Hopp til innhold

FIS-liste langrenn 2019-20

FIS-liste langrenn for Oppland sesongen 2019-20, oppdatert pr. november 2019, ligger nå ute.

Her er oversikt over alle aktive løpere sesongen 2019-20.

Alle endringer må meldes inn innen 31. desember 2019, alle som står på lista pr. 01.01.20 må betale FIS-lisens, faktura sendes ut klubbvis etter endt sesong.

Evt. endringer meldes inn til oppland@skiforbundet.no snarest!

Fiscode Lastname Firstname Skiclub
8420065 BERTELRUD Lars Bagn IL
3422084 HIPPE Even Saeteren Bagn IL
3423167 STRANDBRAATEN Jostein Begna IL
3426927 AASERUD Marthe Brandbu IF
3424015 GAMMELSAETER Erlend Brandbu IF
3422281 KVAALE Bjoernar Brandbu IF
3426415 AA Ragnhild Rykhus Dombås IL
3426790 ARNEKLEIV Juni Dombås IL
3424041 NOERSTEGAARD Jo Broeste Dombås IL
3426808 SVERDRUP Mari Dombås IL
3421753 SVERDRUP Erlend Dombås IL
3424444 SVERDRUP Kristoffer Dombås IL
3421755 ULEKLEIV Oeystein Dombås IL
8420066 THON Vegard Etnedal Skilag
3427393 FOUGNER Ingrid Follebu Skiklubb
3426490 NORDLUNDE Mari Follebu Skiklubb
3426232 NORDLUNDE Marte Follebu Skiklubb
3422803 STENSHAGEN Mattis Follebu Skiklubb
3422283 TYROM Kjetil Follebu Skiklubb
8420329 WEDUM Fridtjof Follebu Skiklubb
3427121 BAKKEMO Hedda Gjøvik Skiklubb
3426650 BAKKEMO Tuva Gjøvik Skiklubb
3422275 BOLLUM Sondre Gjøvik Skiklubb
3427392 FLUGSTAD Andrine Fuglerud Gjøvik Skiklubb
3423696 FLUGSTAD Fredrik Fuglerud Gjøvik Skiklubb
8420069 FREMSTAD Lars Petter frydenlund Gjøvik Skiklubb
8420068 KLEVENBERG Magnus Gjøvik Skiklubb
3427394 KRAVDAL Kristine Gjøvik Skiklubb
8420072 MJOELSTAD-SVENDSEN Sigurd Gjøvik Skiklubb
3425410 OESTBERG Ingvild Flugstad Gjøvik Skiklubb
3421054 RAMSTAD Haakon Gjøvik Skiklubb
3424621 RAMSTAD Morten Gjøvik Skiklubb
3426376 SAGSTUEN Susann Gjøvik Skiklubb
3424263 SOERUMSHAUGEN Arngrim Gjøvik Skiklubb
8420067 ULSRUD Herman Byfuglien Gjøvik Skiklubb
3422871 GAMME Ole Gran IL
8420070 MOLDEN Even Hjelmaas Gran IL
3421514 NILSEN Gjermund Gran IL
3422280 STAFF Oerjan Gran IL
3427120 SANDE Marie Nesbakken Harestua IL
8420272 OVEREN Sindre Syvertsen IL Kolbukameratene
3426700 BAKKEN Betine Jevnaker IF
8420077 BJERTNAES Bjarte Jevnaker IF
3420363 BJERTNAES Jens Jevnaker IF
3423456 BJERTNAES Johannes Jevnaker IF
8420085 HAGEN Mads Jevnaker IF
3427509 HOEGNES Oda Hermundstad Jevnaker IF
3424374 HOEGNES Ivar Jevnaker IF
3420313 SVINGHEIM Magnus Jevnaker IF
3424623 KVAM Haavard Kolbukameratene IL
8420278 ASPESLETTEN Torjus Berge Lillehammer Skiklub
3424539 BAKKEN Eskil Lillehammer Skiklub
1306493 BJERKE Espen Harald Lillehammer Skiklub
3424622 BJOERNAA Birk Strand Lillehammer Skiklub
3425772 BJOERNSGAARD Marthe Lillehammer Skiklub
3423344 BRATBAK Emil Robert Book Lillehammer Skiklub
3422299 EKREM Ole Eirik Fuglehaug Lillehammer Skiklub
3422579 ENGSETH Lars Lillehammer Skiklub
3426433 FORREN Pauline Lillehammer Skiklub
8420276 GROENENG Sjur Holm Lillehammer Skiklub
8420273 HAAKENSTAD-BRAATEN Falk Lillehammer Skiklub
3427513 HAAVE Kristina Masovn Lillehammer Skiklub
3427531 HAAVE Maria Masovn Lillehammer Skiklub
3423896 HAGEN Vegard Ek Lillehammer Skiklub
3421882 HAMNES Vegard Lillehammer Skiklub
3422798 HANSLIEN Iver Andreas Svarstad Lillehammer Skiklub
