Hopp til innhold

Helene Fossesholm (NTB Scanpix)

Uttak langrenn - World Cup Falun

Til helgens verdenscup i svenske Falun 8. - 9. februar 2020 stiller Norge med 24 løpere.

Kvinner

Therese Johaug - IL Nansen
Heidi Weng - IL BUL
Maiken Caspersen Falla - Gjerdrum IL
Ingvild Flugstad Østberg - Gjøvik Skiklubb
Astrid Uhrenholdt Jacobsen - IL Heming
Ragnhild Haga, Åsen IL
Tiril Udnes Weng - Nes Ski
Ane Appelkvist Stenseth - Grong IL
Anna Svendsen - Tromsø Skiklubb
Julie Myhre, Byåsen IL
Helene Marie Fossesholm, Eiker Skiklubb

 

Menn

Martin Johnsrud Sundby, Røa IL
Sjur Røthe, Voss IL
Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski
Hans Christer Holund, Lyn Ski
Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL
Pål Golberg, Gol IL
Erik Valnes, Bardufoss og omegn IF
Eirik Brandsdal, Kjelsås IL
Gjøran Holstad Tefre - Førde IL, Team Veidekke Vest
Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer SK, Team Veidekke Innlandet
Pål Trøan Aune, Steinkjer SK, Team Veidekke Midt-Norge
Fredrik Riseth, Byåsen IL, Team Veidekke Midt-Norge
Jan Thomas Jenssen, Hommelvik IL, Team Veidekke Midt-Norge

Norge reiser med 11 kvinner og 13 menn til World Cup langrenn i Falun, Sverige. De uttatte løperne er fra elite- rekrutt- og Veidekkelag, samt juniorløperen Helene Marie Fossesholm som gjennomførte et strålende NM.  Julie Myhre (Byåsen IL, Rekruttlaget Equinor Morgendagens Helter) og Gjøran Holstad Tefre (Førde IL og Team Veidekke Vest) har begge friplass som ledere av Skandinavisk Cup.

Johannes Høsflot Klæbo må dessverre stå over WC Falun etter et uhell i helgen.
– Johannes har pådratt seg brudd i et lite bein ved en finger, og må trene alternativt hjemme når verdenscupen i Falun går til helgen. Vi håper og tror SkiTour 2020 fortsatt er innen rekkevidde, sier medisinsk ansvarlig for langrenn i Skiforbundet, Øystein Andersen.


MENN SPRINT KLASSISK LØRDAG 8.2
Pål Golberg, Erik Valnes, Eirik Brandsdal, Gjøran Tefre, Håvard Solås Taugbøl, Pål Trøan Aune, Fredrik Riseth

MENN 15 KM FRISTIL SØNDAG 9.2
Martin Johnsrud Sundby, Sjur Røthe, Simen Hegstad Krüger, Hans Christer Holund, Finn Hågen Krogh, Gjøran Tefre, Jan Thomas Jenssen. 

KVINNER SPRINT KLASSISK LØRDAG 8.2
Maiken Caspersen Falla, Tiril Udnes Weng, Ane Appelkvist Stenseth, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Anna Svendsen, Heidi Weng, Therese Johaug, Julie Myhre.

KVINNER 10 KM FRISTIL SØNDAG 9.2
Therese Johaug, Heidi Weng, Ingvild Flugstad Østberg, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ragnhild Haga, Tiril Udnes Weng, Julie Myhre, Helene Marie Fossesholm.

NIF-EPI02, 02
Foto: Geir Olsen, NTB scanpix