Hopp til innhold

FIS SL

2 x SL M og 2 x SL K Damestart 1. omg 09:30 Herrestart 1. omg 11:00

  • Når: 27.1 - 28.01.2018
  • Oppstart: 09:00
  • Hvor: Kongsberg
  • Gren: Alpint
  • Type: Competition
  • Påmeldingsfrist: 25.01.2018

Annen informasjon

Øvelser

Start Klasse Øvelse Startkontingent Vis påmeldte
Start 27.01.2018 Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 28.01.2018 Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 28.01.2018 Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 27.01.2018 Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 27.01.2018 Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 28.01.2018 Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 27.01.2018 Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 28.01.2018 Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 27.01.2018 Klasse Kvinner A Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 28.01.2018 Klasse Kvinner A Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 27.01.2018 Klasse Menn A Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 28.01.2018 Klasse Menn A Øvelse Slalåm Startkontingent 310 Vis påmeldte Vis påmeldte
Start 27.01.2018 Klasse U Kvinne Bevegelseshemmet Øvelse Slalåm Startkontingent 310
Start 28.01.2018 Klasse U Kvinne Bevegelseshemmet Øvelse Slalåm Startkontingent 310
Start 28.01.2018 Klasse U Kvinner Synshemmet Øvelse Slalåm Startkontingent 310
Start 27.01.2018 Klasse U Kvinner Synshemmet Øvelse Slalåm Startkontingent 310
Start 28.01.2018 Klasse U Menn Bevegelseshemmet Øvelse Slalåm Startkontingent 310
Start 27.01.2018 Klasse U Menn Bevegelseshemmet Øvelse Slalåm Startkontingent 310
Start 27.01.2018 Klasse U Menn Synshemmet Øvelse Slalåm Startkontingent 310
Start 28.01.2018 Klasse U Menn Synshemmet Øvelse Slalåm Startkontingent 310

Påmeldte deltagere

Junior I K 17-18 år - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Berge, Tuva Klubb Rena Alpinklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Ensrud, Mabel Margareta Larssen Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Fleischer, Julie Klubb Heming, IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Fodnæss, Maren Hov Klubb Lommedalens IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Frøland, Margrethe Klubb Rælingen Skiklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Gurholt, Karen Elisabeth Klubb Njård Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Henni, Martine Thoresen Klubb Stabæk IF Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Herva, Dorthe Klubb Ullensaker Skiklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Kirkerud, Ester Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Kojen, Aurora Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Kolle, Anne Fossdal Klubb Samnanger IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Krogh, Charlotte Madeleine Samuelsen Klubb Heming, IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Melbye, Karen Tjelta Klubb Fremad-Hurdal Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Moltzau, Serine Klubb Fremad-Hurdal Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Nergaard, Emilie Klubb Heming, IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Olsen, Rebecca Short Klubb Drammen Slalåmklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Ringvold, Paulina Klubb Heming, IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Røysum, Kristine Lidal Klubb Sogn og Fjordane Skikrins Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Saue, Hanne Vigdis Klubb Fana IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Stavseth, Emma Kihle Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Steinnes Norby, Ragnhild Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Thoresen, Anine Klubb Kongsberg IF Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Torgersen, Mina Borgen Klubb Stabæk IF Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Wembstad, Inni Holm Klubb Asker Skiklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm

Junior I K 17-18 år - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Berge, Tuva Klubb Rena Alpinklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Ensrud, Mabel Margareta Larssen Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Fleischer, Julie Klubb Heming, IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Fodnæss, Maren Hov Klubb Lommedalens IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Frøland, Margrethe Klubb Rælingen Skiklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Henni, Martine Thoresen Klubb Stabæk IF Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Herva, Dorthe Klubb Ullensaker Skiklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Kirkerud, Ester Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Kojen, Aurora Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Kolle, Anne Fossdal Klubb Samnanger IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Krogh, Charlotte Madeleine Samuelsen Klubb Heming, IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Melbye, Karen Tjelta Klubb Fremad-Hurdal Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Moltzau, Serine Klubb Fremad-Hurdal Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Nergaard, Emilie Klubb Heming, IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Olsen, Rebecca Short Klubb Drammen Slalåmklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Ringvold, Paulina Klubb Heming, IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Røysum, Kristine Lidal Klubb Sogn og Fjordane Skikrins Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Saue, Hanne Vigdis Klubb Fana IL Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Stavseth, Emma Kihle Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Steinnes Norby, Ragnhild Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Thoresen, Anine Klubb Kongsberg IF Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Torgersen, Mina Borgen Klubb Stabæk IF Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Wembstad, Inni Holm Klubb Asker Skiklubb Klasse Junior I K 17-18 år Øvelse Slalåm

