Hopp til innhold

Kretscuper 2019

Alle de tre kretscupene ble avsluttet under flotte forhold på Lygna i helgen. Vi gratulerer alle vinnere og deltakere med innsatsen og takker våre sponsorer for godt samarbeid!

Vi takker også våre sponsorer GD, Toten Sparebank og Gålå Idrettsanlegg AS for et godt samarbeid sesongen 2018-19!

Til sammen har 420 unge skiløpere deltatt på ett eller flere renn i de tre cupene i løpet av vinteren, 169 jenter og 251 gutter. Til sammenligning var de samme tallene i 2017-18 totalt 416, fordelt på 164 jenter og 252 gutter. 

Av disse deltok 173  i Totenbank Cup (173), 157 GD Cup (156) og 90 i Gålå Cup (87).
Tallene i parentes viser fjorårets tall.

Vi gratulerer alle de 420 skiløperne med innsatsen, her er sammenlagtresultatene for hver cup: 

TOTENBANK CUP      GD CUP     GÅLÅ CUP

Totenbankcup Topp 3 alle klasser

Jenter 11 år
1. Elise Stangstuen Kjeldsberg, Vind IL
2. Kari Heggen, Harestua IL
3. Hannah Sletsjø Myrland, Vind IL

Jenter 12 år
1. Sol Frid Linvollen Brorson, Svea Skilag
2. Agnes Vesteng, Svea Skilag 
3. Mali Jåvoll Hagen, Brandbu IF

Jenter 13 år
1. Marthe Olsen Katnosa, Svea Skilag
2. Martine Dyste, IL Kolbukameratene 
3. Hanna Hagen Voytovich, Skrautvål IL

Jenter 14 år
1.  Malin Hoelsveen, Raufoss IL langrenn
2. Ane Robøle Fegri, Øystre Slidre IL
3. Karen Vesteng, Svea Skilag

Gutter 11 år
1. Ulrik Jåvoll Hagen, Brandbu IF
2. Sondre Borgen, Østre Toten Skilag
3. Sivert Dragerengen, Raufoss IL Langrenn

Gutter 12 år
1. Ludvid Lunde Ragnhildsløkken, Vind IL
2. Marius Granvold, Vind IL
3. Ola Brusveen, Øystre Slidre IL

Gutter 13 år
1. William Tømterud, Harestua IL
2. Teodor Trygveson Ramnefjell, Fluberg Skiklubb
3. Sindre Østlien Evensen, Vind IL

Gutter 14 år
1. Mathias Hoelsveen, Raufoss IL langrenn
2. Lars Heggen, Harestua IL
3. Casper Engum Nilsen, Vind IL

GD Cup Topp 3 alle klasser

Jenter 11 år
1. Mathea Storlien Sætrom, Lillehammer Skiklub
2. Ingvild Randsted Aanstad, Ringebu-Fåvang Skiklubb
3. Sanna Schøyen Stiansen, Roterud IL

Jenter 12 år
1. Vilde Njarga Øien, Follebu Skiklubb
2. Elise Retterås, Roterud IL
3. Ingrid Maureen Solheim Hattestad, Lillehammer Skiklub

Jenter 13 år
1. Hedda Stenumgard, Ringebu-Fåvang Skiklubb
2. Ruby Serrouya, Lillehammer Skiklub
3. Mari Schøyen Stiansen, Lillehammer Skiklub

Jenter 14 år
1. Iris Tollan Brandhaug, Lillehammer Skiklub
2. Åsne Oline Sletten, Tormod Skilag
3. Stine Ludahl Lagethon, Øyer-Tretten IF

Gutter 11 år
1. Gaute Hernæs Doseth, Harpefoss IL
2. Eirik Krakk Nybakken, Lillehammer Skiklub
3. Håvard Kraggerud Wadahl, Tormod Skilag

Gutter 12 år
1.  Tord Mathias Hareland Berget, Dombås IL
2. Simen Landmark Johansen, Roterud IL
3. Nataniel Bjugan Haanshus, Lillehammer Skiklub

Gutter 13 år
1. Jørgen Holm Grøneng, Lillehammer Skiklub
2. Edvald Smogeli Opsann, Follebu Skiklubb
3. Kristian Sørbotten, Roterud IL

Gutter 14 år
1. Oskar Stenberg Øien, Øyer-Tretten IF
2. Edvard Haugen, Skjåk IL
3. Jørgen landmark Johansen, Lillehammer Skiklub

Les reportasjer fra GD Cup i GD

Gålå Cup Topp 3 alle klasser

Jenter 15 år
1. Oline Vestad, Vågå IL
1. Maria Lykken Hamre, Søre Ål IL
3. Synne Børresen Bollingmo, Raufoss IL Langrenn

Jenter 16 år
1. Maria Masovn Haave, Lillehammer Skiklub
2. Kristina Masovn Haave, Lillehammer Skiklub
3. Ingrid Dragerengen, Raufoss IL Langrenn

Gutter 15 år
1. Sivert Borgen, Østre Toten Skilag
2. Eskil Engdal, Vind IL
3. Håkon Torseth, Lillehammer Skiklub

Gutter 16 år
1. Ola Aurmo, Lom IL
2. Andreas Sletten, Tormod Skilag
3. Simen Gammelmo, Svea Skilag

 Se også egen side for alle kretscuper

  

NIF-EPI03, 03
NTB scanpix