Hopp til innhold

Skistadion i Steinkjer ser innbydende ut i vårsola

NC helg med innlagte NM øvelser 11-13 mars

Hele langrennsnorge samles i Meråker og Steinkjer 11-13 mars. NM sprint (17-18 år) og U23 NM sprint inngår i programmet - følg LIVE timing. Desverre er skikretsen rammet av mange covid forfall.

Denne helgen skulle våre håpefulle langrennsutøvere endelig vise seg frem i alle junior og seniorklassene i NC langrenn i henholdvis Meråker (17-18 år) og Steinkjer (19-20 år samt senior og U 23). Desverre er troppen vår nesten halvert pga. covid smitte siste 14 dager. Men de som er friske drar likevel og skal representere kretsen på en utmerket måte. Kretslag junior, Sirdal Ski og Hovden Skigymnas ligger samlet og i tillegg har vi Team Elon Vest på plass. NB! Sivert Wiig er tatt ut til WC sprint i Falun fredag 11. mars. Se Uttak NSF

NC Steinkjer resultater live timing rennprogram NC Steinkjer NC Meråker resultater live timing program NC meråker

 

Sondre Ramse vinner lørdagens 15 km i Steinkjer!!!

Kan være et bilde av 3 personer

Mathias Holbæk Vindbjart IL/HSG takker smøreteamet for fantastiske ski fredag (foto HSG langrenn)

Kan være et bilde av 5 personer og folk som står

Storm og Niklas leverer varene så langt.

