Hopp til innhold

Harald Østberg Amudsen (NTB)

Her er langrennslandslagene

Norges Skiforbund har tatt ut landslagene for sesongen 2021-2022.

For nærmere presentasjon av løperne, gå til landslagssidene 

Uttak landslag sesongen 2021/2022:
Equinor Juniorlandslaget
Anna Heggen, Svea Skilag/NTG-L
Maria Hartz Melling, Konnerud IL
Emma Kirkeberg Mørk, Drammens BK
Ingerid Vadder, Morgedal IL/HSG
Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
Marte Mikkelsplass, Bromma IL
Nikolai Elde Holmboe, Bærums Verk Hauger IF
Aleksander Elde Holmboe, Bærums Verk Hauger IF
Johan Lien Nordeng, Alsvåg IL
Johannes Lønnestad Flaaten, Morgedal IL/HSG
Preben Horven, Bossmo og Ytteren IL
Mathias Holbæk, IL Vindbjart/HSG

Equinor Rekruttlandslaget
Julie Myhre, Byåsen IL
Hedda Østberg Amundsen, Asker SK
Margrethe Bergane, Konnerud IL
Kristin Austgulen Fosnes, Fossum IF
Marthe Skaanes, Strindheim IL
Synne Arnesen, Tromsø SK
Martin Kirkeberg Mørk, Drammens BK
Jan Thomas Jenssen, Hommelvik IL
Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL
Ansgar Evensen, Vind IL
Håvard Moseby, Kjelsås IL
Iver Tildheim Andersen, Rustad IL

Para Elite
Vilde Nilsen, Kvaløysletta Skilag (stående)
Thomas Kaarbøl Oxaal, Sauda IL (stående, svaksynt)
Ole Martin Lid, Tomrefjord IL (ledsager Oxaal)
Trygve Larsen, Trysilgutten IL (stående)

Para rekrutt
Indira Milena Hopsdal Liseth, TIF Viking (sittende)
Andreas Bjørnstad, Svelvik IF (sittende)

Kvinner Elite
Therese Johaug, IL Nansen
Heidi Weng, IL Bul
Maiken Caspersen Falla, Strandbygda IL
Helene Marie Fossesholm, Eiker SK
Tiril Weng, Nes Ski
Lotta Weng, Nes Ski
Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik SK
Anna Svendsen, Tromsø SK
Ane Appelkvist Stenseth, Grong IL
Anne Kjersti Kalvå, Lundamo IL
Mathilde Skjærdalen Myhrvold, Vind IL

Menn Elite Sprint
Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL
Erik Valnes, Bardufoss og Omegn IF
Pål Golberg, Gol IL
Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer SK
Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk og Hauger IF

Menn Elite Allround
Hans Christer Holund, Lyn Ski
Emil Iversen, IL Varden Meråker
Sjur Røthe, Voss IL
Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski
Martin Løwstrøm Nyenget, Lillehammer SK
Harald Østberg Amundsen, Asker SK 

NIF-EPI01, 01
Foto: Gorm Kallestad /NTB