Hopp til innhold

Theodor Brækken

Europacupen i alpint

Norges Skiforbund Alpint sender utøvere til vinterens europacuprenn i alpint, og det har vært mange fine prestasjoner. Jesper Wahlqvist tok sin første seier i europacupen i storslalåm tirsdag i Østerrike.

Start/resultatlister fra EC på fisski.com


De norske gutta leverer sterke resultater i europacupen. Her fra storslalåm-rennet i Pass Thurn.

Disse stiller for Norge:

Samtal 29. februar 1. mars, SG
Marte Monsen
Malin Holten-Sund
Cathinka Lunder

Stoos og Verbier, 29. februar 6. mars SG/DH
Markus Fossland
Simen Selleag
Aksel hammer
Jonas Buer
Magnus graff
Jørgen taklo
Vetle fosse
Hermann Linberg
Sebastian Bengston
Johs Herland


Pass Thurn 26.-27. februar GS
Jesper Wahlqvist
Hans Grahl-Madsen
Eirik Hystad Solberg
Simen Sellæg
Victor Rygh Kjelsli
Oscar Sandvik
Johs Braathen Herland
Rasmus Bakkevig



Malbun 21.-22. februar, slalåm kvinner (streames live)

Bianca Bakke Westhoff
Andrine Maarstoel
Mariel Kufaas
Anine Thoresen
Christina Jacobsen
Ine Haugland
Nora Hall
Amalie Harildstad Bjørnsgaard
Thea Emilie Benth Jellum

Sella Nevea, SG menn 21.-22. februar
Magnus Sande Graff
Jonas Buer
Aksel Hammer
Simen Sellæg
Markus Nordgård Fossland
Aksel Hammer
Hermann Fjeldavlie Linberg
Espen Sebastian Bengtson
Jørgen Aaroen Taklo
Vetle Fjellstad Fosse
Johs Braathen Herland

11. februar, utfor Crans Montana kvinner
Marta Monsen

5.-6. februar, Gstaad Saanenland, SL menn

Eirik Hystad Solberg
Hans Grahl-Madsen
Theodor Brækken
Halvor Hilde Gunleiksrud
Mikael Remsøy
Jesper Wahlqvist
Jørgen Slettaløkken
Mathias Høiby

5.-6. februar, La Thuile SG
Marte Monsen

22.-26. januar, Tarvisio, SG/utfor
Jonas Buer
Jørgen Aaroen Taklo
Nikolai Larsen
Aksel Hammer
Simen Sellæg

17.-18. januar  Val Cenis, GS 
Hans Grahl-Madsen
Oscar Sandvik
Rasmus Bakkevig
Fredrik Møller
Simen Sellæg
Johs Braathen Herland

12.-13. januar Zell am See, SL kvinner
Bianca Bakke-Westhoff
Anine Thoresen
Mariel Kufaas
Andrine Mårstøl

13.-14. januar Berchtesgaden, SL menn
Eirik Hystad Solberg
Hans Grahl-Madsen
Theodor Brækken
Halvor Hilde Gunleiksrud
Jesper Wahlqvist
Mikael Remsøy
Jørgen Slettaløkken
Peder Lunder

Sestriere 8.-9. januar, GS kvinner
Madeleine Sylvester-Davik
Annine Thoresen
Marte Monsen
Andrine Mårstøl

9.-12. janur Saalbach, GS menn
Simen Sellaeg
Aksel Hammer
Tollef Haugen
Jonas Buer
Nikolai Larsen
Jørgen Aaronen Taklo

20-22. des, Ssan pellegrino, DH/SG:
Marte Monsen

Valloire GS 21.12-22.12
Fredrik Møller
Kaspar Kindem
Jesper Wahlqvist
Oscar Sandvik
Eirik Hystad Solberg
Hans Grahl-Madsen
Simen Sellaeg
Johs Braathen Herland
Victor Kjelsli
Rasmus Bakkevig

Val di Fassa SL 17.12:
Sebastian Foss Solevåg
Theodor Brækken
Hans Grahl-Madsen
Eirik Hystad Solberg
Jesper Wahlqvist
Oscar Sandvik
Jørgen Slettaløkken

Obereggen SL 19.12:
Theodor Brækken
Hans Grahl-Madsen
Eirik Hystad Solberg
Jesper Wahlqvist
Oscar Sandvik
Jørgen Slettaløkken

SL 15.-16.12.2023 (livestream – se over):
Bianca Bakke-Westhoff
Anine Thoresen
Mariel Kufaas
Guro Hestad Vognild

St. Moritz SG 12.-13. desember
Marte Monsen

Santa Caterina DH/SG 13.-15. desember
Tollef Haugen
Nikolai Larsen
Aksel Hammer
Simen Sellæg
Jonas Buer
Jørgen Aronen Taklo

GS 09.12.2023:
Marte Monsen
Madeleine Sylvester-Davik
Bianca Bakke-Westhoff
Anine Thoresen
Mariel Kufaas
Guro Hestad Vognild

SL 10.12.2023:
Bianca Bakke-Westhoff
Anine Thoresen
Mariel Kufaas
Guro Hestad Vognild

EC Zinal, GS 7.12:
Fredrik Møller
Kaspar Kindem
Oscar Sandvik
Jesper Wahlqvist
Hans Grahl-Madsen
Eirik Hystad Solberg
Theodor Brækken
Johs B. Herland
Simen Sellæg 

SG 8.12:
Markus Fossland
Fredrik Møller
Kaspar Kindem
Simen Sellæg
Jonas Buer
Aksel Hammer
Magnus Sande Graff
Tollef Haugen

Zinal 05.12. og 06.12.2023 GS
Marte Monsen
Andrine Maarstøl
Bianca Westhoff-Bakke
Anine Thoresen
Mariel Kufaas
Madeleine Sylvester-Davik
Guro Hestad Vognild

 


Bianca Westhoff-Bakke. Foto: NTB

NIF-EPI01, 01