Hopp til innhold

SKI PÅ TV 2022/23

Langrennsfest på Beitostølen. Alpinistene tilbake i Europa, mens hopperne skal til Titisee-Neustadt.

Klikk for å strømme: TV3 & Viaplay   NRK TV   TV 2 & TV 2 Play   Direktesport

 

Her er ukens TV-tider: 


10. desember
10:50 Freeski: Skicross menn og kvinner i Val Thorens, V sport +

Fredag 9. desember
09:20 Langrenn: Klassisk sprint, prolog på Beitostølen, NRK1
10:00 Hopp: Kvalifisering menn i Titisee-Neustadt, V sport 1
10:50 Freeski: Skicross menn og kvinner i Val Thorens, V sport +
11:45 Hopp: Stor bakke (HS142) menn i Titisee-Neustadt, V sport 1
11:50 Langrenn: Klassisk sprint, finaler på Beitostølen, NRK1

Lørdag 10. desember
09:20 Langrenn: Ski Classics, lagtempo 15 km fra Bad Gastein, NRK1 (fortsetter på NRK2 fra 09:45)
09:30 Alpint: Storslalåm 1. omgang menn i Val d´Isère. TV3
09:55 Langrenn: 10 km klassisk kvinner på Beitostølen, NRK1
10:30 Alpint: Storslalåm 1. omgang kvinner i Sestriere, TV3 og V Sport 2
11:30 Freeski: Kulekjøring menn og kvinner i Idre Fjäll, V sport +
11:45 Hopp: Mikskonkurranse stor bakke (HS142) i Titisee-Neustadt, TV3
12:10 Langrenn: 10 km klassisk menn på Beitostølen, NRK2
12:20 Alpint: Storslalåm 2. omgang menn i Val d´Isère, V sport 1
12:55 Langrenn: Miksstafett på Beitostølen, NRK1
13:30 Alpint: Storslalåm 2. omgang kvinner i Sestriere, V sport 1
13:40 Alpint: Storslalåm 2. omgang menn og kvinner, TV3

Søndag 11. desember
09:05 Langrenn: Ski Classics, 25 km prolog fra Bad Gastein, NRK1 (fortsetter på NRK2 fra 11:10)
09:30 Alpint: Slalåm 1. omgang menn i Val d´Isère, TV3
10:30 Alpint: Slalåm 1. omgang kvinner i Sestriere, TV3 og V sport 2
11:20 Freeski: Kulekjøring menn og kvinner i Idre Fjäll, V sport +
11:55 Langrenn: Miksstafett på Beitostølen, NRK1
12:05 Hopp: Stor bakke (HS142) kvinner i Titisee-Neustadt, V sport 1
12:30 Alpint: Alpint 2. omgang menn i Val d`Isère, TV3
13:30 Alpint: Alpint 2. omgang kvinner i Sestriere, TV3
15:45 Hopp: Stor bakke (HS142) menn i Titisee-Neustadt, TV3

 

SENERE I VINTER:

Fredag 16. desember
08:45 Kombinert: Hopp (HS97) kvinner i Ramsau,
09:25 Kombinert: hopp (HS97) menn i Ramsau, 
10:30 Alpint: Utfor kvinner i St. Moritz, V sport 1
11:45 Alpint: Super G menn i Val Gardena, V sport 1
11:50 Freeski: Kulekjøring, Alpe d´Huez, V sport +
13:00 Kombinert: 5 km langrenn kvinner i Ramsau, TV 2
13:35 Kombinert: 10 km langrenn menn i Ramsau, TV 2
15:45 Hopp: Kvalifisering menn i Engelberg, V sport 1
17:50 Freeski: Big Air menn og kvinner i Copper Mountain, V sport 1

Lørdag 17. desember
08:10 Langrenn: Ski Classics, La Venosta over 42 km, NRK1
08:40 Kombinert: Hopp kvinner i Ramsau, TV 2
09:20 Kombinert: Hopp menn i Ramsau, TV 2
10:30 Alpint: Utfor kvinner i St. Moritz, TV3
10:45 Langrenn: Sprintprolog i Davos, V sport 1
11:45 Alpint: Utfor menn i Val Gardena, TV3
12:50 Freeski: Parallell-kulekjøring, Alpe d´Huez, V sport +
13:15 Langrenn: Sprint i Davos, TV3
13:30 Kombinert: 5 km langrenn kvinner i Ramsau, TV 2
15:00 Kombinert: 10 km langrenn menn i Ramsau, TV 2
16:00 Hopp: Menn i Engelberg, TV3
20:50 Freeski: Halfpipe i Copper Mountain, V sport +

Søndag 18. desember
10:00 Alpint: Storslalåm 1. omgang menn i Alta Badia, TV3 og V sport 1
10:45 Langrenn: 20 km fri teknikk kvinner, TV3
11:20 Alpint: Super G kvinner i St. Moritz, V sport +
12:20 Hopp: Hopp menn i Engelberg
13:15 Langrenn: 20 km fri teknikk menn, TV3
13:30 Alpint: Storslalåm 2. omgang menn i Alta Badia, V sport +

Mandag 19. desember
10:00 Alpint: Storslalåm 1. omgang menn i Alta Badia, V sport 1
14:00 Alpint: Storslalåm 2. omgang menn i Alta Badia, V sport 1

Onsdag 21. desember
11:50 Freeski: Skicross i Innichen, V sport +

Torsdag 22. desember
11:50 Freeski: Skicross i Innichen, V sport +
17:35 Alpint: Slalåm 1. omgang menn i Madonna di Campiglio, V sport 1
20:35 Alpint: Slalåm 2. omgang menn i Madonna di Campiglio, V sport +

* World Cup om ikke annet oppgitt

 

nif-epi04, 04
Foto: Geir Olsen / NTB