspriser (for statutter for den enkelte priser, se innkallingen link over).

Ekstra hyggelig dette tinget, var utdeling av Kretsmedaljen i Gull til Håkon G. Olsrud, Nordbygda/Løten Ski, som med sine meritter har oppfylt kriteriene og mottok medaljen til stor applaus.


For de resterende priser blir kandidater nominert og det var flere gode kandiater til alle, så prisene henger høyt.
Leder av Hedersbevisningskomiteen Brede Grønvold gjennomgikk begrunnelsen for hver enkelt pris.

Årets Ildsjel, Anne Berit Gjermundshaug, Alvdal IL:


Årets utøver Kjell Aurmo, IL Trysilgutten:


Rekruttpris jenter Karoline Grøtting, Hernes IL:


Rekruttpris gutter, Jørgen Schjølberg, Tynset IF (ikke tilstede).

Kongeparets jubileumspokal Gutter, Jarl Sander Grue Nyaas IL Nansen:


Kongeparets jubileumspokal Jenter, Tuva Berge Rena IL (ikke tilstede).

Rekruttpris klubb, Magnor UL representert ved Ingunn Fossmellem:

NIF-EPI02, 02
NTB scanpix