Hopp til innhold

Slik ser du ski på TV i vinter

Ski-NM fra Beitostølen på NRK.

World Cup-renn om ikke annet oppgitt.


 22. februar 

10:00 NM på ski: 10 km kvinner på Beitostølen (NRK1)
12:00 NM på ski: 10 km menn på Beitostølen (NRK1)


 23. februar

12:45 NM på ski: Sprintkvalifisering kvinner og menn på Beitostølen (NRK1)
14:40 NM på ski: Sprintfinale kvinner og menn på Beitostølen (NRK1)
16:00 Hopp: Skiflyging menn superteam HS235 i Oberstdorf (Vsport 1)


 24. februar

11:00 Alpint: Super-G kvinner i Val di Fassa (Vsport 1)
11:30 NM på ski: 20 km fellesstart med skibytte kvinner på Beitostølen (NRK1)
13:05 NM på ski: 20 km fellesstart med skibytte menn på Beitostølen (NRK1)
13:40 Hopp: Kvinner HS90 i Hinzenbach (NRK1)
15:00 NM på ski: Kombinert langrenn kvinner på Beitostølen (NRK1)
15:30 NM på ski: Kombinert langrenn menn på Beitostølen (NRK1)
16:00 Hopp: Skiflyging menn HS235 i Oberstdorf (TV3)
19:00 Alpint: 1. omgang storslalåm menn i Palisades Tahoe, California (Vsport 1)
22:00 Alpint: 2. omgang storslalåm menn i Palisades Tahoe, California (Vsport 1)


 25. februar

11:00 Alpint: Super-G kvinner i Val di Fassa (Vsport 1)
12:10 NM på ski: Stafett kvinner på Beitostølen (NRK1)
13:35 NM på ski: Stafett menn på Beitostølen (NRK1)
13:40 Hopp: Kvinner HS90 i Hinzenbach (NRK2)
16:00 Hopp: Skiflyging menn HS235 HS235 i Oberstdorf (TV3)
19:00 Alpint: 1. omgang slalåm menn i Palisades Tahoe, California (Vsport 1)
22:00 Alpint: 2. omgang slalåm menn i Palisades Tahoe, California (Vsport 1)

 


 1. mars

09:00 Langrenn: Norgescup klassisk sprint i Hommelvik (VG)
09:00 Hopp: Kvinner HS130 i Lahti (V sport +)
13:45 Langrenn: Kvalifisering lagsprint kvinner og menn i Lahti (TV3)
15:45 Langrenn: Finaler lagsprint kvinner og menn i Lahti (TV3)
17:00 Hopp: Menn HS130 i Lahti (TV3)


 2. mars

09:00 Langrenn: Norgescup 30 km klassisk i Hommelvik (VG)
09:00 Langrenn: 20 km kvinner i Lahti (TV3)
10:30 Kombinert: Hopp menn HS130 i Lahti (VTV3)
11:00 Alpint: Utfor kvinner i Kvitfjell (NRK1)
12:00 Langrenn: 20 km menn i Lahti (TV3)
14:20 Kombinert: Lagsprint menn (2 x 7,5 km) i Lahti (TV3)
16:15 Hopp: Menn HS130 i Lahti (TV3)
17:00 Alpint: 1. omgang storslalåm menn i Aspen, Colorado (V sport +)
20:00 Alpint: 2. omgang storslalåm menn i Aspen, Colorado (V sport 1)


 3. mars

08:00 Langrenn: Ski Classics, Vasaloppet 90 km fra Sälen til Mora (NRK1)
09:00 Langrenn: Norgescup 10 km fri teknikk i Hommelvik (VG)
09:15 Langrenn: Sprintkvalifisering kvinner og menn (V sport 1)
10:00 Kombinert: Hopp menn (TV3)
11:00 Alpint: Super-G kvinner i Kvitfjell (NRK1)
11:45 Langrenn: Sprintfinale kvinner og menn i Lahti (TV3)
14:00 Kombinert: 10 km langrenn menn i Lahti (TV3)
16:00 Hopp: Menn HS130 i Lahti (TV3)
17:00 Alpint: 1. omgang slalåm menn i Aspen, Colorado (V sport +)
20:00 Alpint: 2. omgang slalåm menn i Aspen, Colorado (V sport 1) 


 7. mars

17:00 Kombinert: Hopp kvinner HS106 i Midtstuen (TV 2)
           *langrennet går i Holmenkollen lørdag 9/3


 8. mars

17:00 Hopp: Raw Air menn, kvalifisering HS134 i Holmenkollen (TV 2 sport 2)
20:00 Hopp: Raw Air kvinner, kvalifisering HS134 i Holmenkollen (TV 2 sport 1) 


