Hopp til innhold

NM junior er avlyst

Årets NM junior på Beitostølen er avlyst pga. virusfrykt

Hjemmeside Beitostølen 

AVLYST!

Vedtak om avlysing av arrangement: NM for junior på ski Beitostølen 13. – 15. mars 2020

Smittevernlegen i Øystre Slidre kommune har med heimel i delegert mynde etter smittevernlova, § 4-1 bokstav a, vedteke at arrangementet NM for junior på  ski på Beitostølen 13.-15. mars 2020 skal avlysast.

Bakgrunnen for vedtaket er særleg knytt til råda frå Folkehelseinstituttet dagsett 10.03.2020 om at utandørs arrangement  med fleire enn 500 deltakarar som står eller sit tett bør avlysast. Dette er og sett i samanheng med at Folkehelseinstituttet og Helsedirektoratet peiker på at vi er inne i ei ny fase med ikkje sporbar smittespreiing av Corona-virus.

Arrangøren har opplyst at det er påmeldt om lag 1000 deltakarar og at det er forventa om lag 600 personer knytt til støtteapparat og familie. I tillegg vil arrangementet inkludere  mange lokale frivillige.  

Smittevernlegen har på dette grunnlaget og etter ei samla vurdering kome til at smitterisikoen ved arrangementet er for høg til at arrangementet kan gjennomførast.

 Heggenes, den 10.03.2020

Arild Jacobsen
Kommuneoverlege i Øystre Slidre

Deltakere skikretsen

M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Gulbrandsen Jan Ronny Abusland M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Hagenes Per Strand M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Nilsen Vebjørn Molvik M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Østervold Sondre M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Kjetså Morten M Otra IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Lossius Hans M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Kleppa Samuel M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Holbæk Mathias M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Kvalbein Oskar Tjeldflåt M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Sælen Robin M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Blom Thomas M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.03.2020 Sletten Lasse M Sirdal Skilag - Ski
M 18 år 15 km klassisk 13.03.2020 Strand Vetle Svanes M Stavanger Skiklubb - Ski
M 18 år 15 km klassisk 13.03.2020 Berland Frode M Sandnes IL - Ski
M 18 år 15 km klassisk 13.03.2020 Westergren Simon Kivle M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 13.03.2020 Jensen Ole Gunnar Lund M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 13.03.2020 Lervik Geir M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 13.03.2020 Bakke Marius M Søgne Skiklubb - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 13.03.2020 Gauslaa Per Kristian M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 13.03.2020 Hetland Daniel M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 13.03.2020 Staavi Bjørn-Martin Staurland M Stavanger Skiklubb - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 13.03.2020 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 20 km klassisk 13.03.2020 Svaland Tor Olav M Birkenes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Gulbrandsen Jan Ronny Abusland M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Hagenes Per Strand M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Nilsen Vebjørn Molvik M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Østervold Sondre M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Kjetså Morten M Otra IL - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Lossius Hans M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Kleppa Samuel M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Holbæk Mathias M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Kvalbein Oskar Tjeldflåt M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Sælen Robin M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Blom Thomas M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km fri 14.03.2020 Sletten Lasse M Sirdal Skilag - Ski
M 18 år 10 km fri 14.03.2020 Hegre Mathias M Sirdal Skilag - Ski
M 18 år 10 km fri 14.03.2020 Strand Vetle Svanes M Stavanger Skiklubb - Ski
M 18 år 10 km fri 14.03.2020 Stakkeland Mattias M Knaben og Fjotland IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.03.2020 Solbjørg Anders Baasland M Moi IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.03.2020 Berland Frode M Sandnes IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.03.2020 Westergren Simon Kivle M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Aasbø Kristian M Gjerstad IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Øvland Åsbjørn Langeland M Øvrebø IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Nome Eirik M Marnardal IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Jensen Ole Gunnar Lund M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Sælen Kristoffer M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Lervik Geir M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Bakke Marius M Søgne Skiklubb - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Gauslaa Per Kristian M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Hetland Daniel M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Staavi Bjørn-Martin Staurland M Stavanger Skiklubb - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Svaland Tor Olav M Birkenes IL - Ski
M 19/20 år 10 km fri 14.03.2020 Cobb Tim M Tonstad IL - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Due Carina K Kverneland Ski - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Rekeland Marie Vikeså K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Aarekol Aurora K Vindafjord IL - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Haugstad Frida K Kverneland Ski - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Strand Ana Delfi K Sandnes IL - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Sløgedal Hanne K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Roland Ida K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Andresen Maja Marie Ottersland K Imås, IL - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Sagneskar Ingrid Mathilde Bjørgum K Valle IL - Ski
K 17 år 7,5 km klassisk 13.03.2020 Netland Camilla Kjelleberg K Oddersjaa SSK - Ski
K 18 år 10 km klassisk 13.03.2020 Austerå Synnøve K Kverneland Ski - Ski
K 18 år 10 km klassisk 13.03.2020 Hørsdal Regine Hodne K Imås, IL - Ski
K 18 år 10 km klassisk 13.03.2020 Fone Cecilie Wasler K Gjerstad IL - Ski
K 18 år 10 km klassisk 13.03.2020 Staavi Celina Karin Staurland K Stavanger Skiklubb - Ski
K 19/20 år 15 km klassisk 13.03.2020 Nygaard Marianne K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 15 km klassisk 13.03.2020 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL - Ski
K 19/20 år 15 km klassisk 13.03.2020 Hoftun Ingeborg Kristensen K Suldal IL - Ski
K 19/20 år 15 km klassisk 13.03.2020 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Due Carina K Kverneland Ski - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Rekeland Marie Vikeså K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Aarekol Aurora K Vindafjord IL - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Haugstad Frida K Kverneland Ski - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Strand Ana Delfi K Sandnes IL - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Sløgedal Hanne K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Roland Ida K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Frigstad Amalie K Otra IL - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Andresen Maja Marie Ottersland K Imås, IL - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Sagneskar Ingrid Mathilde Bjørgum K Valle IL - Ski
K 17 år 5 km fri 14.03.2020 Netland Camilla Kjelleberg K Oddersjaa SSK - Ski
K 18 år 5 km fri 14.03.2020 Austerå Synnøve K Kverneland Ski - Ski
K 18 år 5 km fri 14.03.2020 Hørsdal Regine Hodne K Imås, IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.03.2020 Fone Cecilie Wasler K Gjerstad IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.03.2020 Staavi Celina Karin Staurland K Stavanger Skiklubb - Ski
K 19/20 år 5 km fri 14.03.2020 Nygaard Marianne K Sandnes IL - Ski
K 19/20 år 5 km fri 14.03.2020 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL - Ski
K 19/20 år 5 km fri 14.03.2020 Hoftun Ingeborg Kristensen K Suldal IL - Ski
K 19/20 år 5 km fri 14.03.2020 Undheim Siri Årsvoll K Figgjo IL - Ski
K 19/20 år 5 km fri 14.03.2020 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK - Ski
NIF-EPI01, 01