Første utforseier
Jesper Saltvik Pedersen vant i sesongdebuten i utfor i Italia tirsdag.
Det var svært jevnt i toppen i det første utforrennet i italienske Santa Caterina. Saltvik Pedersen var fem hundredeler foran Corey Peters fra New Zealand, mens Jeroen Kampschreur var 33 hundredeler bak på tredjeplass. Det vare fire utøvere innenfor sekundet i det første World Cup-rennet i utfor, og konkurransen har kanskje aldri vært høyere.
–Det er gøy å flyte på en bølge med seiere, men i dag hadde jeg hundredelene på min side. Nivået var høyt, og det er ikke noe «hvilehjem» i toppen, sier Pedersen.
Dermed tok Saltivk Pedersen sin fjerde strake World Cup-seier, og i prinsippet sin åttende seier på rad siden han vant de fire siste World Cup-rennene sist sesong.
Magnus V. Balchen og Marcus Grasto Nilsson ble nummer 20. Det er nytt utforrenn i Santa Caterina onsdag.
Jesper Saltvid Pedersen vant foran Corey Peters og Jeroen Kampschreur. Foto: Alexandra Blum/Heiko Mandl