Hopp til innhold

Ragnhild Mowinckel (NTB)

Kronplatz, Schladming, Cortina, Spindleruv, St. Anton og Espot

Norges Skiforbund Alpint (Team Telenor) sender utøvere til denne ukes World Cup-renn i Kronplatz, Schladming, Cortina og Spindleruv. Denne uka pågår også para-VM i spanske Espot og junior-VM i østerrikske St. Anton.

Det er klart for teknikkrenn for kvinnene hele uka, mens mennene kjører teknikkrenn i Schladming og super-G i Cortina til helga. Para-VM fortsetter med farts- og teknikkrenn hele uka. 

TV-tider
23/1
17:00 Alpint: Junior-VM alpint, parallell, St. Anton.  https://www.y-ournextstep.at/en/watch-live

24/1:
Alpint: Alpint: Junior-VM alpint, slalåm kvinner, St. Anton.  https://www.y-ournextstep.at/en/watch-live
09:55 Para-VM: Kombinasjon, kvinner og menn, super-G, www.skiforbundet.no/alpint,https://www.direktesport.no/
10:30 Alpint: Storslalåm 1. omgang kvinner i Kronplatz, V sport 1
13:25 Para-VM: Kombinasjon, kvinner og menn, slalåm, www.skiforbundet.no/alpint, https://www.direktesport.no/
13:30 Alpint: Storslalåm 2. omgang kvinner i Kronplatz, V sport 1
17:40 Alpint: storslalåm 1. omgang menn, Schladming, TV 2/Eurosport
20:40 Alpint: storslalåm 2. omgang menn, Schladming, TV 2 Sport 2 (TV 2 fra 21:20)/Eurosport

25/1:
Alpint: Junior-VM alpint, slalåm menn, St. Anton.  https://www.y-ournextstep.at/en/watch-live
Para-VM: Utfor, www.skiforbundet.no/alpint, https://www.direktesport.no/
10:30 Alpint: Storslalåm 1. omgang kvinner i Kronplatz, V sport 1
13:30 Alpint: Storslalåm 2. omgang kvinner i Kronplatz, V sport 1
17:40 Alpint: Storslalåm 1. omgang menn, Schladming, NRK2/Eurosport
20:40 Alpint: Storslalåm 2. omgang menn, Schladming, NRK2/Europort

26/1
Para-VM alpint: Storslalåm, menn, www.skiforbundet.no/alpint, https://www.direktesport.no/

28/1:
Para-VM alpint: Slalåm, menn www.skiforbundet.no/alpint/https://www.direktesport.no/
09:25 Alpint: Slalåm 1. omgang kvinner i Spindleruv Mlyn, Viaplay
11:15 Alpint: Super-G menn i Cortina, TV3
12:25 Alpint: Slalåm 2. omgang i Spindleruv Mlyn, V sport 2

29/1:
10:15 Alpint: Super-G menn i Cortina, TV3
09:10 Alpint: Slalåm 1. omgang kvinner i Spindleruv Mlyn, Viaplay
12:10 Alpint: Slalåm 2. omgang kvinner i Spindler Mlyn, V sport 1

Disse stiller for Norge:
Para-VM. Se sak på skiforbundet.no
Junior-VM. Se sak på skiforbundet.no

Disse stiller for Norge:
Kronplatz, storslalåm
Ragnhild Mowinckel, Sportsklubben Rival
Thea Stjernesund, Hakadal IL
Mina Fürst Holtmann, Bærums Skiklub
Maria Tviberg, Geilo IL

Slalåm, Schladming tirsdag
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Lucas Braathen, Bærums Skiklub
Atle Lie McGrath, Bærums Skiklub
Sebastian Johann Foss Solevåg, Spjelkavik IL
Timon Haugan, Oppdal alpin
Alexander Steen Olsen, Kjelsås IL

Storslalåm, Schladming onsdag
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Lucas Braathen, Bærums Skiklub
Atle Lie McGrath, Bærums Skiklub
Rasmus Windingstad, Bærums Skiklub
Leif Kristian Nestvold Haugen, Lommedalens IL
Aleksander Aamodt Kilde, Lommedalens IL
Fabian Wilkens Solheim, IL Heming
Alexander Steen Olsen, Kjelsås IL

Cortina, super-G, menn
Aleksander Aamodt Kilde, Lommedalens IL
Adrian Smiseth Sejersted, Stabæk IF
Markus Nordgaard Fossland, IL Stjørdals-Blink

Spindleruv Mlyn, slalåm, kvinner
Uttak klart torsdag 26. januar.

NIF-EPI02, 02
NTBScanpix