Hopp til innhold

Kretsmesterskap del I

På vegne av Troms skikrets har Bjerkvik IF – ski gleden av å innby til Kretsmesterskap, del I, individuelt (F) og stafett (K-K-F og K-K). Det kåres kretsmester i alle klasser fom kl. 13 år. 11 og 12 åringer deltar i rennet, men blir ikke kretsmester. Følg LiveTiming fra KM: http://www.skiforbundet.no/langrenn/livetiming/

  • Når: 16.01.2016
  • Oppstart: 12:00
  • Hvor: Bjerkvik
  • Gren: Langrenn
  • Type: Competition
  • Påmeldingsfrist: 13.01.2016

Annen informasjon

Øvelser

Start Klasse Øvelse Startkontingent Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse K 19/20 år Øvelse 10 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse K Veteran Øvelse 5 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse M 18 år Øvelse 10 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse M 19/20 år Øvelse 15 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 16.01.2016 Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri Startkontingent 0 Vis påmeldte Vis påmeldte

Påmeldte deltagere

G 11 år - 2 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Bangstad, Hermod Ingemann Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Brox, Hans Eirik Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Enoksen, Sebastian-Mikal Molund Klubb Fjell Skilag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Hansen, Sigurd Klubb Medkila Skilag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Hjort-Larsen, Ludvig Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Ims, Helge Klubb Fjell Skilag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Johannessen, Simon Klubb Senja Ski Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Karolius, Andreas Rasmussen Klubb Bjerkvik IF Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Kvernmo, Erik Gundersen Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Martinsen, Georg Rydningen Klubb Øverbygd Idrettslag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Mathisen, David Aleksander Klubb Ballangen Ski Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Osdal, Gjermund Klubb Medkila Skilag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Overvik, Theo Arctander Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Ryvoll, Gustav Kristian Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Simonsen, Isak Klubb Ankenes Skiklubb Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Stenseth, Hans Erik Klubb Manndalen Ungdoms og Idrettslag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Sørensen, Odin Elias Klubb Lyngen/Karnes IL Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Vars-Larsstuen, Simen Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Vesterheim, Magnus Aaron Klubb Fjell Skilag Klasse G 11 år Øvelse 2 km fri

G 12 år - 2 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Alstad, Audun Giske Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Bergland, Anders Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Berglund, Brynjar Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Berntsen, Jørgen Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Birkelund-Jensen, Petter Klubb TUIL Ski Tromsdalen Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Fagerlirøen, Toralf Jæger Klubb Bjerkvik IF Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Fagervik, Jonas Klubb TUIL Ski Tromsdalen Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Gerhardsen, Sivert Silsand Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Godtlibsen, Runar Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Huglen, Ola Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Høgbakk, Elias Nikolai Veseth Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Iselvmo, Nikolai Takle Klubb Mellembygd Idrettslag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Johansen, Eivind Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Johansen, Rolf-Martin Andersen Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Jørgensen, Isak Bakken Klubb TUIL Ski Tromsdalen Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Korsæth, Sindre Egilson Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Kvanli, Ole-Kristian Saltvik Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Lorentsen, William Klubb TUIL Ski Tromsdalen Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Lorentsen, Julian Andre Klubb IL Pioner Ski Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Lynum, Loke Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Mosli, Mathias Sandnes Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Norden, August Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Nylund, Noah Christoffer Nielsen Klubb Medkila Skilag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Pedersen, Jonas Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Ramsland, William Klubb Narvik Skiklubb Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Sagerup, Torgrim Klubb Salangen IF Ski Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Sjøgren-Steien, Odin-Aleksander Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Skjelle, Andreas Klubb Medkila Skilag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Skjønsfjell, Henry Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Soltun, Jakob Bjørk Klubb Medkila Skilag Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Stenersen, Vegard Brones Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Wintervoll, Brage Oscar Klubb IL Pioner Ski Klasse G 12 år Øvelse 2 km fri