 9. mars

09:30 Kombinert: Hopp menn i HS134 i Holmenkollen (TV 2)
09:30 Alpint: 1. omgang storslalåm menn i Kranjska Gora (TV3)
10:30 Langrenn: 50 km kvinner i Holmenkollen (TV 2)
10:30 Alpint: 1. omgang storslalåm kvinner i Åre (TV3)
12:30 Alpint: 2. omgang storslalåm menn i Kranjska Gora (TV3)
13:30 Kombinert: 5 km kvinner i Holmenkollen (TV 2)
13:30 Alpint: 2. omgang storslalåm kvinner i Åre (TV3)
14:00 Kombinert: 10 km langrenn menn i Holmenkollen (TV 2)
14:40 Hopp: Raw Air menn HS134 i Holmenkollen (TV 2)
15:45 Langrenn: Kong Haralds ungdomsstafett (TV 2 play)
16:45 Hopp: Raw Air kvinner HS134 i Holmenkollen (TV 2)


 10. mars

09:30 Kombinert: Hopp menn i HS134 i Holmenkollen (TV 2)
09:30 Alpint: 1. omgang slalåm menn i Kranjska Gora (TV3)
10:30 Langrenn: 50 km menn i Holmenkollen (TV 2)
10:30 Alpint: 1. omgang slalåm kvinner i Åre (TV3)
11:30 Hopp: Raw Air kvinner, kvalifisering  i HS134 i Holmenkollen (TV 2 sport 1)
13:00 Hopp: Raw Air menn, kvalifisering i HS134 i Holmenkollen (TV 2 sport 1)
12:30 Alpint: 2. omgang slalåm kvinner i Åre (TV3)
13:00 Hopp: Kvalifisering Raw Air HS134 i Holmenkollen (TV 2)
13:30 Kombinert: 10 km langrenn menn i Holmenkollen (TV 2)
14:20 Hopp: Raw Air menn i HS134 i Holmenkollen (TV 2)
17:00 Hopp: Raw Air kvinner i HS134 i Holmenkollen (TV 2 sport 1) 


 12. mars

11:00 Hopp: Raw Air, kvalifisering kvinner i Granåsen (TV 2 sport 2)
11:30 Langrenn: Sprintprolog kvinner og menn i Drammen (TV 2)
14:00 Langrenn: Sprintfinale kvinner og menn i Drammen (TV 2)
16:00 Hopp: Raw Air menn HS138 i Granåsen (TV 2)
18:00 Hopp: Raw Air kvinner HS138 i Granåsen (TV 2, TV 2 sport 2 fra 18:30)


 13. mars

11:00 Hopp: Raw Air, kvalifisering kvinner HS138 i Granåsen (TV 2 sport 2)
16:00 Hopp: Raw Air menn HS138 i Granåsen (TV 2)
18:15 Hopp: Raw Air kvinner HS138 i Granåsen (TV 2 sport 2)


 15. mars

12:15 Langrenn: Sprint kvalifisering kvinner og menn i Falun (V sport 1)
14:45 Langrenn: Sprintfinale kvinner og menn i Falun (TV3)
16:50 Hopp: Raw Air, skiflyging i HS240 i Vikersund (NRK)


 16. mars

08:00 Langrenn: Ski Classics, Birkebeinerrennet 54 km fra Rena til Lillehammer (NRK)
09:00 Alpint: 1. omgang storslalåm menn i Saalbach (NRK)
10:00 Hopp: Raw Air, skiflyging kvinner i HS240 i Vikersund (NRK)
10:30 Alpint: 1. omgang slalåm kvinner i Saalbach (NRK)
11:00 Langrenn: 10 km kvinner i Falun (TV3)
11:00 Freeski: Slopestyle finale kvinner i Tignes (Viaplay)
12:00 Alpint: 2. omgang storslalåm menn i Saalbach (NRK)
13:00 Kombinert: Miks laghopp i HS100 i Granåsen (NRK)
13:30 Alpint: 2. omgang slalåm kvinner i Saalbach (NRK)
13:30 Freeski: Slopestyle finale menn i Tignes (V sport +)
14:00 Langrenn: 10 km menn i Falun (TV3)
15:10 Kombinert: Miks lagkonkurranse (2 x 2,5 km og 2 x 5 km) i Granåsen (NRK)
16:00 Hopp: Raw Air, skiflyging menn i HS240 i Vikersund (NRK) 


 17. mars

09:00 Alpint: 1. omgang storslalåm kvinner i Saalbach (NRK)
10:00 Hopp: Raw Air, skiflyging kvinner i HS240 i Vikersund (NRK)
10:30 Alpint: 1. Omgang slalåm menn i Saalbach (NRK)
10:30 Kombinert: Hopp kvinner HS100 i Granåsen (NRK)
11:00 Langrenn: 20 km fellesstart kvinner i Falun (TV3)
12:00 Alpint: 2. omgang storslalåm kvinner i Saalbach (NRK)
12:10 Kombinert: Hopp menn HS138 i Granåsen (NRK)
13:30 Alpint: 2. omgang slalåm menn i Saalbach (NRK)
14:15 Langrenn: 20 km fellesstart menn i Falun (TV3)
14:55 Kombinert: 7,5 km langrenn kvinner i Granåsen (NRK)
15:30 Kombinert: 10 km langrenn menn i Granåsen (NRK)
15:30 Hopp: Raw Air, skiflyging menn i HS240 i Vikersund (NRK)

NIF-EPI01, 01