Hopp til innhold

Årets NM på Ski foregår på idylliske Gåsbu ved Hamar

NM på ski 11-14/1

Årets NM foregår på Gåsbu i tidsrommet 11-14 januar - sjekk startlister på nett samt ventelister.

Fem år etter forrige gang, har Vang skiløperforening igjen fått æren av å være vertskap for landets ypperste langrennsløpere.

Vi gleder oss til å ta imot deg, enten du hører til blant de aktive, støtteapparatet, pressen, NRK eller publikum. Vi skal gjøre alt vi kan for at forholdene ligger til rette for at du kan oppnå dine mål.

NM sidene 

Sjekk startlistene med tanke på ventelister, strykninger blir oppdatert fortløpende. Det er deltakerbegrensninger og ventelister på Menn 15 fri og Skiathlon (flere fra vår skikrets er på ventelister)

Foreløpige påmeldinger fra skikretsen - se under. I tillegg kan også juniorer som presterer på NC Beitostølen bli tatt ut. Skikretsen stiller også med 3 herrelag i stafett (Otra, Birkenes og Sandnes) mens damene stiller med 5 lag!!!! (Sandnes, Hjelmeland, Bjerkreim, Gjesdal og Suldal)

Påmeldinger til NM langrenn stafett, Vang 11.01.2018 -   14.01.2018      
Menn senior 3x10 km stafett 14.01.2018 Ramse Sondre M Otra IL
Menn senior 3x10 km stafett 14.01.2018 Steinsland Gjermund M Otra IL 
Menn senior 3x10 km stafett 14.01.2018 Wiberg Åsmund M Otra IL
Menn senior 3x10 km stafett 14.01.2018 Svaland Håkon M Birkenes IL 
Menn senior 3x10 km stafett 14.01.2018 Svaland Lars Aasheim M Birkenes IL
Menn senior 3x10 km stafett 14.01.2018 Uldal Espen M Birkenes IL
Menn senior 3x10 km stafett 14.01.2018 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL
Menn senior 3x10 km stafett 14.01.2018 Mannsåker Håvard M Sandnes IL
Menn senior 3x10 km stafett 14.01.2018 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL 
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Mannsåker Live K Sandnes IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Folkvord Mari K Sandnes IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Kvamme Lisa K Hjelmeland idrettslag
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Hetlesæter Mari K Hjelmeland idrettslag
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Sandvik Katarina Topp K Hjelmeland idrettslag
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Dahl Tone Sundvor K Bjerkreim IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Espedal Audhild K Bjerkreim IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Nevland Oda K Bjerkreim IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Andreassen Elise Karoline Moi K Gjesdal IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Ravndal Linn K Gjesdal IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Odden Ingvill K Suldal IL
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Hoftun Ingeborg Kristensen K Suldal IL 
Kvinner senior 3x5 km stafett 14.01.2018 Kroken Lono Kathrine K Suldal IL 
Rennprogram
 
Torsdag 11. januar
 
kl. 10.15 Funksjonshemmede (FH) prolog
kl. 10.30 Sprint klassisk prolog kvinner og menn
kl. 11.45 Funksjonshemmede finaler (2 heat)
kl. 12.20 Sprint klassisk finaler kvinner og menn 
 
Fredag 12. januar
 
kl. 09.30 FH langrenn sittende
kl. 10.30 10 km fri teknikk kvinner (også FH stående)
kl. 12.45 15 km fri teknikk menn (også FH stående) 
 
Lørdag 13. januar
 
kl. 10.45 15 km (7,5+7,5 km) skiathlon kvinner
kl. 12.30 30 km (15+15km) skiathlon menn 
 
Søndag 14. januar
 
Kl. 10.15 Stafett 3x10 km KFF menn
Kl. 13.00 Stafett 3x5 km KFF kvinner
Påmeldinger til NM langrenn individuelt, Vang 11.01.2018 -   14.01.2018      
FH Menn junior stående sprint klassisk 11.01.2018 Oxaal Thomas Karbøl M Sauda IL - Ski
FH Menn junior stående sprint klassisk 11.01.2018 Sørskår Knut M Plogen Skiklubb
FH Menn senior sittende sprint klassisk 11.01.2018 Larsen Trygve Steinar Toskedal M Avaldsnes IL
Menn senior sprint klassisk 11.01.2018 Wiig Sivert M Gjesdal IL 
Menn senior sprint klassisk 11.01.2018 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland IL
Menn senior sprint klassisk 11.01.2018 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL 
FH Menn junior stående 10 km fri 12.01.2018 Oxaal Thomas Karbøl M Sauda IL 
FH Menn junior stående 10 km fri 12.01.2018 Sørskår Knut M Plogen Skiklubb 
FH Menn senior sittende 7,5 km fri 12.01.2018 Larsen Trygve Steinar Toskedal M Avaldsnes IL 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Thomassen Amund Hoff M Sauda IL 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Nordbotten Øystein M Sandnes Skiskytterlag 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Hetland Thomas M Helleland IL 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Svaland Håkon M Birkenes IL 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Wiig Sivert M Gjesdal IL 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Svaland Lars Aasheim M Birkenes IL 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland IL
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Rørvik Markus Zachariassen M Sandnes Skiskytterlag 
Menn senior 15 km fri 12.01.2018 Undheim Vetle Årsvoll M Figgjo IL 
Menn senior 15+15 km pursuit 13.01.2018 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL 
Menn senior 15+15 km pursuit 13.01.2018 Wiig Sivert M Gjesdal IL 
Menn senior 15+15 km pursuit 13.01.2018 Svaland Lars Aasheim M Birkenes IL 
Menn senior 15+15 km pursuit 13.01.2018 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland IL
Menn senior 15+15 km pursuit 13.01.2018 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL 
Kvinner senior sprint klassisk 11.01.2018 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL 
Kvinner senior sprint klassisk 11.01.2018 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL 
Kvinner senior sprint klassisk 11.01.2018 Kvamme Lisa K Hjelmeland IL
Kvinner senior 10 km fri 12.01.2018 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL 
Kvinner senior 10 km fri 12.01.2018 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL 
Kvinner senior 10 km fri 12.01.2018 Kvamme Lisa K Hjelmeland IL
Kvinner senior 7,5+7,5 km pursuit 13.01.2018 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL 
Kvinner senior 7,5+7,5 km pursuit 13.01.2018 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL 
Kvinner senior 7,5+7,5 km pursuit 13.01.2018 Kvamme Lisa K Hjelmeland IL
nif-epi04, 04
NTB scanpix