3424549 HARBY Joergen Lillehammer Skiklub
3421748 HOFFSBAKKEN Erik Lillehammer Skiklub
3427512 HOLM-LOMBNAES Kaisa Lillehammer Skiklub
3424519 JEVNE Erik Johannes Lillehammer Skiklub
3424619 KARLSEN Even Lillehammer Skiklub
3424618 KARLSEN Jostein Lillehammer Skiklub
3422036 KJAERNSLI Henrik Lillehammer Skiklub
3422039 KJONERUD Kristian A Lillehammer Skiklub
3427514 KVAMME Kristine Louise Lillehammer Skiklub
3425862 LOEVLIEN Ine Lillehammer Skiklub
8420275 LOEVLIEN Ola Lillehammer Skiklub
3427510 MADSLIEN Birgit Dorthea Kleppa Lillehammer Skiklub
3423306 MAGNUSSEN Andreas Finni Lillehammer Skiklub
3427081 MOGER Julie Egeberg Lillehammer Skiklub
3424262 NESJE-HAUGLI Trym Lillehammer Skiklub
3421154 NYENGET Martin Loewstroem Lillehammer Skiklub
3426373 OEREN Karoline Bye Lillehammer Skiklub
8420076 OWREN Fredrik Hammerdal Lillehammer Skiklub
3420458 PEDERSEN Morten Eide Lillehammer Skiklub
3420089 PETTERSEN Oeystein Lillehammer Skiklub
3427511 PRESTMO Eline Lillehammer Skiklub
8420274 ROENNING Jesper Ludvigsen Lillehammer Skiklub
3427515 SKJELSVIK Martine Lillehammer Skiklub
3426110 SMEDAAS Magni Lillehammer Skiklub
3424787 STAUNE-MITTET Andreas Lillehammer Skiklub
8420073 STAUNE-MITTET Johannes Lillehammer Skiklub
8420277 STIANSEN Sverre Schoeyen Lillehammer Skiklub
3422182 STRANDBAKKE Geir Lillehammer Skiklub
8420075 STRANDHAUG Fredrik Lillehammer Skiklub
3425166 SVENKERUD Berthe Annette Lillehammer Skiklub
8420268 SVENSEN Sindre Groev Lillehammer Skiklub
3427395 TAARUD Ingrid Lillehammer Skiklub
3421754 TAUGBOEL Haavard Solaas Lillehammer Skiklub
3424620 WANGEN Erling Lillehammer Skiklub
8420279 WANGEN Vemund Lillehammer Skiklub
8420280 MALLAUG Jo Lom IL
3427505 ANDERSEN Aurora Normann Raufoss IL
3427188 BOLLINGMO Otilie Boerresen Raufoss IL
3427506 DRAGERENGEN Ingrid Raufoss IL
3424543 DRAGERENGEN Ivar Raufoss IL
8420261 HAUGLI Sander Raufoss IL
8420260 HOELSVEEN Jonas Raufoss IL
3427396 JOHNSEN Tuva Raufoss IL
3426371 KARSRUD Kristine Alm Raufoss IL
3424267 KARSRUD Kristoffer Alm Raufoss IL
8420258 LINDMOEN Eirik Bueno Raufoss IL
3424270 LOEKKEN Vinjar Raufoss IL
8420259 MYRLAND Imre Sagbakken Raufoss IL
3427391 SEIERSTAD Janne Ballangrud Raufoss IL
3426638 SEIERSTAD Dorthe Ballangrud Raufoss IL
3424547 STEINSRUD Bendik Raufoss IL
3420922 THYLI Vetle Raufoss IL
3423354 HAUKAAEN Torger Ringebu-Fåvang SK
3424538 KRISTIANSEN Fredrik Riste Ringebu-Fåvang SK
3427076 LAINGEN Mari Ringebu-Fåvang SK
3427078 MORKEN Anne Mathea Ringebu-Fåvang SK
3421216 NYENG Emil Ringebu-Fåvang SK
3424274 GROBAKKEN Rune Rogne IL
3423722 KOLSTADBAKKEN Anders Rogne IL
3424273 NYHAGEN Haakon Rogne IL
3426646 OEYGARD Marit Rogne IL
3423081 OEYGARD Harald Rogne IL
8420262 OEYGARD Sigurd Rogne IL
3421602 BLEKEN Magnus Rudsbygd IL
3427075 BRENNA Maria Skrautvål IL
8420078 CHRISTENSEN Christian Thon Skrautvål IL
3423733 SAEBU Vegard Skrautvål IL
8420263 NORDSETH Peder Elias Snertingdal IF
8420265 ARVESEN Ole Marius Svea Skilag
8420267 BERGE Sivert Laderud Svea Skilag
8420266 GAMMELMO Simen Svea Skilag
3425895 GANGSOE Marie Renee Soerum Svea Skilag
3422623 GANGSOE Johan Soerum Svea Skilag
3424260 GOETHE Marius Skau Svea Skilag
8420264 GORSET Emil Solan Svea Skilag
