NC Molde avlyst

MOI har gjort gode forberedelser, men i likhet med flere andre denne vinteren har de ikke været på sin side. Det er lite snø i bakken og dårlig værmelding kommende uke. På organisasjonsmøte onsdag kveld kom man frem til at det ikke lar seg gjøre å arrangere renn i Skarbakken, så NC i Molde er dessverre avlyst.

MOI har jobbet med oppgradering av anlegget og ny infrastruktur for bl.a. vindmålere og kommunikasjon. Organisasjonen var godt forberedt på NorgesCup renn i hopp neste helg. Men dessverre er det ikke forsvarlig med snø i bakken, og med dårlige værutsikter er det ikke andre muligheter enn å avlyse. Mange var møtt opp, og det var en enstemmig komité som med beklagelse kom fram til dette.

Arrangøren er fortsatt motivert for renn i fremtiden og vil søke nye muligheter kommende år.

Denne uken er det også gjort undersøkelser om det finnes mulige reservearrangører eller andre løsninger, uten at dette har ført frem.

Publisert 05. feb. 2020
Hovedpartner
Partner
Strategiske partnere
SKIPOOL HOPP