Hopp til innhold

OL uttak Olympiatoppen

Olympiatoppen har uttatt utøvere til OL og Paralympics i Beijing i freeski, langrenn, hopp, alpint og kombinert.

Følg Paralympics på Team Norway

Endringer i troppen som påvirker alpint og langrenn. Se sak på olympiatoppen.no


Alpint:
Jesper Saltvik Pedersen, Plogen Skiklubb
Magnus Valø Balchen, Ready Idrettsforeningen
Marcus Grasto Nilsson, Ready Idrettsforeningen

Langrenn:
Trygve Toskedal Larsen, Trysil Idrettslag
Indira Milena Hopsdal Liseth, Viking Turn og Idrettsforening
Vilde Nilsen, Kvaløysletta Skilag
Thomas Karbøl Oxaal, Sauda Idrettslag
Ole Martin Lid (ledsager til Thomas Karbøl Oxaal), Tomrefjord Idrettslag
Birgit Lovise Røkkum Skarstein, Frol Idrettslag
Kjartan Haugen, Fossum Idrettsforening

OL
Freeski:

Ferdinand Dahl Ingierkollen Rustad Slalomklubb
Sandra Eie Bærums Skiklub
Johanne Killi Dombås Idrettslag
Christian Nummedal Hakadal Idrettslag
Birk Ruud Bærums Skiklub
Tormod Frostad, Bærums Skiklub

Kombinert
Espen Andersen Lommedalens Idrettslag
Espen Dalhaug Bjørnstad Byaasen Skiklub
Jørgen Nyland Graabak Byåsen Idrettslag
Jens Lurås Oftebro Idrettslaget Jardar
Jarl Magnus Riiber Idrettslaget Heming

Langrenn:
Maiken Caspersen Falla Strandbygda Idrettslag
Helene Fossesholm Eiker Skiklubb
Hans Christer Holund Lyn Ski
Emil Iversen IL Varden Meråker
Therese Johaug Idrettslaget Nansen
Johannes Høsflot Klæbo Byåsen Idrettslag
Simen Hegstad Krüger Lyn Ski
Håvard Solås Taugbøl Lillehammer Skiklub
Erik Valnes Bardufoss og Omegn Idrettsforening
Heidi Weng IL BUL
Lotta Udnes Weng Nes Ski
Tiril Udnes Weng Nes Ski
Pål Golberg, Gol IL
Mathilde Myhrvold, Vind IL
Anne Kjersti Kalvå, Lundamo IL
Sjur Røthe, Voss IL

Alpint:
Ragnhild Mowinckel, Sportsklubben Rival
Mina Fürst Holtmann, Bærums Skiklub
Thea Stjernesund, Hakadal IL
Maria Tviberg, Geilo IL
Aleksander Aamodt Kilde, Lommedalens IL
Adrian Smiseth Sejersted, Stabæk IF
Sebastian Johann Foss Solevåg, Spjelkavik IL
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Timon Haugan, Oppdal alpin
Lucas Braathen, Bærums Skiklub
Atle Lie Mcgrath, Bærums Skiklub
Rasmus Windingstad, Bærums Skiklub
Kjetil Jansrud, Peer Gynt Alpin
FabianWilkens Solheim, IL Heming

Hopp:
Marius Lindvik, Rælingen Skiklubb
Halvor Egner Granerud, Asker Skiklubb
Daniel-André Tande, Kongsberg IF
Johann Forfang, Tromsø SK
Robert Johansson, Søre Ål IL
Thea Minyan Bjørseth, Lensbygda Sportsklubb
Silje Opseth, IL Holeværingen
Anna Odine Strøm, Alta IF


NIF-EPI02, 02
Kjell G. Karlsen/NM alpint