G 13 år - 3 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Antonsen, Hans Henrik Nygård Klubb Senja Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Bergland, Marius Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Formo, Tobias Johnsen Klubb If Kilkameratene Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Frantzen, Henning Berg Klubb Salangen IF Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Fredheim, Ivar Hognestad Klubb Salangen IF Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Heimdal, Hågen Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Holmer, Mathias Danielsen Klubb Bjerkvik IF Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Iselvmo, Odin Klubb Mellembygd Idrettslag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Johannessen, Oskar Andreas Klubb Ankenes Skiklubb Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Johnsgård, Mathias Klubb Senja Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Karlsen, Brage Otelius Klubb Senja Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Lind, Per Anders Klubb Ballangen Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Lundberg, William Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Lyngedal, Isak Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Ness, Einar Hauglann Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Nesvold, Magnus Klubb Mellembygd Idrettslag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Oksavik, Kristian Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Olsen, Vegard Elias Klubb Bjerkvik IF Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Olufsen, Fredrik Berg Klubb Fjell Skilag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Rydningen, Adrian Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Samuelsen, Tobias Sørslett Klubb Ballangen Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Sellevoll, Daniel Klubb Senja Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Severinsen, Trym Erik Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Skildheim, Vetle Arder Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Strand, Henning Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Theodorsen, Per-Martin Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Tøllefsen, Aleksander Strand Klubb Medkila Skilag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Uteng, Edvard Klubb Senja Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Wilhelmsen, Trym Eirik Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Øvrevoll, Tobias Klubb Fjell Skilag Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Ånesen, Niklas Klubb Salangen IF Ski Klasse G 13 år Øvelse 3 km fri

G 14 år - 3 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Astad, Lars-Kristian Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Benjaminsen, Espen Klubb If Kilkameratene Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Bie, Ferdinand von Selchow Klubb IL Pioner Ski Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Carho, Magnus Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Hanssen, Sverre Klubb Fjell Skilag Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Hanssen, Jakob Fredrik Degerstrøm Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Heimdal, Sevat Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Larsen, Sølve Oliver Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Lynum, Vetle Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Løkstad, Martin Bjørnenak Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Markussen, Andreas Klubb Melbo IL Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Martinsen, Toralf Rydningen Klubb Øverbygd Idrettslag Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Mathisen, Erik Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Nordgård, Andreas Klubb Medkila Skilag Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Nørgård, Nils-Håkon Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Skillingstad, Jakob Klubb If Kilkameratene Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Strøm, Tormod Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Sundstrøm, Trygve Kronstad Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Svendsen, Ådne Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Sørensen, William Markus Klubb Lyngen/Karnes IL Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Tetlie, Martin Klubb Åse IL Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Wintervoll, Gard Hansa Klubb IL Pioner Ski Klasse G 14 år Øvelse 3 km fri

G 15 år - 5 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Eriksen, Sigurd Alterskjær Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Gerhardsen, Trym Silsand Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Heimdal, Halvor Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Hol, Morten Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Iselvmo, Tord Takle Klubb Mellembygd Idrettslag Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Karlsen, John Ivar Klubb Melbo IL Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Karolius, Daniel Rasmussen Klubb Bjerkvik IF Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Lundamo, Lars Nordmo Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Melseth, Adrian Nymo Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Pettersen, Trym Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Rege, Anders Klubb Senja Ski Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Rognmo, Tobias Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Stenersen, Jørgen Brones Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Stenersen, Johannes Andberg Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Østberg, Sivert Klubb Medkila Skilag Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Åshovd, Marcus Andre Klubb Fjell Skilag Klasse G 15 år Øvelse 5 km fri

G 16 år - 5 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Engen, Jakob Brones Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Frekhaug, Henrik Eikrem Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Hauan, Sverre Trygg Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Horn, Lasse Brustad Klubb Senja Ski Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Jenssen, Lars Nikolai Klubb Salangen IF Ski Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Johannessen, Henrik Klubb Ankenes Skiklubb Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Kaasen, Martin Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Klaussen, Krister Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Lien, Sigurd Endré Simonsen Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Løftingsmo, Kristian Klubb Medkila Skilag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Nicolaisen, Erik Klubb Senja Ski Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Nystu, Preben Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Overvik, Tobias Nikolai Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Rasmussen, Mathias Båtnes Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Ryvoll, Trygve André Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Simonsen, Vegard Stenvold Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Sundheim, Ola Aasmo Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Svendsen, Krister Klubb Bardu Idrettslag Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Sørensen, Arthur Kruse Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Vatne, Kristian Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse G 16 år Øvelse 5 km fri

J 11 år - 2 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Aamo, Carmen Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Andersen, Hedda Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Bakke, Runa Myrslett Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Bie, Friederike von Selchow Klubb IL Pioner Ski Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Gulbrandsen, Tuva Mathea Klubb IL Pioner Ski Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Haarvik, Tuva Linnea Sletten Klubb Bardu Idrettslag Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Hansen Tuoremaa, Hilma Maria Klubb Manndalen Ungdoms og Idrettslag Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Haukebøe, Sunniva Maria Klubb Fjell Skilag Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Ness, Ellinor Marie Klubb TUIL Ski Tromsdalen Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Solberg, Mathea Eline Klubb Manndalen Ungdoms og Idrettslag Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Storaa, Stine Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Vatne, Silje Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Wara, Karoline Oddny Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Zachariassen, Tuva Lunde Klubb TUIL Ski Tromsdalen Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri
Navn Øvrevoll, Madeleine Klubb Fjell Skilag Klasse J 11 år Øvelse 2 km fri