Kan være et bilde av 2 personer og folk som står

Påmeldte løpere Meråker

M 17 år sprint klassisk 11.03.2022 Aarekol Tage M Vindafjord IL 
M 17 år sprint klassisk 11.03.2022 Pedersen Storm Haugenes M Hovden Sportsklubb 
M 17 år sprint klassisk 11.03.2022 Kvalbein Andreas Tjeldflåt M Sandnes IL 
M 17 år sprint klassisk 11.03.2022 Thorsen Thomas M Imås, IL
M 17 år sprint klassisk 11.03.2022 Myhre Tor M Vegårshei IL 
M 17 år sprint klassisk 11.03.2022 Sola Kristoffer M Sandnes IL 
M 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Pålsson Niklas Ekeberg M Hovden Sportsklubb 
M 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Frønsdal Steinar M Hjelmeland idrettslag 
M 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Lunåsmo Sondre M Gjesdal IL 
M 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Omfjord Daniel Sandvand M Oddersjaa SSK 
M 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Johnsen Fredrik M Gjerstad IL 
M 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Røed Nils Olav Kjetså M Otra IL 
M 17 år 10 km klassisk 12.03.2022 Aarekol Tage M Vindafjord IL 
M 17 år 10 km klassisk 12.03.2022 Pedersen Storm Haugenes M Hovden Sportsklubb 
M 17 år 10 km klassisk 12.03.2022 Kvalbein Andreas Tjeldflåt M Sandnes IL 
M 17 år 10 km klassisk 12.03.2022 Thorsen Thomas M Imås, IL 
M 17 år 10 km klassisk 12.03.2022 Myhre Tor M Vegårshei IL 
M 17 år 10 km klassisk 12.03.2022 Sola Kristoffer M Sandnes IL 
M 18 år 10 km klassisk 12.03.2022 Pålsson Niklas Ekeberg M Hovden Sportsklubb 
M 18 år 10 km klassisk 12.03.2022 Frønsdal Steinar M Hjelmeland idrettslag 
M 18 år 10 km klassisk 12.03.2022 Lunåsmo Sondre M Gjesdal IL 
M 18 år 10 km klassisk 12.03.2022 Omfjord Daniel Sandvand M Oddersjaa SSK 
M 18 år 10 km klassisk 12.03.2022 Johnsen Fredrik M Gjerstad IL 
M 18 år 10 km klassisk 12.03.2022 Røed Nils Olav Kjetså M Otra IL 
M 17 år 15 km fri 13.03.2022 Aarekol Tage M Vindafjord IL 
M 17 år 15 km fri 13.03.2022 Pedersen Storm Haugenes M Hovden Sportsklubb 
M 17 år 15 km fri 13.03.2022 Kvalbein Andreas Tjeldflåt M Sandnes IL 
M 17 år 15 km fri 13.03.2022 Thorsen Thomas M Imås, IL 
M 17 år 15 km fri 13.03.2022 Myhre Tor M Vegårshei IL 
M 17 år 15 km fri 13.03.2022 Sola Kristoffer M Sandnes IL 
M 18 år 15 km fri 13.03.2022 Pålsson Niklas Ekeberg M Hovden Sportsklubb 
M 18 år 15 km fri 13.03.2022 Frønsdal Steinar M Hjelmeland idrettslag 
M 18 år 15 km fri 13.03.2022 Lunåsmo Sondre M Gjesdal IL 
M 18 år 15 km fri 13.03.2022 Omfjord Daniel Sandvand M Oddersjaa SSK 
M 18 år 15 km fri 13.03.2022 Johnsen Fredrik M Gjerstad IL 
M 18 år 15 km fri 13.03.2022 Røed Nils Olav Kjetså M Otra IL 
K 17 år sprint klassisk 11.03.2022 Levang Nora Byrkjedal K Gjesdal IL 
K 17 år sprint klassisk 11.03.2022 Hetlelid Kaja Kvalvåg K Hjelmeland idrettslag 
K 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Edland Elisa Vestvik K Gjesdal IL 
K 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Viga Hedda Opdahl K Hjelmeland idrettslag 
K 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Nygård Thea K Il Vindbjart 
K 18 år sprint klassisk 11.03.2022 Scott Julia Alice K Sandnes IL 
K 17 år 7,5 km klassisk 12.03.2022 Levang Nora Byrkjedal K Gjesdal IL 
K 17 år 7,5 km klassisk 12.03.2022 Hetlelid Kaja Kvalvåg K Hjelmeland idrettslag 
K 18 år 7,5 km klassisk 12.03.2022 Edland Elisa Vestvik K Gjesdal IL 
K 18 år 7,5 km klassisk 12.03.2022 Viga Hedda Opdahl K Hjelmeland idrettslag 
K 18 år 7,5 km klassisk 12.03.2022 Nygård Thea K Il Vindbjart 
K 18 år 7,5 km klassisk 12.03.2022 Kvaløy Kari Borgos K Stavanger Skiklubb 
K 18 år 7,5 km klassisk 12.03.2022 Scott Julia Alice K Sandnes IL 
K 17 år 10 km fri 13.03.2022 Levang Nora Byrkjedal K Gjesdal IL 
K 17 år 10 km fri 13.03.2022 Hetlelid Kaja Kvalvåg K Hjelmeland idrettslag 
K 18 år 10 km fri 13.03.2022 Edland Elisa Vestvik K Gjesdal IL 
K 18 år 10 km fri 13.03.2022 Viga Hedda Opdahl K Hjelmeland idrettslag 
K 18 år 10 km fri 13.03.2022 Nygård Thea K Il Vindbjart 
K 18 år 10 km fri 13.03.2022 Kvaløy Kari Borgos K Stavanger Skiklubb 
K 18 år 10 km fri 13.03.2022 Scott Julia Alice K Sandnes IL 

Påmeldte løpere Steinkjer (NB! Sivert Wiig er tatt ut til WC sprint Falun og er strøket fra listene)

             
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Gulbrandsen Jan Ronny Abusland M Imås, IL 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Ramse Sondre Skomedal M Otra IL 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Håland Vebjørn Salte M Kverneland Ski 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Strand Vetle Svanes M Stavanger Skiklubb 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Østervold Sondre M Il Vindbjart 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Mollestad Martin Linnebo M Oddersjaa SSK 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Kleppa Samuel M Gjesdal IL 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Mollestad Thomas Linnebo M Oddersjaa SSK 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Holbæk Mathias M Il Vindbjart 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Sælen Robin M Imås, IL 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Westergren Simon Kivle M Oddersjaa SSK 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Staavi Bjørn-Martin Staurland M Stavanger Skiklubb 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK 
Menn senior sprint klassisk 11.03.2022 Mykland Aadne M Imås, IL 
             
