Hopp til innhold

Terminliste WC

World Cup arrangeres av IPC.

Norges Skiforbund tar ut utøvere til deltakelse i internasjonale konkurranser og det fordrer gyldig IPC lisens.

Terminliste Internasjonale konkurranser langrenn

9.12.17   WC  Canmore, CAN Sittende/stående Kvinner  sprint Cl
        Sittende/Stående Menn sprint  Cl 
10.12.17   WC Canmore, CAN Sittende /Stående Kvinner 5/7,5 km Fri
        Sittende/Stående Menn 7,5/10 km Fri
12.12.17   WC Canmore, CAN Sittende /Stående Kvinner 12/15 km Cl
        Sittende/Stående Menn 15/20 km Cl 
           
20.01.18   WC Oberried, GER Sittende/Stående Kvinner sprint Cl
        Sittende/Stående Menn sprint Cl
21.01.18   WC Oberried, GER Sittende/Stående Kvinner 12/15 km Fri
        Sittende/Stående Menn 15/20 km Fri
23.01.18   WC Oberried, GER Sittende/Stående Kvinner 5/7,5 km  Cl
        Sittende/Stående Menn 7,5/10 km Cl
           
03.02.18   WC Vuokatti, FIN Sittende/Stående Kvinner 2,5/5 km Fri
        Sittende/Stående Menn 2,5/5 km Fri
04.02.18   WC Vuokatti, FIN Sittende/Stående Kvinner 12/15 km Cl
        Sittende/Stående Menn 15/20 km Cl
07.02.18   WC Vuokatti, FIN Stående/Sittende Kvinner sprint Fri
        Stående/Sittende Menn sprint  Fri
           
           
           
11.03.18   Paralympics PyeongChang, KOR Sittende Kvinner 12 km 
        Sittende Menn 15 km
12.03.18   Paralympics PyeongChang, KOR Stående Kvinner 15 km Fri
        Stående Menn 20 km Fri
14.03.17   Paralympics PyeongChang, KOR Alle klasser  Sprint Cl
17.03.17     PyeongChang, KOR Stående/Sittende Kvinner 7,5/ 5 km Cl
        Stående/Sittende Menn 10/7,5 km Cl
18.03.18   Paralympics  PyeongChang, KOR  Alle Klasser Stafett 4x2,5 km 

Terminliste Internasjonale konkurranser Alpint
I alpint er det tre ulike cuper, IPCAS, EC og WC. 
Det kreves at man opparbeider seg nok punkter på IPCAS nivå før en kan delta på EC og igjen må et vist antall punkter oppnås før man kan ta steget opp til deltagelse i WC. 

NSF alpint har valgt og prioritere følgende konkurranser sesongen 17-18

7.-8.11.17 WPAS  Landgraaf, NED 

2 x SL, alle klasser

9.-10.11.17  EC  Landgraaf, NED  2 x SL, alle klasser 
7.-8.12.17 EC Pitztal, AUT 2 x GS, alle klasser
9.-10.12.17 WPAS Pitztal, AUT GS + SL, alle klasser
13.-16.12.17 WC St.Moritz, SUI 2 x DH, 2 xSG, alle klasser
19.-22.12.17 WC Kuhtai, AUT 2 x GS + 2 x SL, alle klasser
8.- 9.01.18 WC Zagreb-Sljeme, CRO 2 x SL, alle klasser
11.-12.01.18 WC Kranjska Gora, SLO 2 x GS, alle klasser
15.-18.01.18 WC Veysonnaz, SUI 2 x GS + 1 x SL, alle klasser
23.-26.01.18 WC Tignes, FRA 2 x DH + 2 x SG, alle klasser
8.-11.02.18 WC Kimberly, CAN 3 x GS + 1 x SL, alle klasser
22.-24.02.18 WPAS Abtenau, AUT SG + GS + SL, alle klasser
10.03.18 Paralympics PyeongChang, KOR DH alle klasser
11.03.18 Paralympics PeyongChang, KOR SG, alle klasser
13.03.18 Paralympics PeyongChang, KOR Superkomb, alle klasser
14.03.18 Paralympics PeyongChang, KOR GS Menn alle klasser
15.03.18 Paralympics PeyongChang, KOR GS Kvinner alle klasser
17.03.18 Paralympics PeyongChang, KOR SL Menn alle klasser
18.03.18 Paralympics PeyongChang, KOR SL Kvinner alle klasser
26.-28.03,18 EC finals Obersaxen, SUI SG-SC-GS  alle klasser
29.-30.03.18 WPAS Obersaxen, SUI SL + GS alle klasser
       
       
NIF-EPI03, 03