3426488 GROENTJERNET Anna Svea Skilag
3427398 HEGGEN Anna Svea Skilag
3424276 JOHANNESEN Raymond Svea Skilag
3427399 KJOERVEN Solveig Raastad Svea Skilag
3427074 MELI Nora Svea Skilag
3426140 OLSEN Anne Karen Svea Skilag
3423087 SNELLINGEN Ola Nygaard Svea Skilag
3423334 SOERUM Vebjoern Svea Skilag
3427507 VESTENG Helena Svea Skilag
3424047 FLAAGEN Anders Soensteby Søndre Ål Sportsklubb
3427073 KOLKINN Oda Stoeen Søndre Ål Sportsklubb
3426797 SKJELLUM Ine Søndre Ål Sportsklubb
3427070 BOSSUM Ingvild Søre Ål IL
3427400 EVENSEN Hanna Hasselquist Søre Ål IL
3427397 FOSSUM-BJOERGE Mathilde Søre Ål IL
3426934 GULLIKSTAD Pernille Søre Ål IL
3423184 GULLIKSTAD Henrik Søre Ål IL
3427072 HAMRE Elisabeth Lykken Søre Ål IL
3423388 HEGDAL Vebjoern Søre Ål IL
3427071 HOEIHOLT-VAAGSNES Kirsti Søre Ål IL
3420311 KOKSLIEN Mikko Søre Ål IL
3426495 KORSLUND Martine Søre Ål IL
3425912 MURUD Thea Krokan Søre Ål IL
8420079 OESTENSEN Andreas Søre Ål IL
3426648 STAKSTON Sigrid Søre Ål IL
3423088 STAKSTON Petter Søre Ål IL
3426926 STUBRUD Hege Lindvik Søre Ål IL
8420081 STUBRUD Bjoern Lindvik Søre Ål IL
3427401 SUNDGAARD Sigrid Joeranli Søre Ål IL
3427402 TRAETHAUG Tina Kroeger Søre Ål IL
3427405 SLAAEN Marie Tormod Skilag
8420269 SLETTEN Andreas Tormod Skilag
8420270 TARUD Eskil Espe Tormod Skilag
3427508 KLEVMOEN Marita Torpa Ski
8420331 SVEUM Terje Torpa Ski
3426936 BAKKE Erna Marie Toefting Varde IL
3423718 VESTERAAS Marius Viken Varde IL
3427069 HOLDEN Hedda Vestre Slidre IL
3427066 SNORTHEIMSMOEN Thea Vestre Slidre IL
3423513 FAKSTAD Stig Morten Vest-Torpa UL
8420080 ASAK Torjus Sletvold Vind IL
3426937 BERNTSEN Annette Vind IL
3424269 EVENSEN Ansgar Vind IL
3426496 MYHRVOLD Mathilde Vind IL
8420082 RAGNHILDSLOEKKEN Oskar Lunde Vind IL
3423961 RAMSBERG Kristoffer Vind IL
3422795 RAMSTAD Simen Bratberg Vind IL
3427065 SILBER Natascha Vind IL
3423084 SKINSTAD Maarten Soleng Vind IL
3420815 SKINSTAD Petter Soleng Vind IL
1029267 SKINSTAD Aage Vind IL
3424266 STOELEN Erling Vind IL
3425970 RIKSAASEN Anniken Sofie Vågå IL
3423130 RIKSAASEN Bjoern Georg Vågå IL
8420159 SCHJOELBERG Anders Vågå IL
8420084 ALM Tobias Østre Toten skilag
8420083 FAUCHALD Lars Østre Toten skilag
3421909 HANNESTAD Christian Østre Toten skilag
3424265 HAUGEN Mathias Indrelid Østre Toten skilag
3423721 HAUGEN Sander Kulstad Østre Toten skilag
3426370 JOHANSEN Marte Maehlum Østre Toten skilag
3424521 KVALE Nils Henrik Østre Toten skilag
3427014 LOENSTAD Stine Emilie aamodt Østre Toten skilag
8420271 LUNDBY Jakob Østre Toten skilag
3424034 OESTENSEN Sander Østre Toten skilag
8420064 PETTERSON Jonas Østre Toten skilag
3424522 RISTE Markus Moen Østre Toten skilag
3424520 STROEMVALL Raimond Haugom Østre Toten skilag
3426930 KVAM Eline Øyer-Tretten IF
3423693 LETRUD Alexander Øyer-Tretten IF
3420482 OFFIGSTAD Oddvin Halvor Øyer-Tretten IF
3427390 PLUKKERUD Caroline Øyer-Tretten IF
3426295 EIDE Hilde Øystre Slidre IL
3425404 EIDE Mari Øystre Slidre IL
3426598 EVERTSEN Anja Haakenstad Øystre Slidre IL
3426928 EVERTSEN Ronja Haakenstad Øystre Slidre IL
3426228 HAAKENSTAD-BRAATEN Marte Øystre Slidre IL
3427403 MELBYBRAATEN Eivor Øystre Slidre IL
3425530 WANGENSTEEN Maren Øystre Slidre IL

