Hopp til innhold

Regionsdirketør i Bilia Norge, Bjørnar Hasle, ser frem til tre nye år i samarbeid med Skiforbundet langrenn og daglig leder Cathrine Instebø. (Foto: Snakk AS)

Bilia forlenger med Skiforbundet langrenn

Bilia Norge forlenger sitt samarbeid med Norges Skiforbund langrenn, og fortsetter som strategisk samarbeidspartner ut sesongen 2027/28.

Den nye treårige avtalen gjelder fra 1. mai 2025 til 30. april 2028, og innebærer at Bilia fortsatt leverer elektriske biler fra XPENG til utøvere, trenere og støtteapparat i Skiforbundet langrenn.

– Vi er svært glade for at Bilia velger å fortsette som samarbeidspartner. Transport er en kritisk del av vår virksomhet, og med Bilia på laget kan vi sikre trygge og miljøvennlige reiser for våre utøvere og ansatte, sier Cathrine Instebø, daglig leder i Skiforbundet langrenn. 

Langrenn er en sport som krever høy mobilitet, med treninger, samlinger og konkurranser over hele landet – og ofte i utlandet. Gjennom avtalen får Skiforbundet tilgang til et bredt utvalg elektriske biler fra XPENG, noe som gir både trygghet, fleksibilitet og reduserte klimautslipp i en travel hverdag. 

Grønn mobilitet står sentralt i samarbeidet, og både Bilia og Skiforbundet deler en ambisjon om å bidra til at vi kan ta mer klimasmarte avgjørelser – både i idretten og i næringslivet. 

– Denne avtalen handler ikke bare om transport. Den handler om å legge til rette for prestasjoner på toppnivå. Når utøverne våre vet at de kommer seg trygt og effektivt frem dit de skal, kan de fokusere fullt og helt på å levere i skisporet, sier Instebø. 

For Bilia er samarbeidet en mulighet til å styrke både organisasjonsidentitet og kjennskapen til XPENG – og samtidig bidra til norsk langrenns videre suksess. 

– Vi er stolte av å inngå dette samarbeidet med Skiforbundet langrenn. Langrenn er en nasjonalsport med sterke verdier, og vi ser frem til å bidra til videre suksess for norsk langrenn samtidig som vi styrker vår egen merkevare, sier Bjørnar Hasle, Regiondirektør i Bilia Norge AS. 

XPENG Motors Norway er også en viktig aktør i partnerskapet og deler entusiasmen for avtalen. 

– Vi er stolte over å være en del av dette samarbeidet og ser frem til å bidra med våre innovative elektriske kjøretøy. Langrenn er en sport som symboliserer utholdenhet og teknologisk utvikling, noe vi i XPENG identifiserer oss sterkt med, sier Claes Persson, Managing Director XPENG Motors Norway AS. 

NIF-EPI02, 02