Hopp til innhold

SKI PÅ TV 2022/23

VM i alpint ser du på TV3/Viaplay. Følg også med på kombinert i Schonach og hopprenn i Nord-Amerika.

Strømme-TV: TV3 & Viaplay   NRK TV   TV 2 & TV 2 Play   Direktesport

 

TV-TIDER ALPIN-VM TV-tider ski-VM nordiske grener

7. februar:

11:00 Alpin-VM: Kombinasjon menn, super-G, TV3
14:30 Alpin-VM: Kombinasjon menn, slalåm, TV3

8. februar:

11:30 Alpin-VM: Super-G kvinner, TV3


9. februar:

11:30 Alpin-VM: Super-G menn, TV3

10. februar:

22:55 Hopp: Kvalifisering menn i Lake Placic, V sport 1

11. februar:

08:55 Kombinert: Hopp kvinner i Schonach, TV3
09:45 Kombinert: Hopp menn i Schonach, TV3
11:00 Alpin-VM: Utfor kvinner, TV3
12:45 Kombinert: Langrenn kvinner i Schonach, TV3
13:45 Kombinert: Langrenn menn i Schonach, TV3
15:55 Hopp: Menn i Lake Placid, V sport 1
22:55 Hopp: Super Team menn i Lake Placid, V sport 1

12. februar:

07:45 Langrenn: Ski Classics, Jizerska Padesatka, 50 km i Bedrichov, NRK1
09:25 Kombinert: Hopp kvinner i Schonach, V sport 1
10:25 Kombinert: Hopp menn i Schonach, V sport 1
11:00 Alpin-VM: Utfor menn, TV3
12:30 Kombinert: Langrenn kvinner i Schonach, V sport 1
14:10 Kombinert: Langrenn menn i Schonach, V sport 1
16:10 Hopp: Menn i Lake Placid, V sport 1

13. februar

14. februar
12:15 Alpin-VM: Lagkonkurranse parallellslalåm, TV3
17:00 Alpint-VM: Kvalifisering parallell, V sport 1

15. februar
12:00 Alpin-VM: Parallellstorslalåm kvinner og menn, TV3

16. februar
10:00 Alpin-VM: Storslalåm kvinner 1. omgang, TV3
11:25 Freeski: Skicross i Reiteralm, TV 2 Sport 2
13:30 Alpin-VM: Storslalåm kvinner 2. omgang, TV3

17. februar
10:00 Alpin-VM: Storslalåm menn 1. omgang, TV3
11:25 Freeski: Skicross i Reiteralm, TV 2 Sport 2
13:30 Alpin-VM: Storslalåm menn 2. omgang, TV3
14:55 Hopp: Kvinner i Rasnov, NRK1
16:50 Hopp: Kvalifisering menn i Rasnov, NRK1

18. februar
07:55 Langrenn: Ski Classics, Grönklitt Criterium, 50 km i Dalarna, NRK1 (over på NRK2 fra 09:55)
09:55 Hopp: Kvinner i Rasnov, NRK1
10:00 Alpin-VM: Slalåm kvinner 1. omgang, TV3
12:55 Telemark: Parallell fra Ål i Hallingdal, NRK2
13:30 Alpin-VM: Slalåm kvinner 2. omgang, TV3
16:30 Hopp: Menn i Rasnov, NRK1 (starter på NRK2 16:15)

19. februar
07:55 Langrenn: Ski Classics, 15 km individuell tempo i Grönklitt, Dalarna, NRK1
10:00 Alpin-VM: Slalåm menn 1. omgang, TV3
13:30 Alpin-VM: Slalåm menn 2. omgang, TV3
16:30 Hopp: Lag menn, NRK1 (på NRK2 fra 16:05)

* World Cup om ikke annet oppgitt

 

 

ALPIN-VM i COURCHEVEL & MERIBEL, FRANKRIKE

Viaplay har rettighetene til alpin-VM. Øvelsene sendes på TV3 om ikke annet er oppgitt.

6. februar
11:00 Kombinasjon kvinner, super-G 
14:30 Kombinasjon kvinner, slalåm

7. februar
11:00 Kombinasjon menn, super-G
14:30 Kombinasjon menn, slalåm 

8. februar
11:30 Super-G kvinner 

9. februar
11:30 Super-G menn 

11. februar
11:00 Utfor kvinner

12. februar
11:00 Utfor menn 

14. februar
12:15 Lagkonkurranse parallellslalåm
17:00 Kvalifisering parallell (V sport 1)

15. februar
12:00 Parallellstorslalåm kvinner og menn

16. februar
10:00 Storslalåm kvinner 1. omgang
13:30 Storslalåm kvinner 2. omgang

17. februar:
10:00 Storslalåm menn 1. omgang
13:30 Storslalåm menn 2. omgang

18. februar:
10:00 Slalåm kvinner 1. omgang
13:30 Slalåm kvinner 2. omgang

19. februar:
10:00 Slalåm menn 1. omgang
13:30 Slalåm menn 2. omgang

 

     

Ski-VM nordiske grener i Planica, Slovenia

NRK1 sender lineært fra Planica, Viaplay strømmer konkurransene.

22. februar:
16:25 Hopp: Kvalifisering normal bakke kvinner

23. februar:
12:00 Langrenn: Sprintprolog
14:30 Langrenn: Sprint, utslagsrunder
17:00 Hopp: Normal bakke kvinner

24. februar:
11:30 Kombinert: Hopp kvinner
14:15 Kombinert: 5 km langrenn kvinner
15:30 Langrenn: 30 km fellesstart med skibytte menn
17:45 Hopp: Kvalifisering normal bakke menn

25. februar:
10:00 Kombinert: Hopp menn
12:15 Hopp: Lagkonkurranse kvinner
14:00 Langrenn: 15 km fellesstart med skibytte kvinner
15:30 Kombinert: 10 km langrenn kvinner
17:00 Hopp: Normal bakke menn

26. februar:
10:30 Kombinert: Hopp mikskonkurranse
11:30 Langrenn: Lagsprint, semifinaler
13:30 Langrenn: Lagsprint, finaler
15:00 Kombinert: 4 x 5 km mikskonkurranse
17:00 Hopp: Mikskonkurranse

28. februar:
12:30 Langrenn: 10 km fri teknikk kvinner
18:30 Hopp: Kvalifisering stor bakke kvinner

1. mars:
11:00 Kombinert: Hopp lagkonkurranse menn
12:30 Langrenn: 15 km fri teknikk menn
15:10 Kombinert: 4 x 5 km lagkonkurranse menn
17:30 Hopp: Stor bakke kvinner

2. mars:
12:30 Langrenn: 4 x 5 km stafett kvinner
17:30 Hopp: Kvalifisering stor bakke menn

3. mars:
12:30 Langrenn: 4 x 10 km stafett menn
17:30 Hopp: Stor bakke menn

4. mars:
10:30 Kombinert: Hopp stor bakke menn
12:00 Langrenn: 30 km fellesstart kvinner
15:00 Kombinert: 10 km langrenn menn
16:30 Hopp: Lagkonkurranse menn

5. mars:
12:00 Langrenn: 50 km fellesstart menn

NIF-EPI02, 02
NTB