J 12 år - 2 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Arntsen, Elisabeth Kristin Klubb Ballangen Ski Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Aspenes, Hanna Elisabeth Klubb Øverbygd Idrettslag Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Bakke, Charlene Renee Ødegaard Klubb Ballangen Ski Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Berntsen, Johanne Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Eriksen, Ingrid Alterskjær Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Hillestad, Andrine Klubb IL Pioner Ski Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Melseth, Erle Nymo Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Mikkelsen, Nora Klubb Medkila Skilag Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Mortensen, Kine Helene Olufsen Klubb Medkila Skilag Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Myrvoll, Mia Kroer Klubb TUIL Ski Tromsdalen Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Olsen, Karoline Somying Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Olsen, Marita Klubb Bjerkvik IF Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Prestø, Ingrid Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Sagen, Maria Elise Moeng Klubb Bardu Idrettslag Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Sivsdatter-Hermansen, Mathea Klubb Skånland Sportsklubb Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Skjellberg, Borghild Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Skogmo, Tuva Lavine Åsli Klubb Fjell Skilag Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Solum, Helene Sofie Klubb Fjell Skilag Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri
Navn Talseth, Constance Klubb Salangen IF Ski Klasse J 12 år Øvelse 2 km fri

J 13 år - 3 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Andreassen, Anna Sofie Klubb Fjell Skilag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Boger, Birte Dragvik Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Brandvoll, Marianne Klubb Bardu Idrettslag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Daleng, Andrea-Hansine Klubb Salangen IF Ski Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Elvegård, Amanda Hansen Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Hansen Tuoremaa, Tilde Ella Birgitta Klubb Manndalen Ungdoms og Idrettslag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Holm, Pernille Øvergård Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Kristoffersen, Inga Jonette Klubb Ballangen Ski Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Lambertsen, Sarah Michelle Klubb Medkila Skilag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Nylund, Ina Klubb Bjerkvik IF Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Nystu, Perle Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Nyvoll, Emma Johanne Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Pedersen, Tone Lise Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Roarsen, Marte Stabell Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Sagerup-Nordkild, Vilde Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Solberg, Sigrid Kvandal Klubb Ballangen Ski Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Stenersen, Ingeborg Andberg Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Stenseth, Charlotte Klubb Manndalen Ungdoms og Idrettslag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Tovås, Katrine Storjord Klubb Fjell Skilag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Tøllefsen, Bertine Strand Klubb Medkila Skilag Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri
Navn Undheim, Martine Klubb IL Pioner Ski Klasse J 13 år Øvelse 3 km fri

J 14 år - 3 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Aamo, Anneli Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Andersen, Dina Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Bakke, Celine Emilie Ødegaard Klubb Ballangen Ski Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Breivik, Nora Sofie Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Daleng, Ariane Klubb Salangen IF Ski Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Hansen, Ingeborg Klubb Medkila Skilag Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Hansen, Eline Henny Klubb Ballangen Ski Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Jacobsen-Gaski, Anna Klubb Bardu Idrettslag Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Karlsen, Ida Eva Elizabeth Klubb If Kilkameratene Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Lien, Margrete Solfrid Simonsen Klubb Bardu Idrettslag Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Markussen, Marthe Klubb Melbo IL Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Overvik, Juni Magdele Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Ravna, Anna Sofie Vylka Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri
Navn Undheim, Marlene Klubb IL Pioner Ski Klasse J 14 år Øvelse 3 km fri

J 15 år - 5 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Fagerlirøen, Regine Johanne Klubb Bjerkvik IF Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Granild, Maja Anette Klubb Medkila Skilag Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Gulbrandsen, Vilje Marie Klubb IL Pioner Ski Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Hammer, Sigrid Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Isaksen, Oda In Klubb Lyngen/Karnes IL Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Iselvmo, Edvarda Klubb Mellembygd Idrettslag Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Jaatun, Anna Elise Rikardsen Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Kristensen, Marie Klubb Bardu Idrettslag Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Mellem, Marina Rognmo Klubb Bjerkvik IF Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Rasmussen, Kaja Elise Klubb Bjerkvik IF Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Seglsten, Sunniva Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Skjelle, Herborg Klubb Medkila Skilag Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Sletten, Alva Klubb Øverbygd Idrettslag Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Steilbu, Ragnhild Klubb Senja Ski Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Tovås, Ida Storjord Klubb Fjell Skilag Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri
Navn Øvergaard, Ane Granheim Klubb Målselv Idrettslag Klasse J 15 år Øvelse 5 km fri

