Hopp til innhold

Langrennsnorge inntar Hovden

12-14 februar inntar hele langrennseliten junior Hovden for årets største NC arrangement, fredag er innlagt NM junior sprint. Telemark og Vestfold skikrets stiller med en stor tropp! :)

Hele 882 utøvere er påmeldt, dvs. over 2500 startende iløpet av 3 dager. På fredagens sprint vil det også bli kåret Norgesmestere junior.

Trekning foregår mandag 8/2 og startlister publiseres tirsdag 9/2

Hjemmeside NC Hovden

Fredag 12. februar SPRINT FRISTIL (er også NM jr)

Kl. 7.00 - 18.00 Rennkontor åpent
Kl. 9.00: Første prolog menn; M17 - M18 - M19/20
Kl. 13.00: Finale; M17 - M18 - M19/20
Kl. 13.30: Første prolog kvinner; K17 - K18 - K19/20
Kl. 16.30: Finale; K17 - K18 - 19/20

Lørdag 13. februar KLASSISK

Kl. 7.00 - 16.00 Rennkontor åpent
Kl. 10.00: Menn, 10 km
Kl. 13.00: Kvinner, 5 km.

Søndag 14. februar: FRISTIL

Kl. 7.00 - 16.00 Rennkontor åpent
Kl. 9.00: M17: 7,5 km. /M18: 10 km. /M19/20: 15 km
Kl. 12.00: K17: 5 km. /K18: 5 km. / K19/20: 10 km

Deltakere fra Telemark og Vestfold skikrets:

