Hopp til innhold

Toppidrettsveka 2021

Senior: Det åpnes for fri påmelding, men det vil bli satt et tak på antall deltakere som gjør at smittevern og utøvernes sikkerhet blir ivaretatt. Eventuell rangering vil bli basert på gjeldende FIS punkter. På Hitra og på stakedistansen Brekka Opp vil også sammenlagtstillingen i Ski Classics bli en del av rangeringen. Det er mulig å melde seg på alle 4 distanser. Da velger man henholdsvis «Kvinner fellesstart klassisk» eller «Herrer fellesstart klassisk» Junior: Det er juniorklasse K19/20 og M19/20 på motbakkerennet Brekka Opp. Her kan man velge stake- eller skøytedistansen. Det er satt en begrensning på totalt 20 damer og 20 menn. NSF juniorlandslag er sikret deltakelse. Rangering utover det vil basere seg på gjeldende FIS punkter. Se oppdatert rangering på toppidrettsveka.no/info. De 3 beste fra stakekonkurransen og de 3 beste fra skøytekonkurransen i både dame-herreklassen på motbakkerennet er kvalifisert til å gå skiathlon i Knyken sammen med seniorene.

  • Når: 19.8 - 21.08.2021
  • Oppstart: 18:00
  • Hvor: Hitra, Aure, Knyken
  • Gren: Rulleski
  • Type: Competition
  • Påmeldingsfrist: 12.08.2021
Meld meg på

Annen informasjon

Øvelser

Start Klasse Øvelse Startkontingent Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km fri Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km klassisk Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse Kvinne senior Øvelse 3 km fri Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse Kvinne senior Øvelse 3 km klassisk Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 19.08.2021 Klasse Kvinne senior Øvelse 50 km klassisk felles Startkontingent 250
Start 19.08.2021 Klasse Kvinne senior Øvelse Fellesstart, klassisk Startkontingent 595 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 21.08.2021 Klasse Kvinne senior Øvelse Skiathlon Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse Kvinne senior Øvelse Sprint, fri Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km fri Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km klassisk Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse Menn senior Øvelse 3 km fri Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse Menn senior Øvelse 3 km klassisk Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 19.08.2021 Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 19.08.2021 Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk Startkontingent 595 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 21.08.2021 Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 20.08.2021 Klasse Menn senior Øvelse Sprint, fri Startkontingent 250 Vis påmeldte Vis påmeldte

Påmeldte deltagere

K 19/20 år - 3 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Aasbø, Hedda Klubb Surnadal IL Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Brusveen-Jensen, Tuva Anine Klubb Lyn Ski Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Mikkelsplass, Marte Klubb Bromma IL Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Mørk, Emma Kirkeberg Klubb Drammens Ballklubb Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Østgård, Ingeborg Klubb Nansen, IL Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km fri

K 19/20 år - 3 km klassisk

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Hofstad, Solveig Steen Klubb Eiker Skiklubb Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km klassisk
Navn Jeistad, Julie Klubb Lismarka Skilag Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km klassisk
Navn Melling, Maria Hartz Klubb Konnerud IL Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km klassisk
Navn Vadder, Ingerid Klubb Morgedal IL Klasse K 19/20 år Øvelse 3 km klassisk

Kvinne senior - 3 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Garberg, Hanne Sæther Klubb Orkdal IL Klasse Kvinne senior Øvelse 3 km fri

Kvinne senior - 3 km klassisk

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Lange, Vilde Roysdatter Klubb Henning Skilag Klasse Kvinne senior Øvelse 3 km klassisk
Navn Larsson, Moa Maria Olivia Klubb Henning Skilag Klasse Kvinne senior Øvelse 3 km klassisk

Kvinne senior - Fellesstart, klassisk

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Breding, Tale Bruheim Klubb Henning Skilag Klasse Kvinne senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Håkonsen, Karen Marie Klubb Kjellmyra IL Klasse Kvinne senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Sagland, Maren Smulan Klubb Henning Skilag Klasse Kvinne senior Øvelse Fellesstart, klassisk

Kvinne senior - Skiathlon

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Garberg, Hanne Sæther Klubb Orkdal IL Klasse Kvinne senior Øvelse Skiathlon
Navn Lange, Vilde Roysdatter Klubb Henning Skilag Klasse Kvinne senior Øvelse Skiathlon
Navn Larsson, Moa Maria Olivia Klubb Henning Skilag Klasse Kvinne senior Øvelse Skiathlon

Kvinne senior - Sprint, fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Garberg, Hanne Sæther Klubb Orkdal IL Klasse Kvinne senior Øvelse Sprint, fri
Navn Lange, Vilde Roysdatter Klubb Henning Skilag Klasse Kvinne senior Øvelse Sprint, fri
Navn Larsson, Moa Maria Olivia Klubb Henning Skilag Klasse Kvinne senior Øvelse Sprint, fri

