Hopp til innhold

Buskerudutøvere uttatt til Holmenkollen

Norges Skiforbund stiller med 56 utøvere i helgas verdenscuprenn i Holmenkollen i hopp, kombinert og langrenn. Vi ønsker uttatte Buskerudutøvere lykke til! Holmenkollrennene markerer også starten på årets RAW AIR.

Det er 30 utøvere i langrenn, 15 i hopp og 11 i kombinert som representerer Norge i helgas renn i Holmenkollen.

RENNPROGRAM:

Fredag
19:30: LO Kvalifisering RAW AIR menn, Holmenkollbakken HS134

Lørdag
10:00: Kombinert hopp Holmenkollbakken HS134
12:00: Langrenn 30 km klassisk fellesstart kvinner (5 km + 3 x 8.3 km)
14:20: Kombinert langrenn 10 km Gundersen
15:15: RAW AIR menn, laghopp, Holmenkollbakken HS134
18.15: LO kvalifisering RAW AIR kvinner, Holmenkollbakken HS134

Søndag
09:30: Mini RAW AIR, Midtstulia
09:45: Kong Haralds Ungdomstafett langrenn (4 x 3,5 km)
11:30: Langrenn 50 km klassisk fellesstart menn (6 x 8.3 km)
14:30: RAW AIR menn, individuelt, Holmenkollbakken HS134
17:15: RAW AIR kvinner, individuelt, Holmenkollbakken HS134

Les mer om rennene på Holmenkollens nettsider

Disse stiller for Norge:

Hopp, 15 utøvere (samme tropp stiller i Lillehammer):
Johann Forfang, Tromsø SK
Anders Håre, Vikersund IF
Robert Johansson, Søre Ål IL
Marius Lindvik, Rælingen
Robin Pedersen, IL Stålkameratene
Daniel André Tande, Kongsberg IF
Andreas Buskum, Lensbygda IL
Fredrik Villumstad, Skimt hopp
Mats Bjerke Myhren, Søre Ål IL
Oscar Westerheim, Bækkelagets SK
Halvor Egner Granerud, Asker Skiklubb
Joacim Ø. Bjøreng, Røykenhopp
Maren Lundby, IL Kolbukameratene
Silje Opseth, IL Holeværingen
Anna Odine Strøm, Alta IF

Kombinert, 11 utøvere:
Jarl Magnus Riiber, IL Heming
Jørgen Graabak, Byåsen IL
Jens Lurås Oftebro, IL Jardar
Espen Bjørnstad, Byåsen IL
Espen Andersen, Lommedalens IL
Einar Lurås Oftebro, IL Jardar
Harald Riiber, IL Heming
Leif Thorbjørn Næsvold, Røykenhopp
Lars Ivar Skaarset, Søre Ål IL
Sindre Ure Søtvik, IL Eldar
Simen Tiller, Moelven IL

Langrenn, 30 utøvere:
Menn:
Eirik S. Augdal, Ringkollen SK, Team Veidekke Innlandet
Ole Jørgen Bruvoll, Lierne IL, Team Veidekke Midt-Norge
Pål Golberg, Gol IL
Hans Christer Holund, Lyn Ski
Emil Iversen, IL Varden Meråker
Jan Thomas Jenssen, Hommelvik IL, Team Veidekke Midt-Norge
Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL
Simen Hegstad Krüger, Lyn IL
Martin Løwstrøm Nyenget, Lillehammer SK, Team Veidekke Innlandet
Sjur Røthe, Voss IL
Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk og Hauger IF
Daniel Stock, Vadsø SK, Team Veidekke Nord-Norge
Martin Johnsrud Sundby, Røa IL
Didrik Tønseth, Byåsen IL
Erik Valnes, Bardufoss og Omegn IF

Kvinner:
Maiken Caspersen Falla, Gjerdrum IL
Ragnhild Haga, Åsen IL
Katrine Harsem, IL Varden Meråker
Astrid Uhrenholdt Jacobsen, IL Heming
Therese Johaug, IL Nansen
Anne Kjersti Kalvå, Lundamo IL, Team Veidekke Midt-Norge
Marte Skaanes, Strindheim IL, Team Veidekke Midt-Norge
Kari Øyre Slind, Oppdal IL
Magni Smedås, Lillehammer SK, Team Veidekke Innlandet
Anna Svendsen, Tromsø Skiklubb
Silje Theodorsen, Kvaløysletta Skilag, Team Veidekke Nord-Norge
Heidi Weng, IL BUL
Lotta Udnes Weng, Nes Ski
Tiril Udnes Weng, Nes Ski
Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik Skiklubb

nif-epi04, 04