Hopp til innhold

Olaus Orheim Mundal i aksjon i sprint under NC jr. Holmenkollen. (Foto: NC jr. Holmenkollen)

Norgescup i Holmenkollen

I helga var mange av langrennsløparane i Sogn og Fjordane Skikrins i aksjon under Norgescup for junior i Holmenkollen. Sjå alle lokale resultat.

Det vart fleire fine resultat på lokale løparar under norgescuphelga for junior i Holmenkollen. Beste resultat fekk Ane Brekke (Førde IL) med to sterke distanserenn, 17. plass i friteknikk og 22. plass i klassisk i klasse K 19/20 år.

Arrangøren fekk til bra rennforhold trass lite snø, men søndag var det krevjande forhold for løparane med regn og tungt føre.

Lokale resultat frå Norgescup Junior Langrenn, Holmenkollen 14.-16. februar 2020. 

Fredag 14. februar, klassisk

Klasse: Plassering: Namn:   Klubb:
K 17 år 109 Hedda Kleiven Eikeset Førde IL
K 18 år 47 Stina Hillestad Hafslo IL
K 19/20 år 22 Ane Brekke Førde IL
K 19/20 år 94 Gyrid Øygard Førde IL
M 17 år 141 Andre Aske Granheim Fjellhug/Vereide IL
M 17 år 154 Olaus Orheim Mundal Sogndal IL
M 17 år 157 Steffen Sjøvold-Igelkjøn Førde IL
M 18 år 75 Hjalmar Michelsen Syril IL
M 18 år 118 Ivar Nistad Førde IL
M 18 år 120 Håkon Aa Albretsen Kaupanger IL
M 18 år 130 Ulvar Tufte Sogndal IL
M 18 år DSQ Thristan Engebø Ullebø Førde IL
M 19/20 år 46 Eskil Hov Kaupanger IL
M 19/20 år 90 Even Nesgård Fjellhug/Vereide IL
M 19/20 år 174 Lars Øvrebø Gaular IL
M 19/20 år 181 Bjørn Borkamo Gaular IL
M 19/20 år 214 Vegard Eikevik Sogndal IL

Laurdag 15. februar, sprint friteknikk

Klasse: Plassering: Namn:   Klubb:
K 18 år 75 Stina Hillestad Hafslo IL
K 19/20 år 63 Ane Brekke Førde IL
K 19/20 år 74 Gyrid Øygard Førde IL
M 17 år 112 Andre Aske Granheim Fjellhug/Vereide IL
M 17 år 144 Olaus Orheim Mundal Sogndal IL
M 17 år 157 Steffen Sjøvold-Igelkjøn Førde IL
M 18 år 67 Thristan Engebø Ullebø Førde IL
M 18 år 89 Hjalmar Michelsen Syril IL
M 18 år 99 Ivar Nistad Førde IL
M 18 år 120 Ulvar Tufte Sogndal IL
M 18 år 125 Håkon Aa Albretsen Kaupanger IL
M 19/20 år 75 Bjørn Borkamo Gaular IL
M 19/20 år 91 Eskil Hov Kaupanger IL
M 19/20 år 186 Vegard Eikevik Sogndal IL

Søndag 16. februar, friteknikk

Klasse: Plassering: Namn:   Klubb:
K 17 år 88 Hedda Kleiven Eikeset Førde IL
K 19/20 år 17 Ane Brekke Førde IL
M 17 år 99 Andre Aske Granheim Fjellhug/Vereide IL
M 17 år 140 Olaus Orheim Mundal Sogndal IL
M 17 år DNF Steffen Sjøvold-Igelkjøn Førde IL
M 18 år 50 Thristan Engebø Ullebø Førde IL
M 18 år 96 Håkon Aa Albretsen Kaupanger IL
M 18 år 104 Ivar Nistad Førde IL
M 18 år DNF Hjalmar Michelsen Syril IL
M 19/20 år 41 Bjørn Borkamo Gaular IL
M 19/20 år 59 Eskil Hov Kaupanger IL
M 19/20 år 92 Even Nesgård Fjellhug/Vereide IL
M 19/20 år DNF Lars Øvrebø Gaular IL
Postadresse: Sogn og Fjordane Skikrins, Postboks 221, 6802 Førde Besøksadresse: Firdaveien 6, Førde
NIF-EPI01, 01
Pedro Lemos