Hopp til innhold

NC junior langrenn Lygna 10-12 januar

Mathias Holbæk norgesmester sprint junior, ellers mange flotte prestasjoner under NC junior Lygna

Hjemmeside NC Lygna Rennprogram Info. terminlisten Resultater  Live timing

Mathias Holbæk Vindbjart il norgesmester sprint M17 år, Thomas Blom Imås IL sølv. Mange sterke prestasjoner hele helgen av våre løpere. 

På vegne av Norges Skiforbund har Lygna Skisenter gleden av å invitere til NC Equinor junior renn 1, 2 og 3 med innlagt NM sprint klassisk 

Fredag 10. januar:

Kl. 10.00              Menn junior 10 km, klassisk, enkeltstart

 Kl. 13.00             Kvinner junior 5 km, klassisk, enkeltstart

Lørdag 11. januar:

 Kl. 09.30            Menn junior NM sprint klassisk (prolog og finaler uten tidtaking i heatene)

 Kl. 14.30             Kvinner junior NM sprint klassisk (prolog og finaler uten tidtaking i heatene)

Søndag 12. januar:

Kl. 10.00              Menn junior 10/15 km, friteknikk, enkeltstart

Kl. 13.00              Kvinner junior 7,5/10 km, friteknikk, enkeltstart

Deltakere skikretsen

M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Gulbrandsen Jan Ronny Abusland M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Håland Vebjørn Salte M Kverneland Ski - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Hagenes Per Strand M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Nilsen Vebjørn Molvik M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Østervold Sondre M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Kjetså Morten M Otra IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Lossius Hans M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Kleppa Samuel M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Mollestad Thomas Linnebo M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Holbæk Mathias M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Kvalbein Oskar Tjeldflåt M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Sælen Robin M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Blom Thomas M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 10.01.2020 Mykland Aadne M Imås, IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 10.01.2020 Strand Vetle Svanes M Stavanger Skiklubb - Ski
M 18 år 10 km klassisk 10.01.2020 Berland Frode M Sandnes IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 10.01.2020 Westergren Simon Kivle M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 10.01.2020 Nevland Martin M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 10.01.2020 Mollestad Martin Linnebo M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 10.01.2020 Jensen Ole Gunnar Lund M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 10.01.2020 Lervik Geir M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 10.01.2020 Bakke Marius M Søgne Skiklubb - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 10.01.2020 Hetland Daniel M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 10.01.2020 Staavi Bjørn-Martin Staurland M Stavanger Skiklubb - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 10.01.2020 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 10.01.2020 Svaland Tor Olav M Birkenes IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Gulbrandsen Jan Ronny Abusland M Imås, IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Håland Vebjørn Salte M Kverneland Ski - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Hagenes Per Strand M Sandnes IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Nilsen Vebjørn Molvik M Sandnes IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Østervold Sondre M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Kjetså Morten M Otra IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Lossius Hans M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Kleppa Samuel M Gjesdal IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Mollestad Thomas Linnebo M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Holbæk Mathias M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Kvalbein Oskar Tjeldflåt M Sandnes IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Sælen Robin M Imås, IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Blom Thomas M Imås, IL - Ski
M 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Mykland Aadne M Imås, IL - Ski
M 18 år sprint klassisk 11.01.2020 Strand Vetle Svanes M Stavanger Skiklubb - Ski
M 18 år sprint klassisk 11.01.2020 Berland Frode M Sandnes IL - Ski
M 18 år sprint klassisk 11.01.2020 Westergren Simon Kivle M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Homdrom Marcus M Imås, IL - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Mollestad Martin Linnebo M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Jensen Ole Gunnar Lund M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Lervik Geir M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Bakke Marius M Søgne Skiklubb - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Hetland Daniel M Imås, IL - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Staavi Bjørn-Martin Staurland M Stavanger Skiklubb - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Svaland Tor Olav M Birkenes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Gulbrandsen Jan Ronny Abusland M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Håland Vebjørn Salte M Kverneland Ski - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Hagenes Per Strand M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Nilsen Vebjørn Molvik M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Østervold Sondre M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Kjetså Morten M Otra IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Lossius Hans M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Kleppa Samuel M Gjesdal IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Mollestad Thomas Linnebo M Oddersjaa SSK - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Holbæk Mathias M  Il Vindbjart - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Kvalbein Oskar Tjeldflåt M Sandnes IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Sælen Robin M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Blom Thomas M Imås, IL - Ski
