Hopp til innhold

Flott bronse i kvinnestafetten til Konnerud IL

Fin Buskerudinnsats i NM Harstad

Ski-NM 2022 ble arrangert i Harstad fra lørdag 26.03 til tirsdag 29.03. Det ble topp resultater for Buskeruds mange gode dameløpere.

Vi gratulerer Konnerud IL kvinnelag med sterk NM-bronse i 3x5 km stafett, på laget gikk Tiril Liverud Knudsen, Margrethe Bergane og Maria Hartz Melling.

På lørdagens 10 km klassisk ble det meget sterke Buskerudresultater i kvinneklassen med  bl.a. Emma Kirkeberg Mørk nr. 5, Margrethe Bergane nr. 11, Tiril Liverud Knudsen nr 15, Marte Mikkelplass nr. 18. På herresiden ble Vegard Myklemyr beste Buskerudløper med en 46. plass på 15 km klassisk.

På mandagens sprint klassisk ble det en sterk 5. plass på junioren Maria Hartz Melling. Mari Landro Svingheim ble nr 18 og Caroline Madsen nr 19.

På tirsdagens 30 km fri gratulerer vi Margrethe Bergane med knallsterk sølvplass! Tiril Liverud Knudsen ble nr. 17. På herresiden ble det en fin 28. plass til Albert Sunde Øhlschlägel på 50 km fri.

Buskerudresultater NM, Harstad 26. - 29.03.2022          
           
Klasse Øvelse Etternavn Fornavn Org.tilhørighet Resultat
Menn  15 km klassisk Myklemyr Vegard Bromma IL  46
Menn  15 km klassisk Øhlschlägel Albert Sunde Sjåstad/V. Lier IL 48
Menn  15 km klassisk Herland Kasper Andersson Hemsedal IL  56
Menn  15 km klassisk Melling Christian Hartz Konnerud IL  dnf
           
Menn  sprint klassisk Myklemyr Vegard Bromma IL  57
           
Menn  50 km fri Øhlschlägel Albert Sunde Sjåstad/V. Lier IL  28
Menn  50 km fri Herland Kasper Andersson Hemsedal IL 38
Menn  50 km fri Myklemyr Vegard Bromma IL  57
           
Kvinner  10 km klassisk Mørk Emma Kirkeberg Drammens Ballkl. 5
Kvinner  10 km klassisk Bergane Margrethe Konnerud IL  11
Kvinner  10 km klassisk Knudsen Tiril Liverud Konnerud IL  15
Kvinner  10 km klassisk Mikkelsplass Marte Bromma IL  18
Kvinner  10 km klassisk Madsen Caroline Konnerud IL  24
Kvinner  10 km klassisk Melling Maria Hartz Konnerud IL  27
Kvinner  10 km klassisk Svingheim Mari Landro Konnerud IL  31
Kvinner  10 km klassisk Rønning Mathilde Hagen Vikersund IF  38
           
Kvinner  sprint klassisk Melling Maria Hartz Konnerud IL  5
Kvinner  sprint klassisk Svingheim Mari Landro Konnerud IL  18
Kvinner  sprint klassisk Madsen Caroline Konnerud IL  19
Kvinner  sprint klassisk Rønning Mathilde Hagen Vikersund IF  26
           
Kvinner  30 km fri Bergane Margrethe Konnerud IL  2
Kvinner  30 km fri Knudsen Tiril Liverud Konnerud IL  17
Kvinner  30 km fri Svingheim Mari Landro Konnerud IL  21
Kvinner  30 km fri Madsen Caroline Konnerud IL  24
Kvinner  30 km fri Rønning Mathilde Hagen Vikersund IF  35
           
Stafett:          
3x5 km kvinner: Konnerud IL nr. 3 (Tiril Liverud Knudsen, Margrethe Bergane, Maria Hartz Melling)          

Arrangørens hjemmeside med info og resultater.

NIF-EPI01, 01