Junior I M 17-18 år - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Ask, Hans Kristian Schanke Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Barman-Jenssen, Herman Klubb Asker Skiklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Bergmann, Felix Kristoffersen Klubb Heming, IL Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Bjerkaas, Nicolai Christian Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Breivik, Jørgen Hedenstad Klubb Rælingen Skiklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Danielsen, Ulrik Rykhus Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Drageset, Jonas Henden Klubb Sogn og Fjordane Skikrins Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Fosseidbråten, Johan Christian Krage Klubb Ready Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Hartwig, Andreas Hesjedal Klubb Fana IL Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Hauan, Marcus Cristoffer Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Jacobsen, Martin Torsvik Klubb Rong Idrettslag Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Johansen, Sebastian Larssen Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Johnsen, Vegard Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Kirkebøen, Mikkel Øynebråten Klubb Hemsedal IL Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Larsen, Tellef Fladmark Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Nergaard, Karl Kristian Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Nordby, Eskil Thormodsen Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Onstad, Tidemann Våge Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Sehm, Kasper Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Silset, Christoffer Westerby Klubb Rælingen Skiklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Skyrud, Magnus Klubb Rælingen Skiklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Solli, Robin Lysebråte Klubb Heming, IL Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Sommerseth, Mathias Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Straume, Markus Emil Klubb Ready Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Tønnessen, Rasmus August Engh Klubb Hovden Sportsklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Østby, Vermund Grimstad Klubb Nedre Romerike Alpinklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Øveraas, Martin Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm

Junior I M 17-18 år - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Ask, Hans Kristian Schanke Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Barman-Jenssen, Herman Klubb Asker Skiklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Bergmann, Felix Kristoffersen Klubb Heming, IL Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Bjerkaas, Nicolai Christian Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Breivik, Jørgen Hedenstad Klubb Rælingen Skiklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Danielsen, Ulrik Rykhus Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Drageset, Jonas Henden Klubb Sogn og Fjordane Skikrins Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Fosseidbråten, Johan Christian Krage Klubb Ready Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Hartwig, Andreas Hesjedal Klubb Fana IL Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Hauan, Marcus Cristoffer Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Jacobsen, Martin Torsvik Klubb Rong Idrettslag Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Johansen, Sebastian Larssen Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Johnsen, Vegard Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Kirkebøen, Mikkel Øynebråten Klubb Hemsedal IL Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Larsen, Tellef Fladmark Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Nergaard, Karl Kristian Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Nordby, Eskil Thormodsen Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Næss, Iver Cornelis Walday Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Onstad, Tidemann Våge Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Sehm, Kasper Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Silset, Christoffer Westerby Klubb Rælingen Skiklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Skyrud, Magnus Klubb Rælingen Skiklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Solli, Robin Lysebråte Klubb Heming, IL Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Sommerseth, Mathias Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Straume, Markus Emil Klubb Ready Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Tønnessen, Rasmus August Engh Klubb Hovden Sportsklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Østby, Vermund Grimstad Klubb Nedre Romerike Alpinklubb Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm
Navn Øveraas, Martin Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior I M 17-18 år Øvelse Slalåm

