Hopp til innhold

Europacuprenn fremover

Norges Skiforbund sender flere deltakere til europacuprennene i alpint.

Disse stiller for Norge

EC-Finalen, SL GS 20.-21. mars i Reiteralm AUS
Marte Monsen, Aron Skiklub
Andrine Mårstøl, Haugen IL
Tuva Norbye, IL Heming
Kaja Norbye, IL Heming
Mariel Kufsaas, Tromsø Slalåmklubb

EC SG, 02.-03.mars i Passo San Pellegrino ITA
Marte Monsen, Aron Skiklub
Andrine Mårstøl, Haugen IL
Tuva Norbye, IL Heming
Mariel Kufaas, Tromsø Slalåmklubb
Inni Holm Wembstad, Asker Skiklubb

EC GS, 27.-28.februar i Folgaria ITA
Marte Monsen
Andrine Mårstøl
Tuva Norbye
Kaja Norbye
Mariel Kufaas
Inni Holm Wembstad.

Meiringen Hasliberg 18.-19. februar SL
Jonathan Nordbotten 
Andreas Strand
Halvor Gunleiksrud
Oscar Zimmer
Joachim Jagge Lindstøl 
Alexander Steen Olsen 

Oberjoch 27.-28. februar SL
Jonathan Nordbotten 
Andreas Strand
Halvor Gunleiksrud
Oscar Zimmer
Joachim Jagge Lindstøl  

EC GS Berchtesgaden DE, 13.-15. februar:
Tuva Norbye
Andrine Mårstøl
Marte Monsen
Kaja Norbye
Mariel Kufaas
Bianca Westhoff Bakke
Inni Holm Wembstad
Kristina Riis-Johannessen
Mina Fürst Holtmann

EC GS i Krvavec SLO, 02.-03.februar:
Tuva Norbye
Andrine Mårstøl
Marte Monsen
Kaja Norbye
Mariel Kufaas
Bianca Westhoff Bakke
Inni Holm Wembstad

Zinal 2*SG: 18-19.1
Markus Fossland

Folgaria 2*GS
Patrick Veisten
Joachim Jagge Lindstøl
Joachim Bakken Lien
Kaspar Kindem
Christian Søvik
Alexander Steen Olsen
Halvor Gunleiksrud
Oscar Zimmer

Orcieres Merlette 2*DH 1 AC 1 SG
Markus Fossland

EC 2xSL i Gstaad Sveits, 21.-22.januar og 2xSL i Zell am See, Østerrike, 25.-26.januar
Tuva Norbye
Marte Monsen
Andrine Mårstøl
Mariel Kufaas
Bianca Westhoff Bakke.

2x utfor, Crans Montana, Sveits, 15.-17. januar.
Kajsa Vickhoff Lie, Bærums Skiklub 
Inni Holm Wembstad, Asker Skiklubb 

2xSG i Zinal, Sveits, 04.-05.januar.

Tuva Norbye, IL Heming
Marte Monsen, Aron Sportsklubb
Inni Holm Wembstad, Asker Skiklubb 

2xSL i Vaujany, Frankrike, 09.-10.januar.
Tuva Norbye, IL Heming
Marte Monsen, Aron Sportsklubb
Andrine Mårstøl, Haugen IL
Mariel Kufaas, Tromsø Slalåmklubb
Bianca Westhoff Bakke, IL Heming

2xSL Val Cenis, slalåm, 6.-7. januar:
Oscar Zimmer, Ingierkollen/Rustad Slalåmklubb
Alexander Steen Olsen, Kjelsås IL
Christian Oliveira Søvik, Kjelsås IL
Andreas Strand, Jølster IL

NIF-EPI03, 03
NTBScanpix