M 17 år sprint fri 12.02.2016   Elverum Halvor M Stokke Idrettslag - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Ulvensøen Hermund M Skoppum IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Meen Jens Innleggen M Ørn, IF - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Søli Andreas Bø M Ørn, IF - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Burud Hans Bernhard M Sande Sportsklubb - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Meyer Thomas M IL Runar - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Bertelsen Henrik M Hei, IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Nilsen Vebjørn Weldingh M Gulset IF - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Høgman Mikael Ripel M Gulset IF - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Qvenild-svennungsen Markus M Ørn, IF - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Haugen Simen Halle M IL Runar - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Brage M Larvik Ski - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Brenna Vegard M Heddal IL - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Linheim Marcus M Gulset IF - Ski
M 17 år sprint fri 12.02.2016   Øvrum Matias Bjørnflaten M IL Runar - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Pladsen Victor M Heddal IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Olsen Knut Eirik Stavnes M Siljan IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Ødegaarden Thomas M Stathelle og Omegn IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Teien Tobias M Larvik Ski - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Willumsen Halvor Frøhaug M Stathelle og Omegn IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Bergan Sindre M Idrettslaget Tørn  - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Midtgarden Torjus Aasrum M Stridsklev IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Tallakstad Henrik M Svarstad IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Aabrekk Eirik M IL Runar - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Bonden Eirik M Sande Sportsklubb - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Holm Bjørnar Tørnes M Idrettslaget Tørn  - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Nelson Håkon M Svarstad IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Øverås Vegard M Melum IL - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Hegg Kristian Glasius M Botne SK - Ski
M 18 år sprint fri 12.02.2016   Risholt Vebjørn M Ørn, IF - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Dønnestad Henrik M Gulset IF - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Olsen Nikolai Myrvang M IL Runar - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Kjennerud Eivind M Sande Sportsklubb - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Backe Marius M Botne SK - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Kristoffersen Even M Kragerø IF Ski - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Knotten Sivert M Svarstad IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Smedsrud Trym Gjerstad M Larvik Ski - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Christiansen Lars Norheim M Botne SK - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Byggland Torgeir Lid M Høydalsmo IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Saastad Krister M Larvik Ski - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Christoffersen Stian M IL Runar - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Fossli Torjus N M Nissedal IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Grimstvedt Johans M Nissedal IL - Ski
M 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Ofte Stian Yndesdal M Høydalsmo IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Øvrum Matias Bjørnflaten M IL Runar - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Linheim Marcus M Gulset IF - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Brenna Vegard M Heddal IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Brage M Larvik Ski - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Haugen Simen Halle M IL Runar - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Qvenild-svennungsen Markus M Ørn, IF - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Bertelsen Henrik M Hei, IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Høgman Mikael Ripel M Gulset IF - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Nilsen Vebjørn Weldingh M Gulset IF - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Burud Hans Bernhard M Sande Sportsklubb - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Søli Andreas Bø M Ørn, IF - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Meen Jens Innleggen M Ørn, IF - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Ulvensøen Hermund M Skoppum IL - Ski
M 17 år 10 km klassisk 13.02.2016   Elverum Halvor M Stokke Idrettslag - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Liset Kristoffer M Ivrig, IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Hegg Kristian Glasius M Botne SK - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Risholt Vebjørn M Ørn, IF - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Øverås Vegard M Melum IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Nelson Håkon M Svarstad IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Holm Bjørnar Tørnes M Idrettslaget Tørn  - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Bonden Eirik M Sande Sportsklubb - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Tallakstad Henrik M Svarstad IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Midtgarden Torjus Aasrum M Stridsklev IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Aabrekk Eirik M IL Runar - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Willumsen Halvor Frøhaug M Stathelle og Omegn IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Ødegaarden Thomas M Stathelle og Omegn IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Teien Tobias M Larvik Ski - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Olsen Knut Eirik Stavnes M Siljan IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Pladsen Victor M Heddal IL - Ski
M 18 år 10 km klassisk 13.02.2016   Mogen Knut Kristiansen M Rjukan IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Ofte Stian Yndesdal M Høydalsmo IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Grimstvedt Johans M Nissedal IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Fossli Torjus N M Nissedal IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Christoffersen Stian M IL Runar - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Saastad Krister M Larvik Ski - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Killingdalen Marius M Sande Sportsklubb - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Byggland Torgeir Lid M Høydalsmo IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Smedsrud Trym Gjerstad M Larvik Ski - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Christiansen Lars Norheim M Botne SK - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Abrahamsen Eirik M Stokke Idrettslag - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Knotten Sivert M Svarstad IL - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Kristoffersen Even M Kragerø IF Ski - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Backe Marius M Botne SK - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Dønnestad Henrik M Gulset IF - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Kjennerud Eivind M Sande Sportsklubb - Ski