M 19/20 år - 3 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Falkanger, August Bertheussen Klubb Byåsen IL Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Holbæk, Mathias Klubb Il Vindbjart Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Holmboe, Aleksander Elde Klubb Bærums Verk Hauger Idrettsforening Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Holmboe, Nikolai Elde Klubb Bærums Verk Hauger Idrettsforening Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Kvennås, Henrik Klubb Byåsen IL Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Nordeng, Johan Lien Klubb Alsvåg IL Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km fri
Navn Thorstensen, Magnus Klubb Strindheim IL Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km fri

M 19/20 år - 3 km klassisk

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Schjølberg, Jørgen Klubb Tynset IF Klasse M 19/20 år Øvelse 3 km klassisk

Menn senior - 3 km fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Aurmo, Reidar Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Menn senior Øvelse 3 km fri
Navn Gløersen, Herman Møller Klubb Bygdø IL Klasse Menn senior Øvelse 3 km fri
Navn Harby, Jørgen Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Menn senior Øvelse 3 km fri
Navn Lian, Magnus Harr Klubb Klæbu IL Klasse Menn senior Øvelse 3 km fri
Navn Tønseth, Didrik Klubb Byåsen IL Klasse Menn senior Øvelse 3 km fri
Navn Vestad, Karsten Andre Klubb Molde og Omegn IF Klasse Menn senior Øvelse 3 km fri
Navn Zechel, Maks Peter Klubb Asker Skiklubb Klasse Menn senior Øvelse 3 km fri

Menn senior - 3 km klassisk

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Bjørndalen, Bård Eskil Klubb Magnor UL Klasse Menn senior Øvelse 3 km klassisk
Navn Korsæth, Amund August Klubb Trøsken IL Klasse Menn senior Øvelse 3 km klassisk
Navn Nyheim, Alexander Løvik Klubb Henning Skilag Klasse Menn senior Øvelse 3 km klassisk

Menn senior - 50 km klassisk felles

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Aurmo, Reidar Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles
Navn Bjørndalen, Bård Eskil Klubb Magnor UL Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles
Navn Gløersen, Herman Møller Klubb Bygdø IL Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles
Navn Håbrekke, Magnus Øyaas Klubb Byåsen IL Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles
Navn Korsæth, Amund August Klubb Trøsken IL Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles
Navn Lian, Magnus Harr Klubb Klæbu IL Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles
Navn Opsal, Mats Klubb MjøsSki Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles
Navn Rosenvinge, Aksel Klubb Oseberg Skilag Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles
Navn Tønseth, Didrik Klubb Byåsen IL Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles
Navn Vestad, Karsten Andre Klubb Molde og Omegn IF Klasse Menn senior Øvelse 50 km klassisk felles

Menn senior - Fellesstart, klassisk

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Bjørnstad, Sondre Albrigtsen Klubb Henning Skilag Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Fodstad, Fredrik Gerardo Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Gifstad, Thomas Klubb Rustad IL Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Hov, Eskil Klubb Kaupanger IL Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Kvarstad, Kristoffer Klubb Hamar Skiklubb Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Kvernstad, Brynjar Klubb Henning Skilag Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Melling, Christian Hartz Klubb Konnerud IL Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Reppen, Martin Klubb Spillum IL Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Talmo, Olaf Martin Aaserud Klubb NTNUI Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk
Navn Zechel, Maks Peter Klubb Asker Skiklubb Klasse Menn senior Øvelse Fellesstart, klassisk

Menn senior - Skiathlon

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Bjørndalen, Bård Eskil Klubb Magnor UL Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Gautvik, Mikkel Waldeland Klubb Molde og Omegn IF Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Gløersen, Herman Møller Klubb Bygdø IL Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Harby, Jørgen Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Håbrekke, Magnus Øyaas Klubb Byåsen IL Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Korsæth, Amund August Klubb Trøsken IL Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Lian, Magnus Harr Klubb Klæbu IL Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Nyheim, Alexander Løvik Klubb Henning Skilag Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Opsal, Mats Klubb MjøsSki Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Tønseth, Didrik Klubb Byåsen IL Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Vestad, Karsten Andre Klubb Molde og Omegn IF Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon
Navn Zechel, Maks Peter Klubb Asker Skiklubb Klasse Menn senior Øvelse Skiathlon

Menn senior - Sprint, fri

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Gautvik, Mikkel Waldeland Klubb Molde og Omegn IF Klasse Menn senior Øvelse Sprint, fri
Navn Håbrekke, Magnus Øyaas Klubb Byåsen IL Klasse Menn senior Øvelse Sprint, fri
Navn Korsæth, Amund August Klubb Trøsken IL Klasse Menn senior Øvelse Sprint, fri
Navn Nyheim, Alexander Løvik Klubb Henning Skilag Klasse Menn senior Øvelse Sprint, fri
Navn Opsal, Mats Klubb MjøsSki Klasse Menn senior Øvelse Sprint, fri
Navn Vestad, Karsten Andre Klubb Molde og Omegn IF Klasse Menn senior Øvelse Sprint, fri
Navn Zechel, Maks Peter Klubb Asker Skiklubb Klasse Menn senior Øvelse Sprint, fri
nif-epi04, 04
NTB