J 16 år - 5 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Andreassen, Oda Johanne Klubb Fjell Skilag Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Biendl, Karoline Ellingsen Klubb Lyngen/Karnes IL Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Eilertsen, Merethe Klubb Medkila Skilag Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Gulbrandsen, Ingrid Andréa Klubb IL Pioner Ski Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Hoel, Adelie Lian Klubb IL Pioner Ski Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Høgbakk, Anna Lovise Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Myklevoll, Kirsten Emilie Klubb Fjell Skilag Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Schjølset, Sofie Klubb Målselv Idrettslag Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Storaa, Silje Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Talseth, Veslemøy Klubb Salangen IF Ski Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Torbergsen, Linn Elise Winther Klubb Medkila Skilag Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri
Navn Valnes, Lisa Amalie Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse J 16 år Øvelse 5 km fri

K 17 år - 10 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Fause, Ida Margrethe Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Jacobsen, Karianne Klubb Laksvatn Skiskytterlag Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Jensen, Amalie Storaa Klubb Bardu Idrettslag Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Kroken, Hanne Kristine Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Olsen, Idunn Raade Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Pedersen, Sara Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Samuelsen, Lise Klubb Lyngen/Karnes IL Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Skånhaug, Trine Agersborg Klubb Fjell Skilag Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Skånhaug, Marte Agersborg Klubb Fjell Skilag Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Tovås, Amalie Storjord Klubb Fjell Skilag Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Triumf, Amalie Kristine Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Åsli, Aylin Klubb Fjell Skilag Klasse K 17 år Øvelse 10 km fri

K 18 år - 10 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Arnesen, Synne Klubb Senja Ski Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Heimdal, Johanne Klubb Bardu Idrettslag Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Hoel, Marie Ling Klubb IL Pioner Ski Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Karlsen, Julie Klubb Melbo IL Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Larsen, Synnøve Klubb Lyngen/Karnes IL Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Løkse, Benedicte Aglen Klubb Salangen IF Ski Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Nystu, Pia Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Ofstad, Ingvild Margrete Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Olsen, Silje Bjørkli Klubb Senja Ski Klasse K 18 år Øvelse 10 km fri

K 19/20 år - 10 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Bjørnenak, Amanda Klubb Bardu Idrettslag Klasse K 19/20 år Øvelse 10 km fri
Navn Hansen, Ingvild Engenes Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse K 19/20 år Øvelse 10 km fri
Navn Hågensen, Bjørk Villar Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse K 19/20 år Øvelse 10 km fri
Navn Kaasen, Agnethe Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse K 19/20 år Øvelse 10 km fri
Navn Karlsen, Marthe Klubb Melbo IL Klasse K 19/20 år Øvelse 10 km fri
Navn Larsen, Johanne Klubb Lyngen/Karnes IL Klasse K 19/20 år Øvelse 10 km fri

K Veteran - 5 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Holmer, Lise Danielsen Klubb Bjerkvik IF Klasse K Veteran Øvelse 5 km fri

Kvinner senior - 10 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Espnes, Hilde Klubb Senja Ski Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Gaski, Margrete Klubb Bardu Idrettslag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Goodwin, Liza Williams Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Heimdal, Eline Klubb Bardu Idrettslag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Heimdal, Heidi Rognli Klubb Bardu Idrettslag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Heimdal, Line Elise Klubb Bardu Idrettslag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Kjellbergvik, Anette Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Kvernmo, Kathrine Fjeldstad Klubb Bardu Idrettslag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Robertsen, Marit Katarina Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Sletten, Hege Klubb Bardu Idrettslag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Solvang, Line Birgitte Klubb Bardu Idrettslag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Svendsen, Anna Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri
Navn Svenkerud, Berthe Annette Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse Kvinner senior Øvelse 10 km fri

