Hopp til innhold

NM del II Alta og NC finaler

Årets siste store styrkeprøve for langrennsløperne foregikk i Alta 5-8 april.

Hjemmeside NM 2018 del II   Invitasjon   Junior Info.  NM facebook  

Deltakerlister blir oppdatert når dette er klart etter 26.03.2018. Vi har løpere i seniorklassen, fra Team Veidekke Vest samt de beste av våre juniorer som får delta i finalen.

Påmeldinger til NM langrenn, Alta 05.04.2018 - 08.04.2018        
Menn senior Sprint stafett fri 05.04.2018 Odland Jakob M Bjerkreim IL - Ski
Menn senior Sprint stafett fri 05.04.2018 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
Menn senior Sprint stafett fri 05.04.2018 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
Menn senior Sprint stafett fri 05.04.2018 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
Menn senior 10 km klassisk 06.04.2018 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 06.04.2018 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
Menn senior 10 km klassisk 06.04.2018 Odland Jakob M Bjerkreim IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 06.04.2018 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 06.04.2018 Odland Svein M Bjerkreim IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 06.04.2018 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 06.04.2018 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
Menn senior 10 km klassisk 06.04.2018 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
Menn senior 10 km klassisk 06.04.2018 Bakke Marius M Søgne Skiklubb - Ski
Menn senior 50 km fri 07.04.2018 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL - Ski
Menn senior 50 km fri 07.04.2018 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
Menn senior 50 km fri 07.04.2018 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL - Ski
Menn senior 50 km fri 07.04.2018 Sandvik Tobias Topp M Hjelmeland idrettslag - ski - Ski
M 17 år 5+ 5 km Skiathlon 08.04.2018 Odland Jakob M Bjerkreim IL - Ski
M 17 år 5+ 5 km Skiathlon 08.04.2018 Bakke Marius M Søgne Skiklubb - Ski
M 19/20 år 10+ 10 km Skiathlon 08.04.2018 Ramse Sondre M Otra IL - Ski
M 19/20 år 10+ 10 km Skiathlon 08.04.2018 Rysstad Aron Åkre M Valle IL - Ski
Kvinner senior 5 km klassisk 06.04.2018 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL - Ski
Kvinner senior 5 km klassisk 06.04.2018 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski
Kvinner senior 5 km klassisk 06.04.2018 Odden Ingvill K Suldal IL - Ski
Kvinner senior 30 km fri 07.04.2018 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL - Ski
K 18 år 3,75+3,75 km Skiathlon 08.04.2018 Ravndal Linn K Gjesdal IL - Ski

Program:

Onsdag 4. april  
kl. 1800 Offisiell åpning av NM Alta sentrum
Torsdag 5. april  
kl. 1200 Åpning NM dagene på stadion
kl. 1600 NM finale lagsprint friteknikk kvinner
kl. 1645 NM finale lagsprint friteknikk menn
Fredag 6. april  
kl. 1130 5 km kvinner klassisk inkl. junior
kl. 1330 10 km menn klassisk inkl. junior
Lørdag 7. april  
kl. 1130 NM kvinner senior 30 km friteknikk enkeltstart
kl. 1330 NM menn senior 50 km friteknikk enkeltstart
Søndag 8. april  
kl. 0930 Statoil NC finale kvinner 18 år skiathlon (3,75+3,75 km)
kl. 0935 Statoil NC finale kvinner 17 år skiathlon (3,75+3,75 km)
kl. 1020 Statoil NC finale menn 17 år skiathlon (5+5 km)
kl. 1025 Statoil NC finale kvinner 19/20 år skiathlon (5+5 km)
kl. 1115 Statoil NC finale menn 18 år skiathlon (5+5 km)
kl. 1205 Statoil NC finale menn 19/20 år skiathlon (2x5+2x5 km)
nif-epi04, 04
NTB scanpix