Hopp til innhold

Det norske hopplaget i Nordisk Juniorlandskamp med en fornøyd trener Gyda Enger i front (Foto: Svein Olav Brurud)

Seier i begge lagkonkurransene i Nordisk juniorlandskamp

2019.01.26 Nok en bra dag for de norske hopperne i Nordisk Juniorlandskamp i Otepää, EST. Etter 4 medaljer individuelt ble det 3 nye i lagkonkurransen, og norsk seier for både gutter og jenter i Nordisk Juniorlandskamp.

Det ble lagseier til både jenter og gutter i Nordisk i dag.

Norge med Eva Elise Johansen Amble  og Karoline Bjerke Skatvedt vant med god margin til Estland med Finland på 3. plass.

I gutteklassen vant Norge med Ole Kristian Baarset og Kristoffer Eriksen Sundal på laget foran Finland og Norge 2. På det norske andrelaget hoppet Adrian Thon Gundersrud og Esben Alexander Amble.

Under fredagens individuelle renn ble det to pallplasser både i jente- og gutteklassen.

I jenteklassen ble det 2. plass og sølv til Karoline Bjerke Skatvedt, mens Eva Elise Johansen Amble tok 3. plass og bronse. Vinner ble Annemarii Bendi fra Estland.

I gutteklassen ble det seier til Arttu Pohjola, FIN, foran Kristoffer Eriksen Sundal (sølv) og Ole Kristian Baarset (bronse).

Resultater lagkonkurranse gutter

Resultater lagkonkurranse jenter

 

Startliste lagkonkurranse gutter

Startliste lagkonkurranse jenter

 

Resultater Gutter

Resultater jenter

Resultater offisiell trening jenter og gutter

UTTAKET

Norge sender 5 gutter og 2 jenter til Nordisk Juniorlandskamp i Otepää, EST. 

Følgende er tatt ut til å representere Norge i Nordisk Juniorlandskamp 25.-27. januar:

Kristoffer Eriksen Sundal, IL Koll
Esben Alexander Johansen Amble, Ullensaker SK
Adrian Thon Gundersrud, IL Jardar
Ole Kristian Baarset, Botne SK
Simen Aasen Markeng, Lensbygda Sportsklubb

Karoline Bjerke Skatvedt, Trøgstad Skiklubb
Eva Elise Johansen Amble, Ullensaker Skiklubb

Svein Olav Brurud er leder for troppen og Gyda Enger er med som trener.

Norge stiller også med FIS dommer Jarle Solbu.

Arrangørstedet

Invitasjonen

nif-epi04, 04
NTB Scanpix