Finnmark til Kong Haralds Ungdomssstafett 2026
Kong Haralds Ungdomsstafett gjennomføres søndag 15. mars. Finnmark stiller også denne vinteren med ett lag i stafetten for 15 og 16-åringer.
Ungdomsstafetten har blitt en fast tradisjon i forbindelse med World Cup i Kollen hvert år. I år er Holmenkollen skifestival den 14. og 15. mars, og KHUS skal gjennomføres på formiddagen søndag 15. mars med start klokka 10.45.
Deltakerne fra Finnmark vil reise til Oslo i løpet av fredag 13. mars og returnerer til Finnmark på kvelden den 15. mars.
Les hele invitasjonen fra Norges skiforbund.
Kretskontoret vil ordne lagpåmelding, bestille flybilletter og booking av hotell. Overnattingen vil også i år være på Scandic Hotell Fornebu.
LAGSAMMENSETNING KHUS
- Etappe: J15 år 3,5 km fri (Født 2011)
- Etappe: G15 år 3,5 km fri (Født 2011)
- Etappe: J16 år 3,5 km fri (Født 2010)
- Etappe: G16 år 3,5 km fri (Født 2010)
Uttaksrenn for Finnmark skikrets
Finnmark stiller med ett lag i stafetten. Langrennskomiteen har kommet fram til å basere uttaket av de fire utøvere som skal representere Finnmark i 2026 på følgende rennhelger:
- Finnmarksmesterskapet, Vestre Jakobselv, 24. og 25. januar
- Fristil
- Klassisk
- Hovedlandsrennet, Tolga/Tynset, 27. februar - 1. mars
- Fristil
- Klassisk
Dersom det fortsatt står likt mellom utøvere skal følgende kriterier gjelde:
- Skicross HL
- Sprint HL
- Status i SNN Mii-Met-Vi skicup per 2.mars
- Utøver som ikke Ikke deltatt før skal prioriteres