Hopp til innhold

Jarl Magnus Riiber skal i aksjon under kombinertløpernes World Cup-åpning i Ruka. (Terje Bendiksby / NTB)

SKI PÅ TV 2022/23

Følg nordiske grener i Ruka, mens alpinistene er i Nord-Amerika.

         Nrk logo    

          

Klikk for å strømme: TV3 & Viaplay   NRK TV   TV 2 & TV 2 Play   Direktesport

 

Her er ukens TV-tider: 

Lørdag 26. november
08:40 Langrenn: Equinor Norgescup på Gålå med para, Amedia Direktesport
09:00 Hopp: Menn i Ruka, TV3
11:00 Langrenn: 10 km kvinner i Ruka, TV3
12:30 Kombinert: Hopp menn i Ruka, TV3
13:30 Langrenn: 10 km menn i Ruka, TV3
15:20 Kombinert: Langrenn menn i Ruka, TV3
15:50 Alpint: 1. omgang storslalåm kvinner i Killington, V sport 1
19:00 Alpint: 2. omgang storslalåm kvinner i Killington, TV3
20:30 Alpint: Utfor menn i Lake Louise, TV3 (NB! Erstatter oppsatt Super G)

Søndag 27. november
09:00 Hopp: Menn i Ruka, TV3
09:25 Langrenn: Equinor Norgescup på Gålå med para, Amedia Direktesport
11:00 Kombinert: 10 km fellesstart menn i Ruka, TV3
12:00 Langrenn: 20 km jaktstart kvinner i Ruka, TV3
13:30 Langrenn: 20 km jaktstart menn i Ruka, TV3
15:15 Kombinert: Hopp menn i Ruka, TV3 (siste runde av Ruka Tour)
16:05 Alpint: 1. omgang slalåm kvinner i Killington, V sport 1
19:00 Alpint: 2. omgang slalåm kvinner i Killington, TV3
20:30 Alpint: Super G menn i Lake Louise, TV3 

** World Cup om ikke annet oppgitt

Equinor Norgescup langrenn med para på Gålå i helgen strømmes på Direktesport.no

Lørdag 26/11:
0840 Para
09:10 10 km fri teknikk menn
1010 Para  
12:20 10 km fri teknikk kvinner
1215-1335 Para
Søndag 27/11:
09:25: Para først ut
09:30 20 km klassisk menn fellesstart
10:40 10 km klassisk kvinner fellesstart


FOTO:
Johannes Høsflot Klæbo i aksjon på Beitostølen (Terje Bendiksby / NTB)

SENERE I VINTER:

* World Cup om ikke annet oppgitt

Fredag 2. desember:
09:55 Kombinert: Hopp kvinner normal bakke i Lillehammer, TV 2
10:55 Langrenn: 10 km fri teknikk kvinner i Lillehammer, TV 2
12:40 Langrenn: 10 km fri teknikk menn i Lillehammer, TV 2
14:25 Kombinert: 5 km langrenn kvinner i Lillehammer, TV 2
18:15 Alpint: Utfor menn i Beaver Creek, TV3

Lørdag 3. desember:
08:40 Kombinert: Hopp menn normal bakke i Lillehammer, TV 2
09:25 Langrenn: Sprintprolog i Lillehammer, TV 2
10:30 Kombinert: Hopp kvinner normal bakke i Lillehammer, TV 2 Sport 2
11:55 Langrenn: Sprintfinaler i Lillehammer, TV 2
14:00 Kombinert: 5 km langrenn kvinner i Lillehammer, TV 2 Sport 2
14:30 Kombinert: 10 km langrenn menn i Lillehammer, TV 2 Sport 2
15:20 Freeski: Kulekjøring i Ruka, Finland, V sport +
16:25 Hopp: Kvinner normal bakke i Lillehammer, TV 2 Sport 2
18:00 Alpint: Utfor menn i Beaver Creek, TV3
20:30 Alpint: Utfor kvinner i Lake Louise, TV3

Søndag 4. desember:
09:25 Kombinert: Hopp menn i Lillehammer, TV 2
10:40 Langrenn: 20 km fellesstart med skibytte kvinner i Lillehammer, TV 2
12:55 Langrenn: 20 km fellesstart med skibytte menn i Lillehammer, TV 2
14:40 Kombinert: 10 km langrenn menn i Lillehammer, TV 2 Sport
15:00 Kombinert: 10 km langrenn menn i Lillehammer, TV 2
15:00 Freeski: Hopp i Ruka, Finland, V sport +
15:40 Hopp: Kvalifisering kvinner i Lillehammer, TV 2
16:25 Hopp: Kvinner stor bakke i Lillehammer, TV 2
18:00 Alpint: Super G menn i Beaver Creek, TV3
19:00 Alpint: Super G kvinner i Lake Louise, TV3

NIF-EPI02, 02
Foto: Terje Bendiksby / NTB