 

______________________

Senior- og juniorløpere (fra klasse 17 år) som deltar i FIS-renn, Norges Cup og NM kommende skisesong, skal stå på lista.

Klubben har ansvar for å melde inn til skikretsen hvilke løpere som skal innmeldes, hvilke som skal strykes, og hvilke som skal bli stående på lista. Løperne må derfor sørge for innmelding og utmelding via klubben sin.

NB! Klubben vil bli fakturert etter endt sesong for alle løpere som står på listen pr. 1. september, så husk å gi beskjed dersom det er noen som ikke lenger skal stå på lista!

Prisen for innmelding på FIS-lista vil for kommende sesong kr. 350 pr. løper. Ved innmelding etter 1. januar dobles avgiften. NSF dekker for løpere på sentrale landslag.

Skikretsen sender samlet oversikt til Norges Skiforbund og forskutterer avgiften overfor NSF. Skikretsen viderefakturerer klubbene i ettertid når vi mottar faktura fra Skiforbundet etter sesongen 2019-2020.

________________

Hva er FIS-punkter? FIS-punkter er en måte å rangere (måle) alle utøvere på, etter en internasjonal standard. FIS-pkt-lista brukes til seeding, til kvalifisering, m.m. Den best rangerte løper har 0,0 poeng (eller nær 0,0), og så rangeres det oppover. Krav for å kunne delta i World Cup er f.eks 90 FIS-pkt eller lavere (kvinner), og 60 FIS-pkt eller lavere (menn). Det er også vanlig å bruke FIS-pkt-lista som rangering når en skal trekke eller sette opp startlista f.eks i Statoil Norges Cup.

Alle renn som har internasjonal status, teller for å skaffe seg FIS-punkter. Det vil si World Cup-renn, Skandinavisk Cup, NM senior, Statoil Norges Cup senior, og Statoil Norges Cup junior. Dessuten noen "FIS-renn" tidlig på sesongen (Beitosprinten, BUL-sprinten m.m.).

En løpers punkter regnes ut etter en komplisert formel. Generelt kan vi si at gjennomsnittet av de 5 beste resultatene over de siste 12 måneder, er grunnlaget for løperens punkter. Dersom løperen har færre enn 5 tellende renn, gis det et tillegg etter et bestemt system. I henhold til praksis i både FIS og i andre nasjoner, har vi valgt å si at fra og med sesongen 2010-2011 skal alle juniorløpere og seniorløpere som går Norges Cup og NM, være innmeldt på FIS-punkt-lista.

Det kommer ny, oppdatert FIS-punkt-liste ca. 6 ganger i året.

Du kan finne FIS-punkt lista på nettsiden til FIS: www.fisski.com > Cross Country > FIS-points

Velg den øverste lista som kommer opp! Du kan enkelt finne en utøver ved å sortere på etternavn eller fornavn. Husk at Å=aa, Ø=oe, Æ=ae.

For å finne opplysninger om enkeltutøvere, kan du gå frem slik: www.fisski.com > Cross Country- Competitor Biographies Sorter deretter på navn o.l. omtrent som ovenfor.

Med litt øvelse er det enkelt å finne fram, og mange nyttige opplysninger.

   

NIF-EPI03, 03