Junior II K 19-21 år - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Berge, Ylva Klubb Rena Alpinklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Larsen, Andrea Skaaland Klubb Hemsedal IL Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Nyberg, Martine Fosmo Klubb Stabæk IF Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Olsen, Bertine Aam Klubb Narvik Slalåmklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Rabo, Mina Sofie Klubb Drammen Slalåmklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Røstadsand, Synne Johanne Eikeland Klubb Kjelsås IL Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Røynstrand, Anniken Klubb Fana IL Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Stenbakk, Lise Klubb Heming, IL Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Varne, Bergitte Klubb Plogen Skiklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Øveraas, Frida Tveit Klubb Plogen Skiklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm

Junior II K 19-21 år - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Berge, Ylva Klubb Rena Alpinklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Larsen, Andrea Skaaland Klubb Hemsedal IL Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Nyberg, Martine Fosmo Klubb Stabæk IF Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Olsen, Bertine Aam Klubb Narvik Slalåmklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Rabo, Mina Sofie Klubb Drammen Slalåmklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Røstadsand, Synne Johanne Eikeland Klubb Kjelsås IL Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Røynstrand, Anniken Klubb Fana IL Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Stenbakk, Lise Klubb Heming, IL Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Varne, Bergitte Klubb Plogen Skiklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Øveraas, Frida Tveit Klubb Plogen Skiklubb Klasse Junior II K 19-21 år Øvelse Slalåm

Junior II M 19-21 år - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Barlaug, Aslak Lysfjord Klubb Hemsedal IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Berg, Nikolai Heggstad Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Bjordal, Kristian August Klubb Asker Skiklubb Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Dyrstad, Sigurd Klubb Kjelsås IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Finne, Torkild Engen Klubb Kjelsås IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Frogner, Sander Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Hansen, Odin Mehl Klubb Drammen Slalåmklubb Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Klebo Espe, Martin Klubb Heming, IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Larsen, Mads Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Mathiesen, Jens Christian Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Tangen-Pedersen, Magnus Næss Klubb Kjelsås IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Østheim, Egil Markus Klubb Kongsberg IF Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm

Junior II M 19-21 år - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Barlaug, Aslak Lysfjord Klubb Hemsedal IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Berg, Nikolai Heggstad Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Bjordal, Kristian August Klubb Asker Skiklubb Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Dyrstad, Sigurd Klubb Kjelsås IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Finne, Torkild Engen Klubb Kjelsås IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Frogner, Sander Klubb Bærums Skiklub Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Hansen, Odin Mehl Klubb Drammen Slalåmklubb Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Klebo Espe, Martin Klubb Heming, IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Larsen, Mads Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Mathiesen, Jens Christian Klubb Lillehammer Skiklub Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Tangen-Pedersen, Magnus Næss Klubb Kjelsås IL Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm
Navn Østheim, Egil Markus Klubb Kongsberg IF Klasse Junior II M 19-21 år Øvelse Slalåm

Kvinner A - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Andersen, Hannah Louise Wilde Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Kvinner A Øvelse Slalåm
Navn Haukeli, Vilde Klubb Kongsberg IF Klasse Kvinner A Øvelse Slalåm
Navn Torgersen, Astrid Storaker Klubb Heming, IL Klasse Kvinner A Øvelse Slalåm

Kvinner A - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Andersen, Hannah Louise Wilde Klubb Ingierkollen/Rustad Slalomklubb Klasse Kvinner A Øvelse Slalåm
Navn Haukeli, Vilde Klubb Kongsberg IF Klasse Kvinner A Øvelse Slalåm
Navn Torgersen, Astrid Storaker Klubb Heming, IL Klasse Kvinner A Øvelse Slalåm

Menn A - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Herland, Oskar Bråthen Klubb Kongsberg IF Klasse Menn A Øvelse Slalåm
Navn Knudsen, Herman Rognes Klubb Fana IL Klasse Menn A Øvelse Slalåm

Menn A - Slalåm

Navn Klubb Klasse Øvelse
Navn Herland, Oskar Bråthen Klubb Kongsberg IF Klasse Menn A Øvelse Slalåm
Navn Knudsen, Herman Rognes Klubb Fana IL Klasse Menn A Øvelse Slalåm
NIF-EPI03, 03
Lars O. Berge