Hopp til innhold

Mina Fürst Holtmann (NTB)

Lienz og Bormio

Norges Skiforbund sender utøvere til romjulsrennene i østerrikske Lienz og italienske Bormio.

Det er fartsrenn på programmet i Italia for mennene, mens kvinnene kjører teknikkrenn i Østerrike. Det er Nent (V sport) som sender rennene fra Bormio, mens TV 2 viser teknikkrennene fra Lienz.

TV-tider

28. desember
09.55 TV 2: World Cup alpint kvinner, 1. omgang storslalåm i Lienz (Østerrike)
11:25 V sport 1: World Cup alpint, utfor menn i Bormio (Italia)
13.00 TV 2: World Cup alpint kvinner, 2. omgang storslalåm i Lienz (Østerrike)

29. desember
09.55 TV 2: World Cup alpint, kvinner 1. omgang storslalåm i Lienz (Østerrike)
11:25 V sport 1: World Cup alpint, super-G menn i Bormio (Italia)
13.00 TV 2 sport 1: World Cup alpint kvinner, 2. omgang storslalåm i Lienz (Østerrike)

30. desember
11:25 V sport 1: World Cup alpint, super-G menn i Bormio (Italia)

Disse stiller for Norge
Bormio 28.-30. desember, Italia (2X super-G/utfor)
Aleksander Aamodt Kilde, Lommedalens IL
Adrian Smiseth Sejersted, Stabæk IF
Henrik Røa, IL Heming

Lienz 28.-29. desember, storslalåm/slalåm
Ragnhild Mowinckel, Sportsklubben Rival (storslalåm)
Mina Fürst Holtmann, Bærums Skiklub
Thea Stjernesund, Hakadal IL
Maria Tviberg, Geilo IL


Val Gardena 17.-18. desember, super-G og utfor
Aleksander Aamodt Kilde, Lommedalens IL
Adrian Smiseth Sejersted, Stabæk IF
Henrik Røa, IL Heming
Markus Nordgaard Fossland, IL Stjørdals Blink

Val d'Isere 18.-19. desember, utfor og super-G:
Ragnhild Mowinckel, Sportsklubben Rival

Alta Badia, 2X storslalåm 19.-20. desember:
Lucas Braathen, Bærums Skiklub
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Rasmus Windingstad, Bærums Skiklub
Aleksander Aamodt Kilde, Lommedalens IL
Leif Kristian Nestvold Haugen, Lommedalens IL
Atle Lie Mcgrath, Bærums Skiklub
Fabian Wilkens Solheim, IL Heming
Timon Haugan, Oppdal alpin

Courchevel 21.-22. desember, storslalåm
Ragnhild Mowinckel, Sportsklubben Rival
Mina Fürst Holtmann, Bærums Skiklub
Thea Stjernesund, Hakadal IL
Maria Tviberg, Geilo IL

Madonna di Campiglio, slalåm, 22. desember:
Sebastian Johann Foss Solevåg, Spjelkavik IL
Timon Haugan, Oppdal alpin
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Lucas Braathen, Bærums Skiklub
Atle Lie Mcgrath, Bærums Skiklub
Joachim Jagge Lindstøl, IL Heming
Alexander Steen Olsen, Kjelsås IL

NIF-EPI03, 03
NTBScanpix