M 19/20 år 10 km klassisk 13.02.2016   Olsen Nikolai Myrvang M IL Runar - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Elverum Halvor M Stokke Idrettslag - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Ulvensøen Hermund M Skoppum IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Meen Jens Innleggen M Ørn, IF - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Søli Andreas Bø M Ørn, IF - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Burud Hans Bernhard M Sande Sportsklubb - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Bertelsen Henrik M Hei, IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Nilsen Vebjørn Weldingh M Gulset IF - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Høgman Mikael Ripel M Gulset IF - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Qvenild-svennungsen Markus M Ørn, IF - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Haugen Simen Halle M IL Runar - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Brage M Larvik Ski - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Brenna Vegard M Heddal IL - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Linheim Marcus M Gulset IF - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Mørk Magnus M IL Runar - Ski
M 17 år 7,5 km fri 14.02.2016   Øvrum Matias Bjørnflaten M IL Runar - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Olsen Knut Eirik Stavnes M Siljan IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Pladsen Victor M Heddal IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Ødegaarden Thomas M Stathelle og Omegn IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Teien Tobias M Larvik Ski - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Willumsen Halvor Frøhaug M Stathelle og Omegn IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Bergan Sindre M Idrettslaget Tørn  - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Eidissen Halvor M Idrettslaget Dyre Vaa - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Tallakstad Henrik M Svarstad IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Midtgarden Torjus Aasrum M Stridsklev IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Aabrekk Eirik M IL Runar - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Bonden Eirik M Sande Sportsklubb - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Holm Bjørnar Tørnes M Idrettslaget Tørn  - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Nelson Håkon M Svarstad IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Øverås Vegard M Melum IL - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Hegg Kristian Glasius M Botne SK - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Risholt Vebjørn M Ørn, IF - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Unneberg Markus Maurtvedt M Oseberg Skilag - Ski
M 18 år 10 km fri 14.02.2016   Liset Kristoffer M Ivrig, IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Dønnestad Henrik M Gulset IF - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Olsen Nikolai Myrvang M IL Runar - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Kjennerud Eivind M Sande Sportsklubb - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Backe Marius M Botne SK - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Kristoffersen Even M Kragerø IF Ski - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Knotten Sivert M Svarstad IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Abrahamsen Eirik M Stokke Idrettslag - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Christiansen Lars Norheim M Botne SK - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Byggland Torgeir Lid M Høydalsmo IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Saastad Krister M Larvik Ski - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Christoffersen Stian M IL Runar - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Grimstvedt Johans M Nissedal IL - Ski
M 19/20 år 15 km fri 14.02.2016   Ofte Stian Yndesdal M Høydalsmo IL - Ski
K 17 år sprint fri 12.02.2016   Wold Pia K Hauken, IL - Ski
K 17 år sprint fri 12.02.2016   Thorsdal Sigrid K Stathelle og Omegn IL - Ski
K 17 år sprint fri 12.02.2016   Nicolaysen Stine K IL Runar - Ski
K 17 år sprint fri 12.02.2016   Norli Stine K IL Runar - Ski
K 17 år sprint fri 12.02.2016   Bjørbæk Stine K Melum IL - Ski
K 17 år sprint fri 12.02.2016   Bekken Elena K Stokke Idrettslag - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016   Jacobsen Marit Melby K Ivrig, IL - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016   Larsen Emilie Stålerød K Stokke Idrettslag - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016   Flothyl Margit Slåtta K Rein, IL - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016   Gleditsch Emilie K IL Runar - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016   Pettersen Kristina Berge K IL Runar - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016   Kaale Henriette Olsen K Ivrig, IL - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016   Brekke Caroline K Ørn, IF - Ski
K 18 år sprint fri 12.02.2016   Flatland Vilde K Heddal IL - Ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Kittelsen Hege K Idrettslaget Dyre Vaa - Ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Gleditsch Marte K IL Runar - Ski
K 19/20 år sprint fri 12.02.2016   Hermansen Marianne K Rein, IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016   Bekken Elena K Stokke Idrettslag - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016   Bjørbæk Stine K Melum IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016   Norli Stine K IL Runar - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016   Nicolaysen Stine K IL Runar - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016   Thorsdal Sigrid K Stathelle og Omegn IL - Ski
K 17 år 5 km klassisk 13.02.2016   Wold Pia K Hauken, IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016   Flatland Vilde K Heddal IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016   Kaale Henriette Olsen K Ivrig, IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016   Brekke Caroline K Ørn, IF - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016   Pettersen Kristina Berge K IL Runar - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016   Gleditsch Emilie K IL Runar - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016   Flothyl Margit Slåtta K Rein, IL - Ski
K 18 år 5 km klassisk 13.02.2016   Larsen Emilie Stålerød K Stokke Idrettslag - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 13.02.2016   Hermansen Marianne K Rein, IL - Ski
K 19/20 år 5 km klassisk 13.02.2016   Gleditsch Marte K IL Runar - Ski
K 17 år 5 km fri 14.02.2016   Thorsdal Sigrid K Stathelle og Omegn IL - Ski
K 17 år 5 km fri 14.02.2016   Nicolaysen Stine K IL Runar - Ski
K 17 år 5 km fri 14.02.2016   Norli Stine K IL Runar - Ski
K 17 år 5 km fri 14.02.2016   Bjørbæk Stine K Melum IL - Ski
K 17 år 5 km fri 14.02.2016   Bekken Elena K Stokke Idrettslag - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016   Jacobsen Marit Melby K Ivrig, IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016   Larsen Emilie Stålerød K Stokke Idrettslag - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016   Flothyl Margit Slåtta K Rein, IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016   Gleditsch Emilie K IL Runar - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016   Pettersen Kristina Berge K IL Runar - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016   Kaale Henriette Olsen K Ivrig, IL - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016   Brekke Caroline K Ørn, IF - Ski
K 18 år 5 km fri 14.02.2016   Flatland Vilde K Heddal IL - Ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016   Kittelsen Hege K Idrettslaget Dyre Vaa - Ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016   Gleditsch Marte K IL Runar - Ski
K 19/20 år 10 km fri 14.02.2016   Hermansen Marianne K Rein, IL - Ski