Hopp til innhold

NM del II Beitostølen

NM U23, STATOIL NC JR. OG STATOIL NC JR. FINALE - Beitostølen 31. mars -3. april 2016

Nettside NM del II   UTTAK JUNIOR  uttak senior

Påmeldingsfrist: 23. mars HER Meld på begge renn.

Reiserute juniorer:
TOS - OSL - TOS - 30/3 kl. 12.40-14.30 - 3/4 kl. 19.55-21.45
BDU - OSL - BDU - 30/3 kl. 11.20-13.10 - 3/4 kl. 21.15-23.05
EVE - OSL - EVE - 30/3 kl. 10.40-12.20 - 3/4 kl. 20.25-22.00 

Reiseledere junior:
Hovedleder: Bjørn Espnes
Smøresjef: Svenn Roger Ofstad
Smørere: Vegard Karlstrøm og Asgeir Larsen

Bosted: Beitostølen resort - Bitihorn

Program Beito:

Onsdag 30.mars
Kl. 10.00 – 12.00 Offisiell trening C/F Stadion
Kl. 14.00 – 18.00 Uoffisiell trening C/F Stadion
Kl. 18.00 Lagledermøte for Torsdag, Fredag og Lørdag Radisson BLU Resort

 

Torsdag 31.mars
Kl. 10.00 NM lagsprint klassisk, semifinaler kvinner/menn Stadion
Kl. 13.00 NM lagsprint klassisk, finaler kvinner  
Kl. 13.30 Premieutdeling seks beste kvinner i målområdet  
Kl. 13.45 NM lagsprint klassisk, finaler menn  
Kl. 14.15 Premieseremoni seks beste herrer i målområdet  
Kl. 15.00 – 18.00 Løyper åpen for trening – friteknikk  

 

Fredag 1.april
Kl. 11.00 NM 10 KM friteknikk menn senior (med innlagt Statoil NC junior – åpent for alle juniorer)  
Ca. kl. 13.15 Premieseremoni seks beste herrer i målområdet (Også NM U23)  
Kl. 13.30 NM 5 KM friteknikk kvinner senior (med innlagt Statoil NC junior – åpent for alle juniorer) Stadion
 Ca. kl. 14.30 Premieutdeling seks beste kvinner i målområdet  
  (Også NM U23)  
Kl. 15.00 – 18.00 Løyper åpen for trening – friteknikk  
Kl. 17.00 Lagledermøte for Søndag Radisson BLU Resort

 

Lørdag 2. april
Kl. 10.00 NM 50 KM friteknikk menn senior enkeltstart  
Ca. kl. 13.20 Premieseremoni seks beste herrer i målområdet  
  (Også NM U23)  
Kl. 13.30 NM 30 KM friteknikk kvinner senior enkeltstart Stadion
Ca. kl. 15.40 Premieutdeling seks beste kvinner i målområdet  
  (Også NM U23)  
Kl. 16.00 – 18.00 Løyper åpen for trening – klassisk/friteknikk  
Kl.20.00 NM bankett (Forhåndspåmelding via nettsiden) Radisson BLU Resort

 

Søndag 3. april
Kl. 09.00 NC finale kvinner 18 år (3+3) Stadion
Kl. 09.03 NC finale kvinner 17 år (3+3)  
Kl. 09.30 Premieutdeling seks beste kvinner i målområdet  
Kl. 10.00 NC finale menn 17 år (2×2,5+2×2,5)  
Kl. 10.03 NC finale kvinner 19/20 år (2×2,5+2×2,5)  
Kl. 10.40 Premieutdeling seks beste kvinner/menn i  
  målområdet  
Kl. 10.45 NC finale menn 18 år (2×2,5+2×2,5)  
Kl. 11.15 Premieseremoni seks beste menn i målområdet  
Kl. 11.30 NC finale menn 19/20 år (4×2,5+4×2,5)  
Kl. 12.30 Premieseremoni seks beste menn i målområdet