Hopp til innhold

Ansgar Evensen (NTB)

15 utøvere til U23-VM

Norges Skiforbund har uttatt ytterligere ni utøvere til U-23 VM i langrenn på Lygna 24. – 27.februar. Dette betyr at U23-troppen inneholder totalt 15 utøvere.

Det er en stor og sterk norsk tropp som stiller på startstreken i U23-VM på hjemmebane. 

I uttaket er det lagt vekt på resultater i prioriteringsordning World Cup, Skandinavisk Cup og Equinor Norges-Cup. Landslagsledelsen legger ikke skjul på at det har vært et krevende uttak, noe som bevitner en stor bredde i norsk langrenn. For Norges Skiforbund er målsetningen medalje på alle distanser.

Disse utøverne ble uttatt i dag, kvinner: 
Margrethe W Andreassen, Asker Skiklubb  
Mari Folkvord, Sandnes IL/Team Elon Vest
Tuva Lislevand, Oddersjaa SSK/Team Elon Vest
Hanne Wilberg Rofstad, Byåsen IL/Team Elon Midt-Norge

Menn:
Iver Tildheim Andersen, Rustad IL/Equinor Rekruttlandslag          
Ansgar Evensen, Vind IL/Equinor Rekruttlandslag          
Lars Agnar Hjelmeset, Gjelleråsen IF/Team Elon Oslofjord  
Magnus Øyaas Håbrekke, Byåsen IL
Martin Kirkeberg Mørk, Drammens Ballklubb/ Equinor Rekruttlandslag

Reserver:
Ingrid A Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn IL/ Team Elon Nord-Norge (sprint)
Nora Sanness, Kjelsås IL/ Team Elon Oslofjord (distanse)

Reserver:
Arngrim Sørumshaugen, Gjøvik Skiklubb (sprint)
Jonas Vika, Mjøsski/ Team Elon Innlandet (distanse)

Disse seks utøverrne ble uttatt 3. februar:
Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
Kristin Austgulen Fosnæs, Fossum IF/Equinor Rekruttlandslag
Margrethe Bergane, Konnerud IL/ Equinor Rekruttlandslag
Haakon Skaanes, Strindheim IL/Team Elon Midt-Norge
Håvard Moseby, Kjelsås IL/ Equinor Rekruttlandslag
Andreas Fjorden Ree, Støren Sportsklubb/ Team Elon Midt-Norge

Troppen med distansefordeling, kvinner:
Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL (sprint)
Kristin Austgulen Fosnæs, Fossum IF/Equinor Rekruttlandslag (distanse/sprint)
Margrethe Bergane, Konnerud IL/ Equinor Rekruttlandslag (distanse)
Margrethe W Andreassen, Asker Skiklubb (distanse)
Mari Folkvord, Sandnes IL/Team Elon Vest (distanse)
Tuva Lislevand, Oddersjaa SSK/Team Elon Vest (distanse)
Hanne Wilberg Rofstad, Byåsen IL/Team Elon Midt-Norge (sprint)

Menn:
Haakon Skaanes, Strindheim IL/Team Elon Midt-Norge (sprint)
Håvard Moseby, Kjelsås IL/ Equinor Rekruttlandslag (distanse)
Andreas Fjorden Ree, Støren Sportsklubb/ Team Elon Midt-Norge (distanse)
Iver Tildheim Andersen, Rustad IL/Equinor Rekruttlandslag (distanse)          
Ansgar Evensen, Vind IL/Equinor Rekruttlandslag (sprint)          
Lars Agnar Hjelmeset, Gjelleråsen IF/Team Elon Oslofjord (sprint)  
Magnus Øyaas Håbrekke, Byåsen IL (sprint)
Martin Kirkeberg Mørk, Drammens Ballklubb/ Equinor Rekruttlandslag (distanse) 

Mesterskapets nettside

NIF-EPI01, 01
Foto: Hanna Johre / NTB