Hopp til innhold

Lygna Skisenter (Foto: Lygna Skisenter)

Norgescup junior Lygna

I helga var mange av langrennsløparane i Sogn og Fjordane Skikrins i aksjon under Norgescup for junior på Lygna. Sjå alle lokale resultat.

Det vart fleire fine resultat på lokale løparar under første norgescuphelg for junior.
Mellom anna gjekk Magnus Skeide Bakke (Eid IL) inn til ein sterk 5. plass i klasse M 17 år i friteknikk, og Maren Hjelmeset Kirkeeide (Markane IL) gjekk to sterke løp i klasse K 17 år med 7. plass i friteknikk og 12. plass i klassisk. 

Lokale resultat frå Norgescup Junior Langrenn, Lygna 10.-12. januar 2020. 

Fredag 10. januar, klassisk

Klasse: Plassering: Namn:   Klubb:
K 17 år 12 Maren Hjelmeset Kirkeeide Markane IL
K 18 år 48 Stina Hillestad Hafslo IL
K 19/20 år 24 Ane Brekke Førde IL
K 19/20 år 76 Gyrid Øygard Førde IL
M 17 år 121 Gard Reppen Vigdal Jotun IL
M 17 år 138 Andre Aske Granheim Fjellhug/Vereide IL
M 17 år 163 Olaus Orheim Mundal Sogndal IL
M 18 år 42 Thristan Engebø Ullebø Førde IL
M 18 år 80 Hjalmar Michelsen Syril IL
M 18 år 118 Ivar Nistad Førde IL
M 18 år 130 Ulvar Tufte Sogndal IL
M 19/20 år 41 Eskil Hov Kaupanger IL
M 19/20 år 91 Even Nesgård Fjellhug/Vereide IL
M 19/20 år 179 Lars Øvrebø Gaular IL
M 19/20 år 217 Vegard Eikevik Sogndal IL

Laurdag 11. januar, sprint klassisk (junior NM)

Klasse: Plassering: Namn:   Klubb:
K 18 år 62 Stina Hillestad Hafslo IL
K 19/20 år 51 Ane Brekke Førde IL
K 19/20 år 58 Gyrid Øygard Førde IL
M 17 år 142 Andre Aske Granheim Fjellhug/Vereide IL
M 17 år 149 Olaus Orheim Mundal Sogndal IL
M 18 år 49 Thristan Engebø Ullebø Førde IL
M 18 år 51 Hjalmar Michelsen Syril IL
M 18 år 78 Ivar Nistad Førde IL
M 18 år 125 Ulvar Tufte Sogndal IL
M 19/20 år 104 Eskil Hov Kaupanger IL
M 19/20 år 157 Lars Øvrebø Gaular IL
M 19/20 år 171 Even Nesgård Fjellhug/Vereide IL
M 19/20 år 184 Vegard Eikevik Sogndal IL

Søndag 12. januar, friteknikk

Klasse: Plassering: Namn:   Klubb:
K 17 år 7 Maren Hjelmeset Kirkeeide Markane IL
K 18 år 50 Stina Hillestad Hafslo IL
K 19/20 år 31 Ane Brekke Førde IL
K 19/20 år 73 Gyrid Øygard Førde IL
M 17 år 5 Magnus Skeide Bakke Eid IL
M 17 år 101 Andre Aske Granheim Fjellhug/Vereide IL
M 17 år 129 Gard Reppen Vigdal Jotun IL
M 17 år DNF Olaus Orheim Mundal Sogndal IL
M 18 år 61 Thristan Engebø Ullebø Førde IL
M 18 år 85 Hjalmar Michelsen Syril IL
M 18 år 119 Ivar Nistad Førde IL
M 18 år 146 Ulvar Tufte Sogndal IL
M 19/20 år 67 Eskil Hov Kaupanger IL
M 19/20 år 108 Even Nesgård Fjellhug/Vereide IL
M 19/20 år 166 Lars Øvrebø Gaular IL
M 19/20 år 187 Bjørn Borkamo Gaular IL
M 19/20 år 207 Vegard Eikevik Sogndal IL
Postadresse: Sogn og Fjordane Skikrins, Postboks 221, 6802 Førde Besøksadresse: Firdaveien 6, Førde
nif-epi04, 04
NTB