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Gulbrandsen Jan Ronny Abusland M Imås, IL 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Ramse Sondre Skomedal M Otra IL 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Håland Vebjørn Salte M Kverneland Ski 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Strand Vetle Svanes M Stavanger Skiklubb 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Østervold Sondre M Il Vindbjart
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Mollestad Martin Linnebo M Oddersjaa SSK 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Kleppa Samuel M Gjesdal IL 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Mollestad Thomas Linnebo M Oddersjaa SSK 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Holbæk Mathias M Il Vindbjart 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Sælen Robin M Imås, IL 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Westergren Simon Kivle M Oddersjaa SSK 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Staavi Bjørn-Martin Staurland M Stavanger Skiklubb 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK 
Menn senior 15 km klassisk 12.03.2022 Mykland Aadne M Imås, IL 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Wiig Sivert M Gjesdal IL 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Gulbrandsen Jan Ronny Abusland M Imås, IL 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Ramse Sondre Skomedal M Otra IL 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Håland Vebjørn Salte M Kverneland Ski 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Strand Vetle Svanes M Stavanger Skiklubb 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Østervold Sondre M Il Vindbjart 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Mollestad Martin Linnebo M Oddersjaa SSK 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Kleppa Samuel M Gjesdal IL
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Mollestad Thomas Linnebo M Oddersjaa SSK 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Holbæk Mathias M Il Vindbjart 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Sælen Robin M Imås, IL 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Westergren Simon Kivle M Oddersjaa SSK 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Staavi Bjørn-Martin Staurland M Stavanger Skiklubb 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Sletten Erlend Lindland M Oddersjaa SSK 
Menn senior 15 km fri 13.03.2022 Mykland Aadne M Imås, IL 
Kvinner senior sprint klassisk 11.03.2022 Folkvord Mari K Sandnes IL 
Kvinner senior sprint klassisk 11.03.2022 Austerå Synnøve K Gjesdal IL 
Kvinner senior sprint klassisk 11.03.2022 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL 
Kvinner senior sprint klassisk 11.03.2022 Fone Cecilie Wasler K Gjerstad IL 
Kvinner senior sprint klassisk 11.03.2022 Haugstad Frida K Kverneland Ski 
Kvinner senior sprint klassisk 11.03.2022 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK 
Kvinner senior sprint klassisk 11.03.2022 Sløgedal Hanne K Il Vindbjart 
Kvinner senior sprint klassisk 11.03.2022 Andresen Maja Marie Ottersland K Imås, IL
Kvinner senior sprint klassisk 11.03.2022 Sagneskar Ingrid Mathilde Bjørgum K Valle IL 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Folkvord Mari K Sandnes IL 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Austerå Synnøve K Gjesdal IL 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Fone Cecilie Wasler K Gjerstad IL 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Haugstad Frida K Kverneland Ski 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Sløgedal Hanne K Il Vindbjart 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Andresen Maja Marie Ottersland K Imås, IL 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Sagneskar Ingrid Mathilde Bjørgum K Valle IL 
Kvinner senior 10 km klassisk 12.03.2022 Vatland Tuva Gjerdrum K Stavanger Skiklubb 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Folkvord Mari K Sandnes IL 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Austerå Synnøve K Gjesdal IL 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Aarekol Ragnhild K Vindafjord IL 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Fone Cecilie Wasler K Gjerstad IL 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Haugstad Frida K Kverneland Ski 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Lislevand Tuva K Oddersjaa SSK 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Sløgedal Hanne K Il Vindbjart 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Andresen Maja Marie Ottersland K Imås, IL 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Sagneskar Ingrid Mathilde Bjørgum K Valle IL 
Kvinner senior 10 km fri 13.03.2022 Vatland Tuva Gjerdrum K Stavanger Skiklubb 
nif-epi04, 04
Foto: Hanna Johre / NTB