Åpen miljøsamling i Örnsköldsvik
Hedmark Skikrets Hopp/kombinert inviterer til sommersamling i uke 31

Hedmark Skikrets Hopp og Kombinert inviterer utøvere, familier og trenere til årets store miljøsamling i Örnsköldsvik 27.–31. juli 2026. Samlingen arrangeres tradisjonen tro i det populære Paradiskullen hoppanlegget og samler utøvere fra hele regionen til fem dager fylt med aktivitet, utvikling og sosialt fellesskap.
Overnatting og fasiliteter
Deltakerne oppfordres til å bo på Gullviks Havsbad Camping, kun 15 minutters kjøring fra hoppanlegget. Campingen fungerer som et fint samlingspunkt for aktiviteter og sosiale aktiviteter mellom og etter treningsøktene.
Trening og program
Samlingen byr på varierte økter og aktiviteter gjennom hele uka.
Programmet vil inneholde:
- Hoppøkter i bakkene K10 – K20 – K35 – K55 – K90
- Barmark og basistrening
- Rulleski
- Sosiale aktiviteter og lagkonkurranser
Et detaljert program publiseres i forkant av sommerferien.
Påmelding og priser
Påmelding skjer digitalt via iSonen innen 19. juni 2026.
Priser:
- Kr 2200 per utøver
- Kr 1800 for søsken nr. 2 (rabattkode SØSKEN2)
- Gratis for søsken nr. 3 (rabattkode SØSKEN3)
Prisen inkluderer bakkeavgift, trenere og en felles tacokveld under oppholdet.
Trenere og organisering
Hedmark Hopp stiller med 3–4 trenere/foreldretrenere. Andre team/klubber oppfordres til å stille med egne trenere.
Som informasjonskanal benyttes Spond, med gruppekode CDQIL.
Velkommen til årets høydepunkt
Samlingen i Örnsköldsvik har i flere år vært et av sesongens store høydepunkter for mange unge hoppere og kombinertutøvere fra hele landet. Årets utgave blir intet unntak – Hedmark Skikrets ønsker alle velkommen til en minnerik uke i Sverige!

