Hopp til innhold

Verdige vinnere av NSF`s Jubileumspokal; Line Dugstad og Bendik Skjønberg Holth

Fint skikretsting gjennomført

Buskerud Skikrets gjennomførte 10. mai et fint skikretsting samt vårmøter langrenn og hopp/kombinert. Steinar Berthelsen ble valgt som skikretsleder for en ny tingperiode. Her er tingprotokoll samt vårmøtereferat/-presentasjoner.

Line Dugstad fra IL Bever`n (langrenn)og Bendik Skjønberg Holth fra IF Birkebeineren (langrenn) ble tildelt Norges Skiforbunds Jubileumspokal der hovedkriteriene er: Inkluderende, humørspreder, deltagende, rette verdier, Fair Play, ambassadør for sporten, stort frivillig engasjement og uegennyttig innsats for skiidretten, sportslig resultat (lite vekting). To flotte ambassadører for skiidretten i Buskerud og verdige vinnere!

Tingprotokoll samt referat/presentasjoner fra vårmøte langrenn og hopp/kombinert; se lenger ned i artikkel.

Følgende ble valgt til verv i styret/grenkomiteer i Buskerud Skikrets for kommende tingperiode:

SKIKRETSSTYRET:    
       
Leder: Steinar Berthelsen Rollag & Veggli IL gjenvalg
Nestleder: Carita Skjønberg Holth IF Birkebeineren gjenvalg
Medlemmer: Sigvat Morken Gol IL gjenvalg
  Fanny Møller Endresen Drammens Ballkl. ny
  Giljar Groven Geilo IL gjenvalg
       
Grenkomiteledere:      
Alpint: Kenneth Larsen Hemsedal IL gjenvalg
Freestyle: Espen Andreassen Kongsberg Freestyleklubb ny
Hopp/komb.: Jon Ola Skrutvold Ringkollen Skiklubb gjenvalg
Langrenn: Gabriel Johannessen Gol IL gjenvalg
       
Varamedlemmer: Janne Dugstad IL Bever’n                    ny
  Tom Erland Borgersen Hokksund IL gjenvalg
       
GRENKOMITEENE:      
       
Alpinkomiteen:      
Leder: Kenneth Larsen Hemsedal IL gjenvalg
Nestleder: Jørund Li Ål IL gjenvalg
Medlemmer: Connie Hagen Krødsherad IL gjenvalg
  Haukur Bjarnason Geilo IL gjenvalg
  Natalie Short Olsen Drammen Slalåmklubb        ny
       
Hopp-/kombinertkomiteen:    
Leder: Jon Ola Skrutvold Ringkollen Skiklubb gjenvalg
Medlemmer: Stian Schjetne Hagen Heradsbygda IL gjenvalg
  Magne Kleven Kongsberg IF ny
  Gunnar Næsvold Røykenhopp gjenvalg
  Kvinnelig medl. oppnevnes    
       
Langrennskomiteen:    
Leder: Gabriel Johannessen Gol IL gjenvalg
Nestleder:                  Gjermund Rønning Vikersund IF gjenvalg
Medlemmer: Else Karine Pjåka Carlsen Ringkollen Skiklubb gjenvalg
  Anders Embergsrud IL Skrim gjenvalg
  Berit Grønhovd Wiersdalen  Nedre Sigdal IF        ny
       
Freestylekomitèen:    
Leder: Espen Andreassen       Kongsberg Freestyleklubb ny
Nestleder: Bjørn Sæterøy Aron Skiklubb gjenvalg
Medlemmer: Ole-Kristian Strøm Hemsedal IL gjenvalg
  Randi Sjåstad Geilo IL gjenvalg
  Liv Halling Kongsberg Freestyleklubb ny

Her er tingdokumentene:

 

VÅRMØTE LANGRENN:

Presentasjon av ny langrennskomité perioden 2017-2019

  • Leder:                          Gabriel Johannessen                Gol IL                                       gjenvalg
  • Nestleder:                   Gjermund Rønning                   Vikersund IF                           gjenvalg
  • Medlemmer:               Else Karine Pjåka Carlsen       Ringkollen Skiklubb             gjenvalg
  •                                       Anders Embergsrud                 IL Skrim                                   gjenvalg
  •                                       Berit Grønhovd Wiersdalen     Nedre Sigdal IF                     ny

Handlingsplan 2017-2019

Samlingsplan sesongen 2017-2018

  • Sognefjellet: 21. – 25. juni
  • Hemsedal: 30.09 – 04.10 (invitasjon kommer i juni)
  • Oset Høyfjellshotell: 10.11 – 12.11 og 17.11 – 19.11

SUM modellen- samarbeidstiltak Nedre-Buskerud 2017

Sparebank 1 cup – evaluering

Terminliste 2017/2018

Evaluering prosjekt skipreparering NC, jr NM, Ungdomsstafett og HL

 

VÅRMØTE HOPP/KOMBINERT:

 

 VÅRMØTE ALPINT (6. JUNI):

 

nif-epi04, 04