M 17 år 10 km fri 12.01.2020 Mykland Aadne M Imås, IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.01.2020 Strand Vetle Svanes M Stavanger Skiklubb - Ski
M 18 år 10 km fri 12.01.2020 Stakkeland Mattias M Knaben og Fjotland IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.01.2020 Berland Frode M Sandnes IL - Ski
M 18 år 10 km fri 12.01.2020 Westergren Simon Kivle M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Homdrom Marcus M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Nevland Martin M Gjesdal IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Uldal Martin M Birkenes IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Mollestad Martin Linnebo M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Jensen Ole Gunnar Lund M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Lervik Geir M Matningsdal Idrettslag - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Bakke Marius M Søgne Skiklubb - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Hetland Daniel M Imås, IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Staavi Bjørn-Martin Staurland M Stavanger Skiklubb - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK - Ski
M 19/20 år 15 km fri 12.01.2020 Svaland Tor Olav M Birkenes IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Due Carina K Kverneland Ski - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Rekeland Marie Vikeså K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Skjæveland Karen K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Aarekol Aurora K Vindafjord IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Haugstad Frida K Kverneland Ski - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Vika Ane Hjørungdal K Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Sløgedal Hanne K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Roland Ida K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Andresen Maja Marie Ottersland K Imås, IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Sagneskar Ingrid Mathilde Bjørgum K Valle IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Netland Camilla Kjelleberg K Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år 5 km klassisk 10.01.2020 Vatland Tuva Gjerdrum K Stavanger Skiklubb - Ski
K 18 år 5 km klassisk 10.01.2020 Austerå Synnøve K Kverneland Ski - Ski
K 18 år 5 km klassisk 10.01.2020 Hørsdal Regine Hodne K Imås, IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 10.01.2020 Fone Cecilie Wasler K Gjerstad IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 10.01.2020 Staavi Celina Karin Staurland K Stavanger Skiklubb - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 10.01.2020 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 10.01.2020 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 10.01.2020 Hoftun Ingeborg Kristensen K Suldal IL - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 10.01.2020 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Due Carina K Kverneland Ski - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Rekeland Marie Vikeså K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Skjæveland Karen K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Aarekol Aurora K Vindafjord IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Haugstad Frida K Kverneland Ski - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Vika Ane Hjørungdal K Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Sløgedal Hanne K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Roland Ida K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Andresen Maja Marie Ottersland K Imås, IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Sagneskar Ingrid Mathilde Bjørgum K Valle IL - Ski
K 17 år sprint klassisk 11.01.2020 Netland Camilla Kjelleberg K Oddersjaa SSK - Ski
K 18 år sprint klassisk 11.01.2020 Austerå Synnøve K Kverneland Ski - Ski
K 18 år sprint klassisk 11.01.2020 Hørsdal Regine Hodne K Imås, IL - Ski
K 18 år sprint klassisk 11.01.2020 Fone Cecilie Wasler K Gjerstad IL - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Hoftun Ingeborg Kristensen K Suldal IL - Ski
K 19/20 år sprint klassisk 11.01.2020 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Due Carina K Kverneland Ski - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Rekeland Marie Vikeså K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Skjæveland Karen K Bjerkreim IL - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Aarekol Aurora K Vindafjord IL - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Haugstad Frida K Kverneland Ski - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Vika Ane Hjørungdal K Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Strand Ana Delfi K Sandnes IL - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Sløgedal Hanne K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Roland Ida K  Il Vindbjart - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Andresen Maja Marie Ottersland K Imås, IL - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Sagneskar Ingrid Mathilde Bjørgum K Valle IL - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Netland Camilla Kjelleberg K Oddersjaa SSK - Ski
K 17 år 7,5 km fri 12.01.2020 Vatland Tuva Gjerdrum K Stavanger Skiklubb - Ski
K 18 år 7,5 km fri 12.01.2020 Austerå Synnøve K Kverneland Ski - Ski
K 18 år 7,5 km fri 12.01.2020 Hørsdal Regine Hodne K Imås, IL - Ski
K 18 år 7,5 km fri 12.01.2020 Fone Cecilie Wasler K Gjerstad IL - Ski
K 18 år 7,5 km fri 12.01.2020 Staavi Celina Karin Staurland K Stavanger Skiklubb - Ski
K 19/20 år 10 km fri 12.01.2020 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski
K 19/20 år 10 km fri 12.01.2020 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL - Ski
K 19/20 år 10 km fri 12.01.2020 Hoftun Ingeborg Kristensen K Suldal IL - Ski
K 19/20 år 10 km fri 12.01.2020 Undheim Siri Årsvoll K Figgjo IL - Ski
K 19/20 år 10 km fri 12.01.2020 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK - Ski
NIF-EPI01, 01
André Marton Pedersen