Hopp til innhold

NM Lygna 2-5 februar

Alle resultater fra NM festen på Lygna

Årets NM på ski går inn i historien som et av de mest spennende NM i moderne tid. Ikke minst pga. uttaket til VM i Lahti. Alle de beste stilte til start og spesielt 3 mila for gutta var det knyttet stor interesse rundt.

Hovedside NM NM program Resultater NM 2017                                   

Terminlisten NM individuelt Terminlisten NM stafett

Deltakere skikretsen individuelt, funksjonshemmede og stafettlag

3 brødre på samme NM lag (FVN)

FH Menn junior stående 5 km klassisk 02.02.2017 Oxaal Thomas Karbøl M Sauda IL 
FH Menn junior stående 5 km klassisk 02.02.2017 Sørskår Knut M Plogen Skiklubb 
FH Menn junior stående sprint fri 02.02.2017 Oxaal Thomas Karbøl M Sauda IL 
FH Menn junior stående sprint fri 02.02.2017 Sørskår Knut M Plogen Skiklubb 
FH Menn senior sittende 7,5 km klassisk 02.02.2017 Larsen Trygve Toskedal M Avaldsnes IL 
Menn senior 15 km klassisk 02.02.2017 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL
Menn senior 15 km klassisk 02.02.2017 Hetland Thomas M Helleland IL 
Menn senior 15 km klassisk 02.02.2017 Handeland Sondre M Sauda IL 
Menn senior 15 km klassisk 02.02.2017 Svaland Lars Aasheim M Birkenes IL 
Menn senior 15 km klassisk 02.02.2017 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland idrettslag
Menn senior 15 km klassisk 02.02.2017 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL
FH Menn senior sittende sprint fri 03.02.2017 Larsen Trygve Toskedal M Avaldsnes IL
Menn senior sprint fri 03.02.2017 Hetland Thomas M Helleland IL
Menn senior sprint fri 03.02.2017 Wiig Sivert M Gjesdal IL 
Menn senior sprint fri 03.02.2017 Hennig Erlend Widerøe M Hjelmeland idrettslag
Menn senior sprint fri 03.02.2017 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL
Menn senior 15+15 km Skiathlon 04.02.2017 Gabrielsen Sjur Obrestad M Sandnes IL
Menn senior 15+15 km Skiathlon 04.02.2017 Hetland Thomas M Helleland IL 
Menn senior 15+15 km Skiathlon 04.02.2017 Handeland Sondre M Sauda IL
Menn senior 15+15 km Skiathlon 04.02.2017 Aarrestad Magnus Lian M Sandnes IL
Kvinner senior 10 km klassisk 02.02.2017 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL
Kvinner senior 10 km klassisk 02.02.2017 Kvamme Lisa K Hjelmeland idrettslag
Kvinner senior sprint fri 03.02.2017 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL
Kvinner senior sprint fri 03.02.2017 Aarrestad Nora Lian K Sandnes IL
Kvinner senior 7,5+7,5 km Skiathlon 04.02.2017 Tjetland Renate Bergset K Gjesdal IL 
Kvinner senior 7,5+7,5 km Skiathlon 04.02.2017 Kvamme Lisa K Hjelmeland idrettslag
             
Stafett            
Kvinner 3x5 km Gjesdal IL Renate Tjetland, Linn Ravndal, Elise Andreassen    
  Oddersjaa SSK Kaja Ausland, Kristine Amundsen, Marie Frivold    
  Sandnes IL Nora Lian Aarrestad, Mari Folkvord, Live Mannsåker    
  Hjelmeland IL Lisa Kvamme, Mari Hætleseter, Kristun Gudnadottir    
             
Herrer 3x10 km Gjesdal IL Tor Jøran Ravndal, Tor Joar Ravndal, Andre' Ravndal    
  Oddersjaa lag 2 Mathias Horn Elieson, Markus Horn Elieson, Morten Horn Elieson
  Oddersjaa lag 1 Nils Hermann Stray, Olav Meling Spikkeland, Einar Ekeland  
  Sandnes IL Magnus Lian Aarrestad, Sjur Gabrielsen, Håvard Mannsåker  
  Sauda IL Sondre Handeland, Håkon Hoff Thomassen, Amund Hoff Thomassen
  Birkenes IL Espen Uldal, Håkon Svaland, Jon Kristian Svaland    
  Hjelemeland IL Tobias Topp Sandvik, Erlend Widerø Hennig, Øyvind Opdahl Viga

nif-epi04, 04
Toppidrettsveka