M 17 år - 10 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Andersen, Tor Håkon Netland Klubb Bardu Idrettslag Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Astad, Carl-Fredrik Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Bjørnå, Robert Borch Klubb Bjerkvik IF Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Breivik, Markus Elias Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Dyrstad, Håkon Sellevoll Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Frantzen, Edvard Berg Klubb Salangen IF Ski Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Gerhardsen, Eirik Silsand Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Hoe, Sander Klubb Lyngen/Karnes IL Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Holmer, Markus Danielsen Klubb Bjerkvik IF Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Jervidal, Håkon Isaksen Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Karlsen, Tobias Klubb Skjervøy IK Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Karolius, Benjamin Rasmussen Klubb Bjerkvik IF Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Kvamme, Rasmus Odland Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Lundamo, Simen Nordmo Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Novstad, Sigve Bornø Klubb Medkila Skilag Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Nylund, John Eivind Larsen Klubb Bjerkvik IF Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Reinås, Jan Arthur Klubb Fjell Skilag Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Sivertsen, Anders Leiknes Klubb IL Pioner Ski Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Spissøy, Ola Johannes Klubb IL Pioner Ski Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Vassmyr, Per Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri
Navn Wik, Halvor Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M 17 år Øvelse 10 km fri

M 18 år - 10 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Andreassen, Einar Mikal Klubb Fjell Skilag Klasse M 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Engen, Sigurd Arne Brones Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse M 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Ingdal, Mats Jørgen Nordmo Klubb Mellembygd Idrettslag Klasse M 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Melseth, William Nymo Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse M 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Ryvoll, Adrian Øwre Klubb Medkila Skilag Klasse M 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Sandvig, Øystein Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Simonsen, Viljar Sebastian Klubb IL Pioner Ski Klasse M 18 år Øvelse 10 km fri
Navn Østberg, Martin Klubb Medkila Skilag Klasse M 18 år Øvelse 10 km fri

M 19/20 år - 15 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Andersen, Jon Kristian Netland Klubb Bardu Idrettslag Klasse M 19/20 år Øvelse 15 km fri
Navn Bentzen, Martin Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse M 19/20 år Øvelse 15 km fri
Navn Pedersen, Vebjørn Krogh Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse M 19/20 år Øvelse 15 km fri
Navn Simonsen, Sondre Stenvold Klubb Bardu Idrettslag Klasse M 19/20 år Øvelse 15 km fri
Navn Sundheim, August Aasmo Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M 19/20 år Øvelse 15 km fri
Navn Torbergsen, Sindre Andre Winther Klubb Medkila Skilag Klasse M 19/20 år Øvelse 15 km fri

M Veteran - 10 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Brox, Hans Thomas Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Daleng, Kenneth Klubb Salangen IF Ski Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Hammer, Egil Bjørnhaug Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Heimdal, Bjørn Klubb Dølaski Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Karlsen, John Eirik Klubb Melbo IL Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Kollstrøm, Stein Olaf Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Lyngedal, Øyvind Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Lynum, Tor Espen Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Nikolaisen, Arild Klubb Bardu Idrettslag Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Nylund, Patrick Nielsen Klubb Medkila Skilag Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Osdal, Bård Klubb Medkila Skilag Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Ryvoll, Bjarne Klubb Medkila Skilag Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Ryvoll, Johnny Ivar Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Schjølset, Ragnar Klubb Målselv Idrettslag Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Skildheim, Odd-Tore Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Skog, Rune Klubb Bjerkvik IF Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Strøm, Frode Bolli Klubb Narvik Skiklubb Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Svendsen, Arne Markus Klubb Dølaski Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri
Navn Øvergaard, Arild Klubb Målselv Idrettslag Klasse M Veteran Øvelse 10 km fri

Menn senior - 15 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Bie, Maximilian von Selchow Klubb Bardufoss og Omegn Idrettsforening Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Bugge, Christian Tvedt Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Engen, Mats Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Frost, Edvin Kristoffer Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Gundersen, Simon Fredrik Klubb Medkila Skilag Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Heimdal, Toralf Klubb Dølaski Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Hovland, Torgeir Sulen Klubb Kvaløysletta Skilag Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Martinsen, Pål Reidar Klubb Dølaski Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Mikalsen, Håkon Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Mikkelsen, Martin Klubb Medkila Skilag Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Mikkelsen, Eirik Klubb Medkila Skilag Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Nyhus, Erlend Klubb Bardu Idrettslag Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Skjei, Jørund Klubb Bjerkvik IF Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Skjønsfjell, Daniel Carløy Klubb Nordreisa Idrettslag Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Snekkevik, Sindre Kloster Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Strømholt, Rune Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Ulriksen, Kristian Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Valøy, Elias René Klubb Tromsø Skiklubb Langrenn Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
Navn Østvik, Håvar Hovde Klubb Bardu Idrettslag Klasse Menn senior Øvelse 15 km fri
NIF-EPI01, 01
Lars O. Berge